DanielLugo-Beslenme programı

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve DanielLugo tarafından 2 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. DanielLugo

DanielLugo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aslında bulk dönem denebilir fakat yağlanma ve su tutma gibi durumlardan çekindiğim için sürekli kontrol halindeyim. Her hafta belli bir miktar kalori alıp, duruma göre bir sonraki hafta bir miktar azaltıyor veya arttırıyorum. Yazın ara verdim ardından bir hafta ısınma ve takiben 4 hafta.
    Yani 4 haftadır bu programı uyguluyorum.

Sabah kahvaltım;
    100gr.yulaf veya 100gr. corn flakes + 5 yumurta ( 2 tam 3 beyaz )
    1 adet multivitamin + 20 gr. zeytin yağı

Öğlen; 100gr bulgur pilavı+ bir porsiyon protein tozu+1 muz veya 1 elma

Antrenman öncesi;
    400gr. fırında patates + 100-150 gr. tavuk göğsü veya but

Antrenmana yarım saat kala ; 2 yemek kaşığı amino asit

Antrenmandan hemen sonra ; 2 yemek kaşığı amino asit + 300 ml. meyve suyu ( üzüm, vişne, karışık veya powerade fark etmiyor )

Antrenmandan yarım saat sonra ; bir porsiyon protein tozu

Duş..

Akşam yemeği ; 100gr. bulgur veya 100gr. kepekli makarna veya 350 gr. patates + 100-150 gr tavuk göğsü veya kırmızı et

+ 20 gr zeytin yağı

Saat 22 civarı ; elma çayı veya yeşil çay, ya da o tarz ne varsa + badem veya ceviz ( 5-10 tane )

Yatmadan hemen önce ; 300 ml. ılık light süt.

Programa başlamadan önce 72 kg'dım. Şuan 74,5- 75 kg geliyorum. Bir yağlanma veya su tutma durumu gözlemleyemediğim için bir miktar daha kalori arttırımı yapacağım. Tabii aldığım kilo tamamen kas olamaz fakat beni rahatsız eden bir yağlanma olmadığı için arttıracağım. Sizlere de tavsiyem benim yaptığım gibi yapmanızdır. Mesela 2 hafta boyunca 2700 kalori aldıysanız ve kilo artışı gözlemlemediyseniz, 3.haftaya 3000 kalori ile girin.
    Bulk dönem diye birden 3500-4000 gibi miktarlarla başlamayın, internetteki bulkling-up diet planlara aldanmayın. Kendi bünyenizi tanıyın, minimum yağlanma ile yola devam edin.

2. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Programın iyiymiş dayı günde 1 kilo patetes :))

3. DanielLugo

DanielLugo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    1kg. olmasa da bazen 700-800 gr civarı oluyor. Ruh halime göre :)

4. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Peki off günlerde ne yiyorsun ?

5. DanielLugo

DanielLugo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Off günlerde de aynı şekilde besleniyorum. Pazartesi günü x kalori ile başlarsam, bütün hafta devam ediyorum. Tabii mesela öğle yemeğimi yemediysem ve dışardaysam ona göre bir şeyler ayarlıyorum, mesela BKing'den tavuklu salata-
    1 veya 2 saat sonra tavuk-pilav gibi.

HuLl0 bunu beğendi.
  6. HuLl0

HuLl0 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şanlıurfa
    Bu programı uygulayınca Gün sonunda Ne kadar Protein,Karbonhidrat,Yağ aldığınızı söyleyebilirmisiniz ? .

7. DanielLugo

DanielLugo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ufak tefek değişiklikler olsa da; ortalama 300 gr. karb - 170 gr. protein - 70 gr. yağ

8. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    bence antreman sonrası önce duş sonra prot ve amino yapmalısın.

Çünkü durum şöyle oluyor.Prot ve aminoyu alıyosun vucut kanı kaslardayken mideye hucum ediyor bunları sindirebilmek için.Sen tam bu sırada duşa giriyorsun
    bu seferde kan derinin altına pompalanıyor.Şu anda gençsin farketmiyorsun ama organlarını yoruyorsun.

Ayrıca akşam yemeğiyle antremanın bitişi arasında nekadar saat var acaba ? Çok ara vermemeni tavsiye ederim çünkü hiçbir supplement yediğin yemeğin yerini tutmaz.

Onun dışında program güzel ama hoşuma gitti bazı yerlerini kendi programıma ek olarak alacagım emeğine saglık :)

boksbody bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş