Deadlift Ne Zaman Yapılmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ASLAN05 tarafından 18 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar deadlift antremanın başında mı? ortasında mı? sonunda mı yapılmalı? soru gayet açık

2. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Dead Lift Büyük Güç İsteyen ve Büyük Güç sarf ettiren bir Antremandır. Bu sebepten ötürü Deadlift in antrenman Başından Yapılması Önerilir Kimi Antrenör ve araştırmacı ise Ortada yapılmasını tavsiye eder (Kasları Yor ve büyük Taktiği neticesinde)... Deadlifti Bacak ve Sırt çalışmalarınızızn Herhangi bir gününe ekleyebilirsiniz. Fakat hiç birimizin vücudu birbiri ile bir olmadığından ötürü kendiniz deneyerek en iyi kararı verebilirsiniz. Tavsiyem ne Olursa Olsun Gerekli bölgeleri hafifçe ısıtmadan Deadlift e kalkışmamanız Çünkü Sakatlanmaların en çok yaşandığı hareketlerden birisi deadlifttir

3. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Deadlift'i sırt günü yaptığım zaman o antremanın sonu gelmiyor maalesef, antremanda ilk hareket barfiks ikinci hareket deadlift yapıyorum üçüncü harekette kilolar inanılmaz düşüyor, bu yüzden deadlifti bacak gününe aldım, sırt ile bacak günü arasınada en az 3 gün ara koyuyorum ki sırt kendine gelebilsin, bacak gününde squat ve deadlift ağır geliyor ama yapacak birşey yok maalesef ...

4. ASLAN05

ASLAN05 Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende bacak gününe koymayı düşünüyorum deadlifti başta yapsam diğer setler çıkmıyor ortada yapsam yine aynı sonda yapsam deadlifti yapacak güç kalmıyor.başka görüşü olan var mı

5. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bence deadlift hareketini hiç yapma derim neden dersen çok insanda biceps tendon yırtılması oluyor çok tehlikeli bir hareket.Youtube ye biceps tendon tear ya da biceps tendon rupture diye yazarsan karşına bu tür videolar çıkacaktır.Ayrıca https://www.bodyforumtr.com/vbforum/biceps-tendon-y-rt-lmalar-t16190.html bu linkten de detaylı olarak öğrenebilirsin.Ama illa da yapmak istiyorsan dersen antreman sonunda yapmanı öneririm çünkü en azından vücut ısınmış olacak ve sakatlıkları minümum düzeye indirgeyecektir.

6. ceyo

ceyo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben deadlift hareketini sırt ve bacak çalıştığım gün yapıyorum aynı gün olduğu için squat da yapıyorum. iki temel hareket aynı gün için ne dersiniz?

Sayfayı Paylaş