Deadlift kilo arttırma.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aLptekinOsman tarafından 26 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba ben daha öncenden kickboks falan yapmıştım geçen seneden 1 aylık salon deneyimim var. ve 9-10 ay sporsuz bir süreçten sonra salona başladım 2. ayım bitti 3. ayın ilk haftasında deadliftte 150 kilo tek tekrar başardım. Bu sene üniversiteye gideceğim ve 7 hafta sonra 180 kaldırmak istiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum 2 ayda 150 kilo iyimidir ? 7 haftaya 180 kaldırabilirmiyim vs vs ?

Yaş 18
    Kilo 68
    Boy 176
    Biceps 33

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Her Deadlift yaptığın gün 2,5 kilo ekleyceksin ne eksik ne fazla.

Calisthenics Athletics

3. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    yandan çekilmiş bir deadlift videon varsa paylaşır mısın?

4. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bidahaki deadliftte çekerim.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    formunu ve eksiklerini görmek lazım nasıl ilerlemen gerektiğini söyleyebilmemiz için.ama genel olarak şunlar söylenebilir çok maksimum ağırlığına yönelik çalışma,yani her idman gidip 150kg x 1 çıkarmaya çalışma.tekrar artır,farklı hareket varyasyonları ekle,yoğunluğu artır,setleri artır.overall volume artır yani.atıyorum haftada 3 gün deadlift yapıyorsan 2 gün volume 1 gün heavy single tarzında çalışabilirsin.her idman ağırlıkları artırman zor olabilir fakat aynı ağırlıkta yaptığın tekrarın artırması bile ağırlık artırdığın anlamına gelir.progressive overload'a önem ver yani.

ayrıca deload'a da önem vermelisin.bu şekilde düzenli ağır yapılacak deadlift merkezi sinir sistemine ciddi stres bindirir.bu da gelişimde yavaşlamalara,platoya ulaşmana,form bozulmasına ve sakatlıklara sebep verebililir.1-1,5 ayda 1 hafta deload haftası yapabilirsin.

ayrıca FORM EN ÖNEMLİSİ.bozuk bir dl formun varsa sen bozuk formla yapmaya devam ettikçe formu düzeltmen neredeyse imkansız hale gelecek.başlarda hızlı ağırlık artırsan yüksek rakamlara ulaşsan bile bu kesinlikle UZUN SÜRELİ GELİŞİMİN AÇISINDAN YAPABİLECEĞİN EN BERBAT ŞEY OLUR ve de eninde sonunda sakatlanırsın.ileride çok üzülürsün.

Son düzenleme: 28 Haziran 2015
    sultanmehmed ve aLptekinOsman bunu beğendi.
  6. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Her şey için çok teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım.
    Bu arada haftada 1 kez sırt gününün ilk hareketi olarak deadlift yapıyorum. Bu hafta son kez maximum ağırlık çalışması yapıcam diğer haftalar artık az ağırlık 8-12 tekrar veya hyper-extensions yapacağım.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2015 ---
    Her şey için çok teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım.
    Bu arada haftada 1 kez sırt gününün ilk hareketi olarak deadlift yapıyorum. Bu hafta son kez maximum ağırlık çalışması yapıcam diğer haftalar artık az ağırlık 8-12 tekrar veya hyper-extensions yapacağım.

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Deadlift çok tekrarlık bir egzersiz degil. 5x1 en doğrusudur. Az ama öz kaldırmaya bak.

Calisthenics Athletics

8. aLptekinOsman

aLptekinOsman Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten hafiften ağıra doğru gidiyorum. İlk bi heryerimi ısındıktan sonra 60 kg ile 15 tekrar ısınma yapıyorum. Daha sonra 100 kg ile başlıyorum 110, 120 130, 140, 150 kg diye (12-10-8-5-3-1 tekrar) diye gidiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2015 ---
    Zaten hafiften ağıra doğru gidiyorum. İlk bi heryerimi ısındıktan sonra 60 kg ile 15 tekrar ısınma yapıyorum. Daha sonra 100 kg ile başlıyorum 110, 120 130, 140, 150 kg diye (12-10-8-5-3-1 tekrar) diye gidiyorum.

Sayfayı Paylaş