değişim zamanı buna inanıyorum yardım bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sampetrum tarafından 20 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sampetrum

sampetrum Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    1 yıl önce bu spora başladım 49 kilodan 65 kiloya çıkıp güzel bi vucut yaptım üniversiteye başladım ve 15 kio verdim simdi 50 kiloyum 1.85 boyum var kollarım bedenim omuzlarım iğrenç ve değişimin zamanı geldiğini düşünüyorum parası sorun değil sadece beni kilo aldıracak ve vücudumu toparlayacak ek besinler nelerdir hangi supplementleri kombine yapmalıyım usta kişilerden tavsiye bekliyorum

2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    merhabalar. bence 1 2 ay vücudu toparla ondan sonra supplementlara başla para sıkıntın yoksa eksiksiz bir beslenme programıyla supplement kullanmana gerek kalmaz zaten bence girme o işlere

3. sampetrum

sampetrum Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    önceden spor geçmişim var direk suplementlerle başlasam süper bi beslenme programı ile de sürdürsem

4. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    supplementler beslenmesi yeterli olmayanlar için faydalı beslenmen çok iyi olursa hiç gerek duymazsın ama illa kullanmak istiyorsan antrenman sonrası whey kullanırsın kasların daha çabuk onarilmaya başlar

5. sampetrum

sampetrum Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    aynı anda whey ile gainer alabilirmiyim ? başka hangi suplementler gelişmde etkili oluyor

6. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    kullanabilirsin fakat gainer çok yağlandırıyor onu alacağınıza gidin yulaf bulgur makarna alın daha hayırlı diyor herkes ben kullanmadım o yüzden yorum yapamayacağım diğer supplementler hakkında da pek bilgim yok konuyu daha tecrübelilere birakiyorum..

7. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Bence 3. aydan sonra supplement alımına başlayabilirsin. forumda Berkay Türkkan var yazılarını oku yardımcı olur. Onun programları bence gayet açıklayıcı ve yardımcı olacaktır. 3 aydan sonra whey kullanabilirsin. Sonra gelişime göre kullanımlar değişir. Supplementlar joker gibi olmalıdır diyorlar. Yani gelişmenin durduğu ve azaldığı dönemlerde whey'e başlamalısın. Baktin whey den sonra arada yine yavaşlama oldu bundan 3-5 ay sonra vücudunun durumna göre aminoasit veya bcaa kullanmaya başlayabilirisin. Yani supplementları joker gbi düşün.

8. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    185 cm 50 kilo demek. Arkadasların akrabalar aile ince hastalık kaptığindan süphelenmediler mi senin? Yemek ye kardes bol bol ye hemde hemen. Gunlük alman gereken kaloriden 600 kadar fazla al söylememe gerek yok ama yerken çekinme bile ilk başta 55 olana kadar sağlıklı besinlerden fazlasıyla ye.

9. the monster

the monster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Selamlar hocam şöyle anlatayım ben 43 kiloda başladım 1.84 boyum vardı şimdi 70lerdeyim insanlara çok yiyorum ama alamıyorum diyorsundur biliyorum aynı durumdaydım ama o çok yeme olayı var ya onun sınırı yok bu yuzden daha çok yiyeceksin kahvaltı çok önemli peynirin 3 tane yumurtan zeytinin balın tereyağın olucak iki saat sonra bir öğünün olucak günde 6 öğünü yiyceksin bu en önemlisi karbonhidrat yağ protein hepsini alıcaksın ama en önce karbonhidrat alıcaksın bir oturuşta bir tencere makarna yediğim çok oldu zamanla arttır miden acıyana kadar ye zorla kendini ..
    Supplement olarak whey öneririm bende istersen gainer da kullanabilrsin ama protein ihtiyacini besinlerden karsilamaya bakman lazım yani beslenme cok onemli

Sayfayı Paylaş