Danone Activia Kahvaltı Zamanı "Ara Öğün - Tatlı"

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve SiskoBatu tarafından 8 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

2 Kaptan oluşuyor. Üst kısmında kuru çilek ve gevrek var. Alt kısmında yoğurt var.
    Net: 150 Gr

Ara öğün olarak düşündüm. Tatlı ataklarını bastıracak kadarda tatlı bence.

Enerji : 186 kcal
    Şeker: 20,3 Gr
    Toplam Yağ:5 Gr
    Doymuş Yağ: 3,3 Gr
    Tuz: 0,1 Gr

2. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    bir ara deneme şansım olmuştu fakat hiç hoşuma gitmedi . zor zar yedim . yoğurdu tatlı. Benim damak zevkime uymadı malesef . bir dahada yeme gereği duymadım . :))
    herkesin damak zevki farklı tabi :)

SiskoBatu bunu beğendi.
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Doymamis yag , o kadar seker.. Bunu yerine yogurt alip kuru meyve ve biraz yulaf karistirin cok daha saglikli bir besin elde edersiniz.

4. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkcası benim baya hoşuma gidiyo. Dolapta tutulduğu için yoğurt dişlerimi sızlatsada kıtırlar keyif veriyo.

Özür dilerim daha yeni sayılırım besinlere dikkat etme konusunda, o yüzden sınırları tam olarak bilmiyorum.
    Doymamış yağ ve şeker oranı ciddi anlamda kötümü bir fitness çı için ? Bu değerler bir öğünde yada günde ne kadar olmalı açıklayabilir misiniz ?

Teşekkürler

5. brhmcr

brhmcr Guest

Bu tur rafine seker zaten hicbir insan icin mantikli degil kanser hucrelerinin bile bu tur sekerden beslendigi ispatlanmisken, bence rafine sekeri tamamen hayatindan cikar.

Doymamis yagda sagliksiz, mumkun oldugunca uzak dur.

Bunlarin minimum maksimum kullanimi soz konusu degil mumkun oldugunca kacacaksin.

6. SiskoBatu

SiskoBatu Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim

7. bulut99

bulut99 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Protein: 6,8 g.
    Ve karbonhidrat, şeker olarak verilmiş yani 26g.'ın hepsi basit şeker değil. Paketin üzerinde şeker: %5,65 olarak verilmiş.
    Kahvaltıda tüketilebilecek bir ürün üstelik içerisindeki probiyotik bakteriler sindirim sistemi için oldukça faydalı ki bağırsaklardaki sindirimin azımsanmayacak bölümünü onlar yükleniyor.

Sayfayı Paylaş