Deadlif sonrası arka bacak ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Akay tarafından 17 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Akay

Akay Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba,

2 yıla yakın vg geçmişim olmasına karşın şimdiye kadar deadlifti hep arka bacağa yönelik olan stiff legged versiyonunu yapıyordum ortalama bir ağırlıkla. Çok geç olarak hatamın farkına vardım ve geçen ay tam deadliftlere başladım. En sevdiğim hareketlerden biri oldu.

Kısa sürede yüksek ağırlıklara çıktım ve tam deadlifte başladığım 3. haftamda 3. sette son tekrarlara yakın sol arka bacakta bir seyirme hissettim ve birden bıraktım ağırlığı. O gün ve ondan sonraki gün yürüdüğümde çok azda olsa ağrı oldu ama yerden ağırlık almak için eğilince baya ağrı oluyordu.

1 hafta sonra yani bugün sadece calf çalışıyım diyordum ama ısınmak için çok hafif squatlarla başladım ve normal çalıştığım ağırlıklarda squat, leg extension, lunge ve garibi leg curllerde yapabildim ama yine deadlift için ağırlığa eğilince yine ağrı oluyor.

Ağır bacak antrenmanlarına devam etmeli miyim ? Arka bacak ağrısı geçince hemen başlamalımıyım tekrar deadliftlere ? Tekrar ne kadar beklenmeli böyle ağrılardan sonra kası çalıştırmak için ? Daha önce böyle bi sorunu olan tecrüberli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Bence uzun süreli deadlift çalışmaları yapılmamalı, belirli aralıklar ile bir yada iki hafta kadar ara verilirse iyi olur. Bana sorarsan üstüne gitme, çokta aşırı ağırlıklara çıkma, bir iki antrenman deadlift yapma, sonra daha düşük ağırlıklar ile devam edersin, formu tam oturtmadıysan çok ağıra girme.

Akay ve Azi bunu beğendi.
  3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Senin yerinde olsam; ağrı hissetmediğim egzersizlere devam ederdim. Her idman deadlift denemesi yapar, ağrı varsa yapmazdım. Ağrının geçtiğini ya da azaldığını anladığım idmandan itibaren hafif ağırlıklarla başlardım. Zamanla ağırlığı tedricen artırırdım.

Akay bunu beğendi.
  4. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Benimde belimde agrı oldu ya . Acaba yanlış mı yapıyorum yoksa olması gereken bi agrı mı ? :D

Sayfayı Paylaş