Deadlift Sırta Zararlımı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sarc4stic tarafından 27 Nisan 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bacak antremanına deadlifti ekledim. İlk defa yapıyordum yani gösterdiler duruşu, kaldırışı fln. Bizim salonda halterler alt katta o yüzden ben yaparken kimse yoktu yanımda. Antrenörün dediği gibi yaptım 3 x 12 yada 10 tekrardı tam hatırlamıyorum son setin 8. tekrarında fln bıraktım. Bacaklar titredi hafif doğaldır dedim. Sonra eve gelince sırtım karıncalanmaya başladı. Tabak fln almak isterken kasılmaya daha çok "çekmeye" başladı?! Hani bacakta, kolda fln olmuştuda sırtta ilk defa başıma geliyor. Omuzları geri verince kanatlar kapanıcak sanki kendiliğinden! Onu bırakın bacak gününde sırtımı incittim :D
    Sonra netten baktım hareketi yanlış yapmışım. Bacaklar eklemlerden kilitli ve tamamen geriyo doğru esnemişti, yukarı çıkarkende halteri öne itiyordum. Ama bana böyle gösterdiler :?: :!: Öğrendim ama doğrusu. Zaten salona bir gideyim açıcam bu konuyu :evil:

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun deadlift zararlı değil tam tersine bel için iyidir.

3. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    Eğer dikkatsiz davranırsan veya birden çok ağır kilolara girersen zararlıdır. Ama bence en faydalı egzersizlerden. Deadlift 2 farklı şekilde uygulanır. Eğer dizlerini kırmadan yaparsan daha çok kalça ve arka bacak etkilenir(ki arka bacakta bundan daha verimli bir hareket yok bence). Fakat dizlerini kırarsan da daha çok alt sırt ve bel etkilenir. Eğer güçlü bir sırt istiyorsan deadlift şart...

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Açtınızmı yeni başlık ben göremedim? Valla çalışanların fikrini alalım önce ne zmn izin alabilirler diye. Ben okula gidiyorum haziran ortasında bitiyor finaller sonra ekime kadar boş :D

sven benim yaptığımda ikincisiydi ama ben böyle yapmadım :oops: Olan sırtıma oldu

5. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış yapılmadığı sürece zararı yok

Sayfayı Paylaş