Değerli Görüşlerinizi Bekliyorum :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alpay tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle hepinize hayırlı günler. 17 yaşındayım Vücut geliştirme kararı aldım. 3 ay kadar evde çalışıcam ardından spor salonuna gidicem gerekli mazemelerin bazıları var (dumbell , yay , barbel vs). Sizden isteğim bir program felan değil hepsi hazır forumda araştırdım tanımadığım birinin bana çalışma programı kurması çokda doğru olmadığını düşünüyorum... herneyse sizden vucüt geliştirme hakkında püf noktaları öğrenmek istiyorum bu iş için nelere dikkat etmem gerek ne yaparsam amacıma daha çabuk ulaşabılırım yaklaşık ne kadar sürede vücudum yavaşça şekkillenebilir ? işi bilen abilerim var aranızda değerli görüşlerinizi bekliyorum teşekkürler :). Bu arada boyum : 1.82 kilom : 72 daha kilo almam gerekiyormu?

BİLDİĞİM DÖRT ŞEY VAR...
    -Düzenli uyku
    -Düzenli ve sağlıklı beslenme
    -Azim dumbelllls
    -Sabır :):)

bench_Obench_Obench_O

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hep atlanır motivasyon düşüklüğü mutsuzluk stresli yaşam vg sporunun en büyük düşmanıdır Arnold kitabında şöyle der antremandan önce üzücü haberlerle dolu gazeteleri okuyan sporcuların iyi antreman çıkaramadığını görmüştür diğerlerini sende yazmışsın azim kararlılık sabır beslenme uyku önemlidir

Alpay ve Solwied bunu beğendi.
  3. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkürler :)

efekan ben sadece genel olarak yapılabilecek şeyleri sordum kişisel bir çalışma programı vb. bişey istemediğimi yazımdada belirtmiştim.thums:thums:

4. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Forumda birçok örnek konu var biraz onları araştırsan forumu kirletmesen ?

5. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    forumu araştırdım bu işi çok ileri seviye yapan tanıdıklarımda var ancak son olarak gözden kaçan birşey olmasın diye açtım zaten yazımda forumda araştırdığımıda yazmıştım.. hiçbirşeyi atlamak istemiyorum çünkü çok kolay bir iş değil :)

6. brhmcr

brhmcr Guest

Puf noktalar yapilan hatalar vs basliklari yeni baslayanlar formunda mevcut, eminim cok yararli olacaktir.

7. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    herşey tamam artık başlama zamanı :) hocalarım çok iyi bir ev programı çıkardılar 3 aylık . gelişmeme göre yeni program hazırlayacak spor salonunda çalışmak bam başka dolayısıyla programıda farklı olacaktır. forum oldukça geniş aradığım herşeyi bulabılıyorum hepınıze teşekkürler :)

8. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Araştırdın ve bulamadın diye düşünüp sana tavsiyeler vereyim .
    1-Beslenmene dikkat et Protein yüklü beslen senin kilon için günde 110 gr protein alman gerekiyor.
    2-Asla moralini bozma unutma psikolojin ne kadar iyi olursa o kadar sağlıklı yapmış olursun.
    3-Şuanlık kilo olarak iyi durumdasın.
    4-yağlanma varsa cardio'yu unutma.
    5-Yasak hareketlerden kaçınmanı isterim ; http://ek1n.blogspot.com/2012/09/yasakl-egzersiz-hareketleri.html
    6-Aşırı derecede çalışma günde max. 1 saat çalış.
    7-Ağırlık olarak seni zorlasın ancak aşırıya kaçma.
    8-Çok tekrar az ağırlık ; Manken Vücudu diye tabir ettiğimiz şekli verir.
    9-Çok Ağırlık az tekrar ; Hacim kazanmana yardım eder.
    10-Bol bol su tüket unutma su sporcular için çok önemlidir,eksikliğinde sağlık sorunlarına yol açar.
    11-Forumu iyice dolaş bilgi edin
    12- Before/after fotoğrafları çek gelişmeyi gördükçe isteğin artacaktır.
    13-Antremanlarını aksatmamaya çalış düzenli olarak yap
    14-Kesinlikle 1 yada 2 gün dinlenme günün olsun.

Alpay bunu beğendi.
  9. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    teşekkür ederim .yağlanma yok spor yaptığım için karın ve göğüs kaslarımda biraz belirgin ama dahada arttırmak istiyorum cardio ya pek ihtiyacım olmadığını düşünüyorum ..

Sayfayı Paylaş