Dar Omuz Sorunu ....

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ufkboztepe tarafından 27 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler bodye başladıgımdan beri olan sorunum 8.ayımda hala devam etmekte omuzlarım çok dar duruyor ve genişletmek için herşeyi yaptım olmuyor ya hocanın verdigi programlar hatalı yada bende bi sorun war..lütfen rica ediyorum sitedeki linkileri buraya kopyalamayın çünkü hepsini okudum ama çare olmadı...İçinizdeki bilgin kişilerden bu konuda bilgi almak istiyorum omuzlarım başladıgımda 106 cm'di şimdi 113 cm fakat buda genişledigi için degil sanırım omuz başlarım şiştigi için hocama sordugumda bana igne vurmak lazım diyor ve parayı düşündügünü kanıtlıyor yani ondan bişey beklemiyorum sizin warsa bi fikriniz paylaşırsanız sevinirim...Vücut bilgilerimi yazıyorum gelişimim hakkında da bilgi verirseniz sevinirim...

9.aya girdim arkadaşlar

Boy:173 _173
    Kilo:69'du 67'ye düştü
    Kol:31 cm'di ---36 cm
    Omuz:106 cm'di---113 cm
    Gögüs:88 cm'di --96 cm

2. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Sakın dostum iğneye bulaşma bende ilk başladığımda 103 cm di şimdi 120 ye kapak attık :) Benim tavsiyem düzenli olarak barfiks çek.Ya da yüz.

ufkboztepe bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    zamanla gelısır omuz genıs gozukmesını ıstıyorsan sırt hareketlerınede onem ver

ufkboztepe bunu beğendi.
  4. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Cabarov haklı. Eğer omuz çalışarak genişleyeceğini düşünüyorsan çok yanlış.

Omuzları geniş gösteren kanatlardır. Üçgen bir vücut omuzları geniş gösterecektir.

Sırt hareketleri yapıyor musun? Sana önerim geniş tutuş barfiks çek, çok işe yarıyor.

ufkboztepe bunu beğendi.
  5. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yapıyorum hocam sırt hareketlerini fakat barfix geniş tutuş'da çok zorlanıyorum bi taneyi bile yapamıyorum diyebilirim anca yardımla çekebiliyorum oda ne kadar yararlı oluyor bilmiyorum açıkcası

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    olurmu oyle sey yardımlada cekmek yararlıdır bızde makıne ıle cekıyoruz oda bır nevı yardım ama gelısım oluyor. zamanla kendın cekıceksındır guclendıkce

ufkboztepe bunu beğendi.
  7. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım hocam yani omuzu genişletme veya geniş göstermek için kanat çalışmalarına agırlık ver diyosunuz..dediklerinizi dikkate alıcam teşekkür ederim hepinize eklemek istediginiz şeylerde olursa lütfen söyleyin önemli çünkü benim için

8. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bel ölçünde çok önemli omuzların geniş gözükmesinde

ufkboztepe bunu beğendi.
  9. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Belimi inceltmek için zayıflamam yag yakmam gerekiyor fakat hocada senin diyete ihtiyacın yok boşuna kendini kasma zaten yediklerini sporda yakıyosun gibisinden konuştu ve ben haftada en az 2 hafta halı saha maçı yapan biriyim yinede diyet önerirmisiniz? göbek kısmımda ve yan taraflarda yaglanma war fakat aşırı bişey yok abest durmuyo basit bi yag yani

10. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Trapezler ne durumda ? Kemik yapısı olarak geniş omuzların yoksa trapezler çok gelişmişse omuzlar düşük ve dar görünür. Ayrıca çalışıyorsan 6 ay kadar doğrudan trapeze vuran hareketler yapma (dar tutuş upright row , shrug gibi)

ufkboztepe bunu beğendi.
  11. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Trapezlerimde de bi sorun war bitanesi aşırı derecede büyük durumda yani trapez pozu verdigim zaman sag tarafımda sanki bi şişlik warmış gibi duruyor...zaten trapez hareketlerini pek yapmıyorum omuzu düşük gösterdigi için kemik yapısı olarak omuzlarım dar yani genetikden dolayı bi darlık war zaten

12. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    dostum yana açış hareketleri, enseye press çok önemli , geniş açı şınav ve tüm sırt kaslarının geliştirilmesi ve barfix bunları eğer düzenli yaparsan ben kendimden biliyorum genişliyor ama unutma vücut bi bütündür, eğer bi yeri ihmal edersen vücut buna tepki verir belki omuzların genişlemez belki kanatlar istediğin gibi olmaz belki göğüsler bu y
    zden sistemli çalışmak en doğrusu

ufkboztepe bunu beğendi.
  13. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Çok haklısın hocam 2 ay boyunca kanata hiç önem vermedim hatta çalışmadım diebilirim ve bu yüzden çok geriledim ve gelişimimi engelledi omuzlarım açısından..Bundan sonra sırt hareketlerine biraz daha önem vermeyi düşünüyorum yani en azından omuzlarım belirli bi genişlige gelene kadar sırt hareketlerine agırlık vermeyi düşünüyorum ama yine komplike bi çalışma yapıcam vücudumn her yerini çalıştırıcam ve benim en büyük hatalarımdan biride basenlerim geniş die bacaklarım büyümesin die 8 aydır bacak hiç çalışmamam.

14. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Geniş tutuş barfix kesinlikle öneriyorum faydasını görürsün omuz , sırt konusunda

ufkboztepe bunu beğendi.
  15. Carisma_Police

Carisma_Police Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çalıştıgım salonda barfix makinesi yok normal olarakda ben 1-2 tane anca çekiyorum, aynı etkiyi gösterebilecek başka bir hareket varmı ?

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    5 ay çok az bi süre...ancak ,dar omuz tipi olanlar ,omuzbaşlarını "karpuz "şekline ve kollarını ,özellikle "biceps " geliştirerek, sanki geniş omuzlu gibi gözükebilirler..."larry scott" buna en iyi örektir...)

17. moment

moment Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    kanat kasları çok önemli ağırlık kanat kaslarına önem ver alt kanat kasları değil üst kanat kasları

ufkboztepe bunu beğendi.
  18. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    üst kanat kaslarını çalıştırıcak bi kaç hareket söylermisiniz?

19. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    En önemlisi geniş tutuş barfiks. Alt kanat kasları için dar tutuş yani chin up. Chin up yandaki yağları da sıkı gösterir eritmez tabiki ama sarkmasını önler. İkisi de önemli.

ufkboztepe bunu beğendi.
  20. ufkboztepe

ufkboztepe Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Geniş tutuş barfixi bundan sonra baya bi yapacagım gibi görünüyo teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için

Sayfayı Paylaş