Değişim..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Dr.Who tarafından 10 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Bu forumdaki uzman insanları akıl hocam olarak görüyorum ve sizden yardım bekliyorum.

Ben 17 yaşına ağustosta girecek 1.71 civarında biriyim.Yaşıtlarım benden iri ve daha uzun ergenliği çok guzel geçiriyor bazıları.Bense kendine güveni olmayan biriyim iyi yönde değişmek istiyorum.Lise 4'e geçeceğim nasipse bu da sınava hazırlık demek oluyor.3 ay tatilde boyumu uzatmak ve insanların " yahu sen ne olmuşsun böyle" demelerini istiyorum.Yanlış anlamayın bunda en ufak kibir,ego yoktur.Ukala bir yapıda değilim lakin çok ezildim.Kendimi bildim bileli bana rehber olacak kimse olmadı buraya yazarak bir nevi içimi döküyorum.Lutfen bana yol gösterin nasıl bir yol izlemeliyim 3 ayı nasıl kendimi geliştirmek için geçirmeliyim ? 3 ay body ile uğraştım kendimi iyi hissediyordum ama ağır çalışmak istemediğimden [Boy için gelişim çağında olduğumdan] ağır çalışmayıncada fiziğe çok yaramadığı için bıraktım.Lutfen yol gösterin,bir çoğunuz hayatınızın bir dönemi ezilmişsinizdir.Kendinizi benim yerime koyun..

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ağır çalışmak boy kısaltmaz uzamayi durdurmaz. Boyun uzamayacak neysen o sun. Boy genetiktir, kısa kalacaksın.

I believe in Fitness

3. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Bilgi birikiminiz olsaydi konuyu daha iyi ozumserdiniz.Omurgalara olan baski kisaltmayabilir ama gelisimi yavaslatabilitir.Kisa kalmayi genetige baglamissiniz benim babasi 1.60 olup kendisi 1.87 tanidigim var ki benim amcalarim +1.80.Dolayisiyla sizi saygi duyulacak biri olarak gormuyorum ve yaptiginiz yorumlari sacma buluyorum,tabii bu benim fikrim.

4. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Vucut gelistirme tam tersine boy uzatabilir ama bunu pek bilen yok.ben senin yerinde olsam spora ve beslenmeye abanırdım.buldugunu yeme tabi,yumurta süt et kuruyemis vb. Agirlik ver.ince duruyorsan karbonhidrati arttir.hem kısa hem celimsiz olabilecek en kotu seydir cunku.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Mayıs 2015 ---
    Ayrica boy cok buyuk bir oranda genetiktir.iyi beslenme ve sporla 5-10 cm civari degisir.genetik dediysem sadece babanin boyu degil.buyuk buyuk babanin da genlerini alabilirsin hic belli olmaz.yani verdigin ornekte de genetik faktoru var.

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Agirlik dedigin nedir? Squat evet omurgayi bir miktar pressler ama agirligi atinca normale doner. Ayrica duzenli spor yapip beslenip uyuyan birinin hormon salgisi fazladir boyuda uzamaya yardimci olur. Senin dedigin dogru olsa BB ve PL'ciler yok olur. Omurga sunger degil ki baski yapinca oyle kalsin. bu ne cahillik. Biceps curl veya Leg presin omurga ile alakasi var? Tovbe yarabbi. Ayrica, baskilanan disk tek basina uzamaz ki tum kemik ve kikirdaklar buyur. Sacma sapan konusmayin

I believe in Fitness

6. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Sinav, barfiks ve dips hareketleri gibi compound hareketler sağlam bi beslenme ile isini gorur

Çalıştıkça güçlen, güçlendikçe daha fazla çalış

7. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Sınav ve dipsin boy uzattığına emin misiniz ? Ve ayrıca yaz için yüzme hakkında neler düşünüyorsunuz bu sorum genel fikirlerinizi merak ediyorum 2 ay yüzmeye gitsem fayda görür muyum ?

8. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Spor ve egzersizler boy uzunlugunu cok etkilemiyor ne yazik ki.eger 13 14 yasindan beri duzenli basketbol oynayan, yuzen birisi sporun etkisiyle 3-4cm fazla
    uzayabilir.fakat 2 ayda olur mu bilemem

9. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Ayrica dedigim hareketler boyunu uzatmaz sana guc kazandirir

10. FiziCisT

FiziCisT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    43
    Boy uzatma hareketleri vücut eksenine dik olacak şekilde yapılan her türlü esnetme , streching hareketleri dediğimiz hareketler ile bunun yanında ziplama , ip atlama , yüzme ve uzun atlama gibi bazı özel aktivitelerdir . Bunların dışında iş görecek hareketler yok mudur ? muhakkak vardır. Ama bu dediklerimi aynı bir fitness /bodybuilding programı gibi bir program halinde haftalık evkat yaparak çalışırsanız bunun yanında düzenli beslenme , maksimum kalsiyum alımı , c vitamini ve b vitamini , demir ,çinko magnezyum gibi mineral takviyeleriyle bu sure teki boy uzama katsayinizi maksimize edersiniz. Bu katsayı genetik faktörler , vücut yapısı ve vücut aktivitesine bağlı olarak farklılık gösterir . Ama bu dediklerimi 1-2 sene boyunca yaparsan bu dönem senin için gerçekten verimli geçecektir.

Sayfayı Paylaş