Dardanel Ton'daki Yağlarıda Yemek Lazım Mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve XooRSLuG tarafından 23 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. XooRSLuG

XooRSLuG Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    makine muhendisi
    Yer:
    new york
    ya ben merak ediorum kücük boy dardanel tonlar 80 gr 56 gr süzme agirligi yani buda demek oluyor ki 24 gr yagi.Omega 3 ün bol miktarda oldugu söyleniyo ama sonucta yağ..ne yapmak lazim gönül rahatligiyla yemeli mi acaba?[/i]

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    kendinde demişsin omega 3 bakımından zengin ,kesinlikle vücut için alınması gereken bir yağ.iyi kolestrolu yükseltir,kalp ve damar sağlığınıda olumlu yönde etkiler.zaten boyle olmasaydı balık yağı supplement olarak satılmazdı.eger ton balığının yağı mideni bulandırmıyorsa süzme,ama abartıpta gün boyu kaşık kaşıkta içme,sonuçta ihtiyacından fazlasıda deri altı yağ olarak depolanacaktır..

3. XooRSLuG

XooRSLuG Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    makine muhendisi
    Yer:
    new york
    te$ekkürler baris..

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ton Balığı konservesinde bulunan yağ (süzülen) benim bildiğim kadarıyla bitkisel. O klasik mavi kutulardaki ayçiçeği falan sanırım. Ayçiçeği yağının o kadar faydalı olduğunu sanmıyorum. Eğer hedefin faydalı yağ almaksa, zeytinyağlı kutulardan ye veya yağı süzerek ya ama destek olaraak balıkyağı tableti, keten tohumu falan kullan.

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Re: dardanel tondaki yağlarida yemek lazim mi? zararli mi ki

Xoorslug hayır yeme o yagları..
    Aycicek yagı onlar..
    cevrendeki en büyük markete git ve Poşette satılan dardanellerden al.. 142 gr net agırlıgı, yagı suzulmus.. aycicek yagı oranı cok dusuk, omega 3 oranına gore.. yemesi acması herseyi daha kolay ve daha lezzetli... 3.5 milyon bi poset diye biliorum.. Ben anneme 10-15 poset aldırtıyorum.. her an durmaslı bi kosede.. bi pakette 35 gr protein 30 gr yag war ( cog
    u omega 3) carb 0 . Her oglen yiyorum.. hatta 2-3 saat sonra yine yiyecem :)

Saygılar

6. XooRSLuG

XooRSLuG Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    makine muhendisi
    Yer:
    new york
    ciddi misin pump forever :) desene bo$una o kadar yagi yaladim yuttum saol ya bak zararin neresinden dönersek kardir bi$ey daha ögrendim bu forumu cok sewiorum ben ya :D

7. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Yag problemin yok, hicbisey icin pisman olma.. unutmaki, yag hic almadan, büyüme faktorlerini asla faaliyete geciremessin.. Elbet bi ise yaramıstır..ama bundan sonra dikkat edersin..

Ewt herkes biseyler ogreniyor bu forumdan orası kesin.. Bunu ozellikle dısarda bu sporu icine kapanık bi sekilde yapan adamlarla konustugun zaman anlıyacaksın Xoorslug.. onları soka sokarsın bilginle bu da guzel bi duygu

Saygılar

8. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    tamamı ayçiçek yağı değildir,balığın yağıyla beraber karışmış bir haldedir.eger ayçiçek yağını süziym dersen balığın yağınında bir kısmını süzmüş olabilrisn.gerçi balığın yağının büyük bir kısmı etin içinde mevcut,kaldıki ayçiçek yağıda ,zeytinyağı ve ketenyağı kadar olmasada ,bitkisel kökenli sıvı yağdır ve yeterli miktarlarda alınmasının zararları yok ,faydaları vardır.zaten ektomorf yapılı bir insansın bu senin için olumsuz bir durum yaratmaz..şahsen ben tonun yağını sevmediğim için süzerim,balık yağını dışarıdan kapsül olarak alıyorum..

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Omega 3 ü kapsul olarak almak gayet mantıklı bi yaklasım...
    POset icinde satilan dardanel ton ise, her acidan bir numara

10. Conductor

Conductor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Muğla
    PUMP FOREVER

Elini attığın konuyu doğru bilgilerle sonuca bağlıyorsun bu sitede sen ve senin gibiler olduğu sürece bizim öğrencilik devam edecek... :)

11. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    Pump Dostum slm, Sen günde kaç mg Balık Yağı kapsülü alıyorsun_?

Sayfayı Paylaş