1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

darkvampire Düzensiz 6. Ayım Before - After

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve darkvampire tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. darkvampire

darkvampire Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar ben cılız bir ektomorfum. Bir ara ilk haftamdayken bir konu açmıştım fotoğraflara tekrar erişmek için. Evet o kötü fotoğraflar yine olacak ancak ekstradan 6. ay fotoğraflarım olacak. Neredeyse en az 3 ay kaytarmışımdır eminim. Ancak son 1 aydır farklı bir mentaliteye bürünmüş ve hiç bir antrenmanı aksatmadan ilerlemekteyim. Bir ay Muay thai yapıp 4 kilo verdim ayın başında 60.5 tum hala 60.5 ve bir anda karbonhidrat hiç almadığımı farkettim artık karbonhidrata abanmam lazım. NOT: Supplement kullanmıyorum henüz ve konuyu açtığım saatten uyku düzenim belli :))

Ekli Dosyalar:

Lajic7 ve asdfxyzd bunu beğendi.
  2. nobody99

nobody99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi bir vücut yapmışşın bende ince kemikli bir ektomorfum ve ulaşmak istediğimde hemen hemen senin yapın.Çok iyi anlamayan biri olarak tavsiye vermem gerekirse karın kaslarına çalışmanı öneririm.Daha belirgin olması daha iyi olur gibi :) Uyku düzeni bu arada çok önemli daha dikkat etmen şimdilik senin için daha iyi olur

3. asdfxyzd

asdfxyzd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Proğramını paylaşır mısın, 6 ay içinde birkaç kaç değiştiyse veya -söylediğine göre 3 ay kaytarmışsın- hangi dönemlerde ara verdin, kısa bir özet rica etsem.

4. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Daha çok yol alman gerek. 6 ayda gelinebilecek noktanın epey gerisindesin 1-2 aylık çalışma gibi duruyor. Çok fazla kas eksiği var vücut biçimlenmemiş ama o yolda ilerliyor gibi görünüyor. Sıkı bir şekilde 1. yılını doldur neler olacak bakalım. Sadece fotoğraflara bakarak yapabileceğim yorum bu kadar.

5. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    6 ay için bence gayet iyi raito 6 ayda ne bekliyorsun ki ? vücudu biçimlenmiş 6 pack oluşmaya başlamış omuzlar kollar triceps kendini göstermiş

arkadaş senin gibi kür yapmayı bırak suplemet bile kullanmadıgını söylüyor biraz acımasız eleştirilerden kaçalım

6. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ektomorf biri için gayet başarılı

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    6 ay düzenli yapıyorsan biraz hacim eksiği var diyebilirim
    ancak kendini sıkacak bi durum yok
    antreman programını ve beslenmeni forumda ilgili yerlerde paylaşırsan yardım edecek çok insan bulabilirsin

8. messi93

messi93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en son ki resminize baktım.Tam istediğim şekilde bir vücut.programınızı paylaşır mısınız

9. darkvampire

darkvampire Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle bu sitede ilgi görmek benim için sevindirici bir şey açarken bilgisayarı yorum beklemiyordum. Kasım ayında başladım 2 ay yaptım şubat ayında 1 ay dirsek ve bilek sakatlığımdan bıraktım onun üzerine 1 ay muay thai yaptım. Ondan sonra zaten bilfiil 2 nisanda başladım ve bir daha salmadım. İlk iki ayım garipti. Tabi aralarda dirsek bilek sakatlığımda az da olsa şınav çekiyordum. Ayrıca karın idmanlarını sevmiyorum, hacim almak istiyorum. Hakkını vererek çalışsaydım güzel bir karın bölgem olurdu sanırım. Hatam bu. Ayrıca henüz yeni karbonhidrat ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum midemi genişletmem gerek. Evet 6 ayda yetersiz bir vücut bunu yapıma bağlıyorum. Çünkü bilek ağrılarımdan biceps çalışamıyorum sol bileğimdeki tendon hasarından dolayı da tricepste hakkını veremiyorum. Yine de bahane etmeyip basmaya çalışıyorum.

Programımı çok önceden bir konuda vermiştim ilk iki ay.
    Gayet klasik bir program ilk bir ay düz set sistemiyle giderken göğüste serbest ağırlıkla çalıştığım için çabuk yoruluyordum piramit sistem çalıştım. En verim aldığım sistem piramit.
    Acımasız eleştiriler benim için sorun değil memnun olurum. Programı isteyen arkadaşa özel mesaj ile atıyorum konuda fazla kalabalıklık olmaması için. Dediğim gibi gayet normal Bench press incline press ve decline/dips değişimi yaparak dumble fly ile kapattığım her press arasına bir açış hareketi koyduğum bir göğüs çalışmam var. Girebildiğim kadar ağırlıkla tüketmeye yönelik bir biceps çalışmam var. Tricepste ise aynı şekilde. Bacak antrenmanlarımda 5. kattaki asansörsüz apartmanda yukarı çıkabilmek için az çalışıyorum :D Omuzda ise shoulder pressle başlar lateral ve öne itiş yaparım son olarak trapez için çeneye çekiş yaparım bar ile bir de dumble shrug yapıyorum. v.s v.s Göğüste piramit diğer bölgelerde düz set çalışıyorum genelde 4x8 tekrar. İlk aylarda yaptığım hata 4x10 setlerle çalışmamdı hocam beni böyle yönlendirmişti.

Teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

10. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

Bende ilk zamanlarımda düzensiz beslenme ve uykuyla supplement kullanmadan çalışmıştım ama vücudum hızlı şekil almıştı düzenli antrenmanla dostumun atladığı nokta burası bunu göstermeye çalışıyorum. Daha sonra zamanla herşey düzene girdi. 6 ay için bu gelişimin iyi olduğunu savunuyorsan hiçbir şey bilmiyorsun demektir maalesef. Arkadaş kendisi söylüyor zaten düzenli gitmedim diye eğer düzenli gitmiş olsaydı 6 aydaki gelişimi bunun çok daha fazlası olurdu bunu belirtmeme gerek görmemiştim ama gerekliymiş.

11. darkvampire

darkvampire Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    3 yıllık gözü yükseklerde bir insanın kür yapıp yapmaması benim için pek önemli değil. Raitonun azmi istek verdi daha çok bana. Kür tercih meselesidir, konularında da yarışma peşinde olduğuna göre kür yapmasında bir engel yok (bence) ama yine de 21'den önce yapmasaydın keşke Raito. Neyse güzel bir omuz bacak antrenmanından sonra tıkınırken yazıyorum, acıyla daha sert basmak lazım...
    İyi çalışmalar :)

12. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul

Aynı keşkeleri her aklıma gelişinde yaşıyorum zaten. Hiçbir zaman önermem doğru bulmuyorum dediğin gibi yarışma olmasaydı aklıma bile getirmezdim. Mesajına da buradan cevap vereyim hazır gelmişken, omuzlarım genetik olarak geniş değil hatta spora başlamadan önce kafam kocaman görünürdü şikayetçiydim bu durumdan :) omuz başlarımı büyüttüm press ve açışlar çok önemli. Genelde dumbell pressleri 3x8 şeklinde girerim, açışları 5x12. Bu sağlam idmanların üzerine supplement ve iyi beslenmeyle kendimi tanıyamaz hale geldim kısa sürede. Kol idmanımda değişik taktikler uyguladım mesela geçen sene 2-3 ay haftada 1 kez kol günü yaptım arka-ön, arka-ön şeklinde 8 hareket kollarımı patlatmıştı adeta. Onun dışında piramit setler kollarım için yine etkili olmuştu.

13. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    polemiğe girmek istemiyorum ancak kimsenin vücudunu kendinle kıyaslayamazsın bazı insanlar 6 ayda gelişir kimisi 1 ayda aynı gelişimi sağlar ,benim arkadaşa moral olması amacıyla kurduğum cumle arkadaşada yaramamış heralde dobra olmak lazımmış

bu arada spor salonunda hocası ne derse onu yapan bir tip olarak fazla bilmiş konuşuyorsun sensei :)

14. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Hacim olarak eksigin elbette fazla. Ozellikle omuz. Ancak 6 ay icin kotu denemez. Sadece daha iyi olabilirmis. Motive bicimde calismaya devam. Yagsiz vucudunun olmasi avantaj. :)

15. darkvampire

darkvampire Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Omuzdaki eksikliğimi biliyorum bu konuda üzgünüm çünkü çok antrenmandan kaytardım omuzda bacakla aynı günde olduğu için. Şimdi omuzla ilgili bir sorum var benim programda olan hareketler
    Shoulder press
    D.b Front Raise
    Upright row
    Lateral Raise

Shoulder press mi daha verimlidir Military press mi?
    Raise(açış) hareketlerinde yüksek tekrar hacim verir mi?

Biceps ve tricepste 3x8 çalışmak mı uygundur yoksa 3x10 mu?

Ayrıca Raise(açış) hareketlerinde ağırlığı yükseltme kaygısındayım yüksek ağırlık şart mı yoksa o tekrarları çıkarabileceğim ağırlıklarla mı çalışayım?

16. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence bacakla hiçbir kası aynı güne koyma, ben bacağı çalıştıktan sonra yürüyemiyorum bile.

17. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Estağfurullah :) tabi ki hocam ne derse onu yaptım meyvelerini de aldım. Herhangi birinin 1 ayda sağladığı gelişimi 6 ayda sağlıyorsan bir problem vardır eksik yaptığın şeyler vardır o kadar fark olmaz. 1-2 hadi 3 aylık fark olur da 6 ay sana mantıklı geliyor mu? :) Sen doğruları söylemediğin sürece faydalı olamazsın ben arkadaşa yardımcı olmak için gerçekleri söyledim çok iyisin çok iyisin demek yerine eksiklerini göstermek gerekir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:29 ----------

Shoulder ve Military aynı hareketler değil ikisinide çalışmalısın.
    Açışlarda yüksek tekrar omuz başlarını keser, nizami yapamadığın yüksek kiloya çıkma.
    Biceps ve tricepste 3x8 diye genelleme olmaz bir sürü hareket var mesela Scott, Barbell, Alna Triceps gibi hareketler 4 set olmalı 4x8 olabilir genelde dumbell hareketleri 3 set olur.
    Açışlarda yüksek ağırlık şart değil nizami yapabildiğin en ağır kiloyla yapmanda fayda var ben 15in üstüne çıkamıyorum mesela. Çok yorgun olduğum zamanlar 12lerle bile yaptığım oluyor.

Sayfayı Paylaş