Dayaniklilik

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sniper tarafından 26 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sniper

sniper Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam herkesten özür diliyorum benim sormak istediğim soru şu:
    -Ben şu anda inşaatta çalışıyorum bunun yanında akşamları box idmanlarına gidiyorum fakat şöyle bi sorun oldu son iki haftadır gidemiyorum vücüdüm artık kaldıramıyor idmanları bana tavsiye edebileceğiniz bi beslenme şekli nerji verici gıda ne bilim tekrara idmanlara gidebilmeme için bir yöntem söyleyebilirmisinz....
    şimdiden vereceğiniz tavsiyeler için teşekkür ediyorum...

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidratını arttırmalısın pirinc vss arttır günlük proteininide arttır

3. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    pirinç,makarna türü carb. ağırlıklı al tabi proteinide ihmal etme kas kaybını önlemek için.....öğünlerini sıklaştır...en az 4 öğün ye vakit sorunun yoksa...... ama fazla yeme bir kerede tıka basa yemek fayda vermez.....bol bol sıvı tüket....vücudundaki sıvının azalırsa yorgunluk halsizlik gibi durumlar gözükebilir.......uyku çok önemlidir.....geç saatlere kadar uyanık kalma.....en geç 12 gibi yat (gerçi bi sporcu için geç bir saat ama )

yani kısacası

1) sıvı alımına dikkat et
    2)karbonhidrat alımını artır....proteinide artır
    3)uykuna dikkat et
    4)öğünlerini sıklaştır ( vücut 4 ve üzeri saat aç kaldığı takdirde açlık moduna girer metabolizma yavaşlar....halsizliğe sebep olabilir )

umarım faydalı olur ......kolay gelsin

4. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hem inşaatta çalışıp hemde boks idmanı yaptığın için vücudun yeteri kadar dinlenmiyordur. Birde vakit kısıtlığın varsa yeteri kadar da vücudu besleyemediğin için kendini halsiz hissediyor olabilirsin.

Yukarda arkadaşların dediği gibi beslenmeni düzene sokmaya çalış ve mümkün olduğu kadar vücudunu dinlendirmeye çalış...

Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş