DEĞİŞİK ŞINAV TÜRLERİ (video)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 4 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
  2. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
  3. kerembey

kerembey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    ankara
    güzelmiş saol :D

4. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Yine güzel bi paylaşım betboxer,saol.Şınav bence olan kası koruyor,zehir gibi kuvvet,kondüsyon ve ısıtma sağlıyor.Göğüs antremanlarımdan önce 10-20 şınav mutlaka çekerim,gerçekten ısınmadan girdiğim zamanlara oranla çok daha verimli bi göğüs antremanı çıkarıyorum.Bir de bu şınavlara ilaveten ben sandalyeyle yapılan şınavı eklemek istiyorum.Yapılışı gayet basit ve pectoralisleri maximum kasan bi hareket.Öncelikle 2 sandalye araları isteğe bağlı olarak (ben omuzdan biraz geniş aynı bench press gibi açıyordum) belli bi aralıkla tam karşı karşıya koyun.Ayak uçlarınızı da yatak,kanepe vs. gibi bi yere koyun,bi sandalyeye bi elinizi öbür sandalyeye de öbür elinizi koyun bu kadar basit.Bu sayede normal şınavdan gayet etkili bi şekilde şınav yapabilirsiniz ;)

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Dostum sandalye yüksekliğiyle ayağımızı koyduğumuz yerin yüksekliğinin aynı olması önemli...Aksi takdirde vücut ağırlığı ya omuzlara ve üst göğüse , ya da alt göğüse binio... ;)

6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Evet bak o bilgiyi yazmayı unutmuşum.Benim yaptığım sandalyeler kanepenin yükseltisiyle hemen hemen aynıydı çok hafif yüksek kalıyodu sandalyeler.Etkisi de biraz daha ağırlıklı olarak üst göğüs oluyordu tabiki.Ama özellikle de evde çalışan sporcuların denemesinde fayda var derim,her şekilde de klasik şınavdan daha zor ve etkili oluyor.Hem bodyci adam aynı zamanda mucittir,sandalyenin üstüne ansiklopedi yerleştirir ya da ayaklarını koyduğu yerlere birşeyler koyar alçaltır-yükseltir çareler tükenmez yani spor için değil mi :D

7. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    SAĞLAM KAFA , SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR ;)
    :D

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Malum rezalet karar nedeniyle link koyamadığım için, fotoğrafla yetiniyorum.
    Bu resim, 72 yaşındaki Jack Palance'ın, bir çoğumuzun bildiği "şehirli züppeler" isimli komedi filmindeki rolü ile almaya hak kazandığı Oscar ödülünü alırken, ne kadar formda olduğunu gösterircesine, Oscar konuşmasının yaptığı sahnede yere uzanıp tek elle şnav çekmesinin resmi.
    72 yaşında muhteşem bir gösteri.
    Tek elle, 5-6 tane kadar çekiyor, çift elle, tüm gece çekebilirim, altımda kadın olsada olmasada gibi bir laf ederek :D
    Bu güç nereden geliyor derseniz, bu meşhur oyuncu Holywood'a geçmeden önce, dünya şampiyonluğuna çabalayan çok iyi ağır siklet profesyonel boksörmüş.
    Dilerim hepimiz onun gibi sağlıklı, güçlü olarak yaş alırız.
    Kendisi 87 yaşında vefat etmişti...

Yaş yetmiş + 2 ama iş bitmemiş :D

9. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir