dayanıklılık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kng0909 tarafından 13 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    1.75 boy 73 kılo 1.5 senedır duzenlı sekılde vg yapan ve beslenmesıne cok dıkkat eden bı ınsanım.

kısa surelıgıne cıktıgım tatılde . yuzme esnasında cok cabuk yoruldugumu fark ettım. yuzmeyı cok sevmeme ragmen suyun ıcınde cabuk yoruldugum ıcın cıkma ıstegı uyanıyor ıcımde. hal boyle olunca acaba dayanıklılıgım cok mu zayıf dıye dusunmeye basladım .

tatıl donusu spor salonunda hemn kendımı denemek ıcın kosmaya basladım . denızdekı gıbı cok asırı yorulmadan sureklı kosu formunda ıntervıal olarak kosabıldım .

daha sonra dayanıklılık arttırmak ıcın hemde kendımı test etmek ıcın . normalde 25 kılo ıle 8 tekrar 4 set yaptıgım bench press . 15 kılo ıle yapmaya basladım herhalde 25 30 yaparım dıe dusunurken . 15 tekrarı zor gordum . 2 .de 13. 3. de 12 hatta ınclıne ve declıne aralarında set arası eger az dınlenırsem zorlayarak 10 tekrarı gorebıldım .

buradanda bacak kısımlarım harıcınde sureklı agırlık arttırmaya yonelık olan calısma yaptıgım kısımlarda bı yetersız dayanıklılık oldugunu fark ettım .

. daha onceden bu tarz bı program yapmadıgım ıcın su anda . agırlıgı ındırıp tekrar sayılarını maksımuma cıkarmaya calısacagım . belkı super setlerle calısarak dayanıklılıgı daha cok zorluyabılırım . sızce bu dayanıklılıgı nasıl daha basarılı sekılde arttırabılrım

2. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    hafif ağırlık sık tekrar dayanıklılığı arttırıyor

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    arada yüzme kikck box gibi tüm vucudu çalıştıran antremanlar yapmakta fayda var

4. qokhaninci

qokhaninci Yeni Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    motivasyon eksikligi aynısı bendede var

Sayfayı Paylaş