1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Değerli Görüşlerinizi Bekliyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve selimefe_ tarafından 17 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. selimefe_

selimefe_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0

yaşım 27 boyum 1,79 kilo 95 kg , yaklaşık 20 ay oldu bodye başlayalı,
    yorumlarınızı ve tavsiyelerinzi bekliyorumm, bunlar benimm için önemlii sürekli forumuu takip eden bir olarak çokşey öğrendimm ve bu öğrendiklerimii elimden geldiğince uygulamaya çalışan biri olarak bu tavsiyelerini zve yorumllarınzıda önemli
    şimdiden teşeküür ediyorum

2. faruk803

faruk803 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    var
    Yer:
    izmir
    slm...
    mideye ağırlık verirsen vucut toparlar kendini biraz twist yapmanda fayda var bence kür süz doğal bir vucut.20 ay uzun bir zaman tebrikler.

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Selim Efe, yag oranını olcrume sansın oldumu bilmiorum ama %20 civarı gozukuyor, onu %12-14 arasına cekersen (cardio ve beslenme ile) biraz da mide eklersen, 3-4 ay sonra cok şık olur

4. zargy

zargy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Vücatlar kürlü ve kürsüz diye ikiye ayırlıyo heralde.Hangi kitapta yazıyo söyle bizde okuyalım.Nedir bu kür takıntınız anlamadım.İlaçla herşey oluyo mu sanıyosunuz.ilginç.bu tarz yorum yazmaya gerek yok

5. Tony-Montana

Tony-Montana Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    vucut sicak görunuyor !!!!

6. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    vücut oldukca yaglı sıkı bi diyet şart gibi görünüyor!!!özellikle karına yogunlaş ayrıca kanatlar 20 aya göre hiç gelişmemiş!!!

7. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    selam selimefe_;

vücudun ben adam olacam, bende iş var diyor amaaa....
    söylediğin kilo, boyuna baktığımda bana gerçekçi gelmedi nedense.

olsa olsa 80 veya civarısındır en fazla.

başarılar..

8. selimefe_

selimefe_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınızı dikkatle okudum sağolun ve daha fazla yorumunuzu bekliyorumm
    resim göğüs idmanımı yaptıktan sonra çekilmiş bir resim, kanat bölgesine çok fazla ağırlık vermedim daha fazl asırt bölgesine yoğunlaşmay açalıştım ve kilom hakkında 95 değilsin diye söylenmiş bu kiloyu ben değil terazi söylüyor:))

9. serdar1980

serdar1980 Guest

20 ay için bence daha fazla yol katedilebilirdi. az gelişme olmuş ve yağ yakımı gerçekleşmemiş. önce sıkı bir diyet ve hacim çıalışması iyi olur.

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    20 ay önceki durumunu bilmediğim için bukadar sürede az yol kat etmişsin demem hata olur.genel olarak kütle bakımından yeterlı ama yağ yuzden fazla.diğer arkadaslarında dedıgı gıbı 12 sevıyesıne ındırebilirsen çok daha ıyı olur.senye yaza çok çok daha ıyı çıkacagına eminim ;)

11. selimefe_

selimefe_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bu işe başladığımda yine 95 kiloda başladım lakin o zaman 29 cm kollarım ve 110 cm omuzum vardı şimdi omuzlar 128 cm kollar 40 cm e çıktı , kabul çok yol katetmem gerekirdi ama öğrendikçe ilerliyorsun bu sporda, bilgi en büyük dostun oluyor yeni başlayanların en büyük problemiyle bir bilmeyenin olmaması,yanlış idmanlar ve beslenme düzenin geliştirilmemesi gibi süreçlerle karşılaştım ve bunları ilerletmeye çalışıyorum,zaman ve sizlerin bilgi payşaımları ile dah aiyi olucağıma inanıyorumm

12. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim de ihtiyacım olduğu gibi senin de sıkı bir diyet ve kardio'ya ihtiyacın var. Diğer arkadaşlar da söylemiş zaten. 95 kilo olamaz diyorsunuz arkadaşlar ama bende mesela fotoğraf koyiyim, 93 kiloyum inanmazsınız. Benim de kollar soğuk 39 geliyor. Göbek var, her yer yağlı işte, yağ işin içinde olunca kötü oluyor.. :x

13. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    site arama motoruna cardeo yazarak ne oldugunu dikkatlice bakabilir ve sitedeki yemek tariflerin besinlerin kalori deerlerini ve orjinal makale çevirilerini inceleyerek cok fazla yol katedebilirsin kolay gelsin başarılar!!! mücadele eden amacına ulasır umarım hedefine ulaşır ve zaman geçtükce istedigin dogrultuda hedeef büyütürsün!!! :)

14. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    karbonhidrat alımını minumuma indir mümkünse antrenman önceleri al.
    protein ağırlıklı düşük karbonhidratlı beslenip (0 denecek yağ) (workout hakkında yorum yapmıyorum zaten 20 ay dediğin zamanda kendi antrenman sistemini oturtmuşsundur) küçük diyetle yaza bomba olursun.gerek dewamlılık konusunda gerekse wücut olarak iyi.

15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    sıkı çalışman gerek

kilo almak gibi bir sorunun yok ama sıkı çalışmalısın. karbonhidrat alımını azaltıp protein oranını yükseltmen gerek. tekrar sayısını da arttır derim. yine de 20 ay da daha iyi olabilirdin. çalışmanda başarılar dilerim....

16. selimefe_

selimefe_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme zamanla oturan bir süreç ve karbonhidrat-protein dengesini çok iyi ayarlanması gereken bir denge bunu oturtmaya çalışıyorum karbonhidratı kısmak proteini artırmak set sayılarını yükseltmek bunlar güzel geliyor kulağa ama bunları yaparken mevcut kas kütlesinden kaybetmeden nasıl başarılabilir bu sorunun cevabı da çok önemli
    tavsiyelerinizde bu soruyla alakalı cevabınızı da bekliyorumm

17. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman öncesi karbonhidrat gereken enerjiyi sana werecektir.
    kas yıkımı olmaması için;
    haftada 3-4 gün ama ağır antenmanlar yap.daha fazla protein tüket. yardımcı olarak idman sonrası l-glutamine ,ağır antenman dolayı oluşabilecek kas yıkımınıda önler.
    Bununla birlikte istersen yağlardan kurtulmak için L-carnitine ürünler kullanabilirsin hem performans artışı sağlar hemde içinde amino asit barındırır.
    resimlerden tawsiyemse kışın zaten kilo alımı yaza göre daha kolay olacağından bu awantajını adale artırarak kullanıp yaza doğru diyetle güzel bir alt yapı elde edebilirsin.

18. whataboutthefertbi

whataboutthefertbi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Kardeşim;

Sana bir tavsiyem var. Temiz beslenerek 2007 Martına kadar 110 120 arası bir kiloya ulaşıp Mart'tan sonra sıkı kardio ve diyetle 100'e kadar in. Böylelikle hem mevcut kas kütlen fazlalaşır hemde alltan daha temiz kas çıkar. 4 aylık diyetle yani 2007 temmuzda 100 kg hem büyük hem daha define bir vücudun olur. Çalışmalarında başarılar dilerim.

19. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    benim de sana bir tavsiyem var... bahsi geçen arkadaş 95 kg ve sen 4 ay ''temiz beslenerek'' 110-120 arası bir kgya ulaşmasını tavsiye ediyorsun. şimdi, 4 ay içinde alınması beklenen 15 kg'nun ne kadarı kas olabilir sence??? deseydin ki ne bulursan ye öyle çık o kilolara anlardım da ''temiz beslenerek'' o kilolara çıkmak bu zaman zarfında hayalden öteye geçemez bu nedenle tavsiye verirken tavsiyelerimiz mantıklı temellere dayanırsa çok iyi olur!

20. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Ne kadar çalışırsak çalışalım insan yılda 8 kg ciwarında adale elde edebiliyor.tamamiyle günlük protein senteziyle alakalı bir durum.
    yani 4 aylık sürede en fazla 2,5-3 kg adale oluşacaktır.20 kilo alınması istenirse kalan 17 kilo yağ pislik kıl tüy olacaktır.kışı bulk geçirmek çok mantıklı geliyor ama 15-20 klio alıp wermek kuru bir gelişimden extra birşeyler sağlamaz.buna göre kabaca;
    diet yapıp mewcut wucudun üzerine kas eklemek daha da çok mantıklı

Sayfayı Paylaş