Dayanıklılık ve Kuvvet Üzerine Her Konuda Öneri Bekliyorum (Görüntüm Umrumda Değil)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve öylesinebiri tarafından 31 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. öylesinebiri

öylesinebiri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boyum : 1.85 Kilom : 95 Yaşım : 17 ( 3 ay sonra 18 e giricem)

Benim amacım fiziksel açıdan kuvvetlenmek ve daha fazla koşabilmek. Futbol için gerekli en temel şeyler. Daha önce ufak tefek bi geçmişim var ama ailemin okul dershane falan zorlamalarından oynayamadım.. Şimdi şansımı sonuna kadar denemek istiyorum en azından ileride "denemedim" diye pişman olmam. Amacım dediğim gib sahada daha fazla aktif olmak ve fiziksel mücadeleden kolayca ayakta çıkabilmek.

Her sabah 5 civarı günde en az 2 saat koşmayı düşünüyorum. Şimdilik. Eğer iyi bi yol katedersem daha fazlasını koşabilirim diye düşünüyorum. Yani kendimi sınırlamayıp koşabildiğim kadarını. Nefesimin yetmediği zamanlarda tempolu yürümeyi. Şimdilik 2 saati bir şekilde çıkartabilmeyi düşünüyorum.
    Kuvvetlenmek amacıyla ağırlıklı mekik olmak üzere dengeli bir şekilde kollar ve omuzlara yüklenmeyi düşünüyorum.
    Yemek ise ara öğünlerle birlikte 5 öğün yemeyi düşünüyorum. Abur cuburu tamamen kesiyorum.
    Kahvaltıda : 2 dilim tam buğday ekmeği, peynir, zeytin, yeşil biber gibi besleyici ve kilo yapmayan şeyler.
    Ara öğünlerde elma mandalina gibi meyveler tüketmeyi düşünüyorum.
    Öğlen ve akşam yemeği hakkında pek bi' fikrim yok. Birde sevdiğimden dolayı günde 1 litre yada 2 günde en az 1 litre günlük süt içerim. Yaklaşık 7-8 aylık bir alışkanlığım bu. Nasıl göründüğüm hiç umrumda değil. Kol kaslarım, karın kaslarım ne kadar belirgin olduğu umrumda değil. Sadece gerçek bi gelişme gösterip kuvvetlenmek ve dayanıklılığımı arttırmayı düşünüyorum.

Bunca zaman hayalim olan futbolu doğru düzgün oynayamadığım için kilomu falan pek umursamadım. Obeziteye kadar gitmemek için 100 kiloyu gördüğümde abur cuburu keserek başka hiçbirşey yapmadan 93 kiloya düştüm. Şimdi 95-96 dolaylarında takılıyorum. Sınırlarımı zorlamak istiyorum. Önerileri bekliyorum.

2. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Yazin uzun oldugundan hepsini okuyamadim.Fakat güç ve özellikle futbol icin vücut agirligiyla calis.Kilo vermenin temeli ise beslenmeni duzene sokmandir

3. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Birincisi bazı konularda daha açık olmanı istiyorum: Haftada kaç kez koşacaksın? Unutma herşeyin olduğu gibi sporun, kardiyonun fazlası zararlıdır.
    Aşağı yukarı kaç kiloya inmeyi düşünüyorsun?
    Buna benzer detaylar verebilirsin sana seve seve yardımcı olurum

4. öylesinebiri

öylesinebiri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dediğim gibi her sabah koşmayı düşünüyorum. Henüz bi klüpte idmanlara çıkmıyorum. Haftada 3 gün mekik ve bacak, 3 gün kol ve omuz yapmayı düşünüyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ağustos 2015 ---
    80-85 kiloya düşmek hedefim. Vucudum için sağlıklı olan

5. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yalnız hergün koşmak sandığın kadar iyi birşey değil, yerinde olsam haftada bir gün KESİNLİKLE dinlenme günü olarak belirlerim.
    Fazla spor yapmanın şöyle bir zararları şöyledir:
    – Fazla spor yapmak ve vücut geliştirmek kısırlığa neden olmaktadır.

– Vücudu aşırı zorlayıp yoğun spor yapmak kişide kemik erimesine neden olmaktadır.

– Yemek yeme düzeninde bozulmalar ve buna paralel olarak dengesiz beslenme vakaları görülebilir.

– Kişide aşırı yorgunluk görülür ve aşırı yorgunlukla beraber sosyal çevreden kopmalar yaşanabilir.

– Fazla spor yapan kişilerin büyük kısmında kalp krizi ile birlikte ani ölümler yaşanmaktadır.

– Kan şekerinde düşme ve travmalar yaşanabilir.

– Aşırı su kaybıyla birlikte bayılmalar yaşanabilir.

Kilo vereceğim diye sağlığından olma da ...

6. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Her sabah kosmaktan bir sey olmaz.Arkadas bir yerden kopyala yapistir yapmis.Her sabah kosmak aşırı degil

Sayfayı Paylaş