deadlift 80 kg form

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve mrthr35 tarafından 21 Kasım 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yarın sadece form çalışıcam deadliftte 10 ar kg bar takarım alta plakalar koyarak form çalışırım, haftada tek gün deadlift yapıyorum zaten yarın sadece form çalışıcam cuma günü de tekrar tam form ile video alıp sizlerle paylaşıcam.

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    55 kg bench press formum

3. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Çekim açısı sağlıklı değil fakat bu açıdan görülebildiği kadarıyla dirseklerinin içe doğru ve kolların yere dik bir açı izlemesi lazım.

4. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Izlerken korktum, daha once bel sakatligi gecirmis biri olarak yaziyorum, bence gerekirse 0 agirlik ile, sadece barla form calis, omurganin kazik gibi olmasi lazim, gerekirse popoyu daha geri at ve dizleri daha kir, bende hamstring esnekligi cok azdi, ilk denemelerim seninkine benzer formdaydi..
    Internette yandan cekilmis DL videolari izleyebilirsin, kendini de yandan izle agirliksiz form calisirken..

Kolay gelsin

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

5. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    formu oturtana kadar kemerle düşük ağırlıkta çalışıcam deadliftte sadece. normalde kullanmayı sevmem squattada kullanmam kemer , squatta o kadar form sorunu yaşamadım ama squata daha çok alıştığım için deadliftte bazen squat formuna dönüyor :D oturucak hepsi

6. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    düşük ağırlıkla çalışarak aşılabilecek bir sorun değil bu bence
    dünyanın en güçlü insanı bile kendisini zorlayan bir ağırlıkla kaldırış yaparken belinde ve sırtında bükülmeler olabilir
    deadlift için en faydalı bulduğum egzersiz bu salonunda varsa yapmanı öneririm,dambılla yaparsan daha iyi olur

mrthr35 bunu beğendi.
  7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bu belde sirttaki normal karsilanabilecek bi bukulme degil. resmen 2 buklum olmus devam ederse sakatlanir bu kadar basit

8. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Olay teknikte. Bu süreçte bol bol deadlift videosu izle, mark rippotoe'nin videoları özellikle, ders niteliğinde. İngilizce problem dersen Elliot Hulse'nin deadlift workshop'u yaptığı bir videosunun altyazılı versiyonunu görmüştüm, onu araştırabilirsin. Bu şekilde deadlift nasıl yapılır videoları izleyip, izlerken uygulayıp, salona gelince de pratik yaparsan düzelmeyecek bir sorun değil. Aslında hareketin mekaniği çok basit, doğrusal bir düzlemde yerden ağırlığı vücudunu stabil tutarak çekiyorsun.

9. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Sanki kaldırışta dirsekleri kitliyor gibisin, bence dirsekleri kitlememeye dikkat et

10. ErdoganOzgur

ErdoganOzgur Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında sumo deadliftte yapman gereken ilk başta teker teker bacaklarını yerleştirmen.Harekete başlamadan bar ile kaval kemiğin birbirine değecek ardından göğüsünü dışarı çıkartıp belini bükmeden kaldırıcan.Kalça pozisyonunda önemli tabi.Ne çok aşağıda ne çok yukarda.

11. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    deadlift yaparken kendini yandan kameraya kaydetmeyen herkes dikkat etsin çünkü bir çok kişi böyle yapıyor burda yazanlarda olabilir
    deadlifte yeni yeni adapte olan biri nasıl geliştirecek kendini o zaman komple hareketi yapmasın
    bu adam deadlift nasıl yapılır bilmiyormu izlememişmi ? izlemiş, az çok nasıl yapıldığını bilmiyormu? biliyor,neden tam formunda yapamadı nasıl yapıldığını bilmediğinden değil özellikle bel ve sırt bölgesi güçlü olmadığı için güçlendirmek için gene aynı hareketi yapmaya devam edecek,asistan olarak back extension yapar
    vücuda form kötü veya iyi yeni ağırlıklar tanıtmak lazım yoksa güçlenemezsin yerinde sayarsın

mrthr35 bunu beğendi.
  12. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Belini güçlendirdiğinde teknik de oturacak ve form düzelecek öyle mi ?

Back extension dedlift'te liftlerin artmasına yardımcı olur fakat bu kötü formu düzeltmez. Formu düzeltmek için başlık sahibi teknik çalışmalıdır.Video'da görüldüğü üzere deadlift tekniğini bilmiyor. Ağırlık arttırmak istediğinde asistan egzersizler ekleyebilir.

NeverEnough ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  13. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    en muazzam formda da yapsan sakatlanma zamanın gelmişse bu hareket seni gene sakatlar,riskli bir hareket
    akşam videolarda gezinirken gördüm yine bicepsini yırtan bir arkadaş çok da başarılı bir sporcuymuş videolarını izledim
    1 yıldır adam tek kolla çalışıyormuş belki bir daha hayatında deadlift yapmayacak

14. oviedo

oviedo Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Yazdığının formla ne ilgisi var anlayamadım ama evet her hareket sakatlayabilir.
    Biceps curl de sakatlar mesela;
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Kasım 2016 ---
    91 yaşında adam deadlift yapıyor, muhtemelen sakatlanma zamanı gelmemiş daha.

Son düzenleme: 24 Kasım 2016
  15. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123

deadliftteki hatalarımın açıklanmış hali :D

16. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    deadlifte bi sikinti var gibi
    sanki ilk kaldirirken ve indirirken kalcayi yeterikadar yukari kaldirmiyorsun, buda tum formu bozuyor
    ilk kalkisi bacakla yapmayi dene

17. celinediorki

celinediorki Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Önce daha hafif,tercihen boş bir barda yapsaniz harekete tam konstre olacaginizi dusunuyorum. Hareketi yaparken bel cukurunun olusmamasi,omuzlarla sirtin yani paralelde eğilmesi kalçayı daha yukari cikarmaktan çok arka bacagin daha gergin olmasi gerekirdi. Deadlift olamamis malesef.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    evet biliyorum başlangıç pozisyonum yanlış dı zaten ilk o yüzden form bozuldu ve deadlift tarzım yanlıştı. romanian deadlift yapıyorum yapıyorum artık .

19. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bugün iyice pratik yaptıktan sonra tekrar deadlift yapmaya başladım. bu kez tamamen konsantre olup öyle yaptım. 2 şer plak koydum. ve uzun bench press de kullanılan barların bir tık daha kısa olan barı kullandım tutması vs daha kolay dengede durması . ağırsağlamdaki furkanın tavsiyeleri ile kalça ve hamstringde hissederek barı kaldırmaya başladım , çömelmeden. tekrardan hafta içi yeni bir video paylaşırım.

20. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Umarım formu düzeltmişsindir dostum :)
    Çünkü form gerçekten bozuk ve Allah korusun büyük sakatlıklar yaşatabilir dikkatli ol :)

Sayfayı Paylaş