David Haye vs Nikolai Valuev..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve umur35 tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    David Haye vs Nikolai Valuev..

WBA Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonluğu unvan maçında Rus devi Nikolai Valuev dün çıktığı İngiliz boksör David Haye karşısında unvanını koruyamadı ve unvanı İngiliz boksöre kaptırdı..

Dünya WBA Ağır Sıklet Boks Şampiyonluğu unvan maçında dün akşam Almanya'nın Nurnberg kentinde yapılan müsabakada, David Haye 12 raund üzerinden yapılan karşılaşma sonunda 116-112 sayı ile 2.13 metre boyundaki Rus boksör Nikolai Valuev'i yenerek unvanın yeni sahibi oldu.

David Haye..
    yas 29
    boy 1.90
    kilo 95
    24 mac
    23 galıbıyet
    21 knockout
    1 maglubıyet

Nikolai Valuev..
    yas 36
    boy 2.13
    kılo 145
    53 mac
    50 galıbıyet
    34 knockout
    2 maglubıyet

Bildiginiz gibi İngiliz asıllı David Haye KKTC'de ıdman yapıyor ve sortunda KKTC bayragını tasıyarak KKTC'yi dunyaya tanıtmayı amaclıyor.. Bu macta sortunda KKTC bayragını tasıyamadı ama yinede bizi gururlandırdı cünkü tüm boksseverler biliyor onun sortunda genelde hangı bayragın oldugunu..

Buradan kutlamıs olalım kendısını.. :)

Ekli Dosyalar:

2. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
  3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    David haye son raundda az daha devi nakavt edecektibir hakemde utanmadan beraberlik verdi hakkını yiyeceklerdi adamın. wiladimir yumruk yememesiyle ve yumruk isabetiyle ünlüyken hayede yumruk yemiyor ve çok nakavtçı ikisinin maçını heyecanla bekliyorum..
    Aralıktada k1 ağırsiklet var onuda seyredin mutlaka..

4. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    aslında wiladimir david haye maçı geçen haziran olucaktı ama david haye sakatlığını öne sürdü ve karşılaşmaya çıkmadı sırf o maç için tam 60.000 küsür bilet satılmıştı.
    evet wiladimir sol direkleri ile rakibini kendıne yaklaştırmıyo boy avantajını kullanıyor ama davide yumruk atmak gerçekten zor süreklı hareket halınde atletik bir vücudu var iyi bir kandisyonu var.
    zaten bu maçtada gösterdi bunu süreklı hareket halınde olup nikolai valuevi zor durumda bıraktı nikolai aşırı cüsseli bir adam ancak bir o kadarda ağır.

5. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Maç o kadar zevkli değildi David çok kaçamak dövüştü (aman biran önce şu maç bitsinde sayıyla kazanayım der gibi) attığı yumrukların hepsi sayı alabilmek içindi.
    Maçın zevkli bir hal alabilmesi için dövüşün tamamen kişisel bir savaş halini alması lazım ve atılan her darbenin rakibi yere serebilmek için hırsla atlılması lazım yani insan o eski Mike Tyson'ın maçlarını arıyor.
    Tabiki buda rakibi yenebilmek için bir taktik(puan alarak yenmeye çalışmak) ama bu izleyicilere hiç zevk vermiyor.
    Kusura bakmayın ama ben bu tazr boks maçlarınu hiç sevmiyorum izlediğim dövüş beni gerçekten baydı zaten sonuna kadar izleyemedim. :)

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
  6. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    şahsen bende tamamını izliyemedım ama internetten sonra tekrar baktım gözler kaydı benımde uykudan:)tıpatıp bir zamanlar mike tyson lennox lewis maçından bahsetmişsin bu iki boksör maç öncesi kavgalıydı daha maç başlamadan önce bile ringte 20-30 küsür güvenlık görevlisi ringi şerit halınde ikiye ayırmışlardı maçtan önce kavga çıkmasın diye maç bir başlamıştı o öfkeyle büyük bir hırsla ikiside birbirlerine büyük riskler alarak girdi zaten mike biraz kafadan oynak bir adam biliyorsunuz.
    ama david haye ile nikolai arasına böyle bir husumet yoktu he maç esnasında aldığı darbelerden hırslanıp risk alabılırlerdı bizde daha iyi bir maç seyrederdik ama olmadı davidin böyle yapması gerekirdi çünkü karşısında 2.13 lük dev bir adam var sizin üstünüze gelse geri çekilip vur kaç yapmazmısınız yaparsınız doğrusuda buydu stratejik dövüştü malesef stratejik dövüşlerde izleyene pek bir keyif vermez biz hala o eski muhammed ali, Rocky Marciano,mıke tyson gibi boksörlerin zamanındaki maçları özlüyoruz istiyoruz.

smltncr bunu beğendi.
  7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Şampiyon olabilir ama asla halkın gönlünde bir kahraman olamaz çabuk unutulur.

8. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    david haye yi kutlamak lzım. valuev gibi bir adamı yenmek kolay değil. hele arada 25 santim kadar kol mesafe farkı varken. valuevin diğer maçlrını da görmüştüm. adamlar yumruk için yaklaştıklrında valuev patlatıyordu. ama david bu maçta bu handikapı görmüş ki müthiş hareketlilikle adamı savuşturdu.

9. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    ben bu maçta şu olaya üzüldüm david hayenın kıbrıs bayraklı şortuyla gelmesini beklıyordum çünkü kendısı kıbrıs hayranı türk sempatizanı.
    ama malesef baskı altına almışlar adamı siyasetçiler falan devreye girmiştir o şortla çıkmasın diye sonuçta kıbrıs türk cumhuriyeti malesef dünyada tanılmıyor bu yüzden izin verilmedi.

Sayfayı Paylaş