Deadlift teknik yardım?

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Steve Austin tarafından 19 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
  2. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Kaç kilo , baya ağıra benziyor

3. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Deadlift yapmaya çalışan birçok insana kıyasla düzgün sayılır , fakat nizami demek yanlış olur bana kalırsa. Hareketin yüzde 40'ını tamamladıktan sonra gerilimi bacaklarından alıp sırtına verirken ,yani doğrulma aşamasında sırtındaki kavisi bırakıyorsun bir süreliğine, daha kuvvetli çekmek için. Bunun yerine sırtını gerip, kürek kemiklerini birbirine yaklaştırarak yükü spinal erektörlerine verebilirsin.Böylece duruş bozulmaz.

4. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    O kısımda haklısınız,fakat çok ağır bir bacak idmanının sonunda çektik videoyu farkettiyseniz ter içindeyim.Kilo 6x20+bar,bar 10 kg'ya yakın 130 kg ediyor toplamda ben 77 kiloyum

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    karşıya bakmak doğru değil. boyundan başlayarak kuyruk sokumuna kadar tüm omurların sabit stabil, sıkı olmalı. karşıya bakarsan boyun omurlarına baskı biner. çeneni içeri vererek gözlerini yaklaşık 1.5 metre önündeki bir noktaya sabitlemelisin.

diğer gözüme çarpan bir nokta; belindeki kavisi koruyamaman. ağırlığı yerden keserken belini kambur yapıyorsun. bu çok tehlikeli.

gövden karşıya bakmalı. ama sende daha çok yere bakıyor.

eğer stiff leg değil de normal deadlift yapıyorsan (ki anladığım kadarıyla normal yapmaya çalışıyorsun) kalçanı erken kaldırıyorsun. bu sefer beline fazla yük biniyor. yükü daha çok bacaklarla basmalısın.

bu tür komleks egzersizlerde ilk olarak bardaki ağırlığa takılmamak lazım. tekniği hafif kilolarla oturtmak ilk amaç olmalı.

Akay, SiR_Arawn ve Rodwell bunu beğendi.
  6. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Teşekkürler yorum için zaten doğru yaptığımı savunmadım amacım tam tekniğini kavramak,120 kg benim için çok ağırda değil agır bır bacak ıdmanının ardından bu kadar cıktı sadece.

wrestler bunu beğendi.
  7. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Formun konusunda yorum yapamayacağım ama 77 kilo için 130 kilo çok çok iyi

8. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Kilo artışıyla sanırım deadliftte kaldırabileceğin ağırlıkta artıyor,bulk dönemi sonunda tekrar sınırları deneyeceğim,tabiki bu videonun altında yorumlarla birlikte tam tekniğini kavramış bir şekilde inşallah

9. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    hareketın formuna yorum ıstedıgın ıcın yazıyorum ; beline gerekli kavisi vermıyosun ,çok asagı ınmıyosun , en tepe noktada karnını dısarı cıkartıyosun gıbı geldı karnında dumduz olmalı .. bence

10. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Yorumun için teşekkürler,en doğru formu anlamak için uğraşıyorum her gün boş barla form çalışmaları yapıyorum.Ağırlık problem değil benim için fakat formu tam kavramam gerek,daha iyi bir formda daha ağır bir kilo ile tekrar burada olacağım.

Sayfayı Paylaş