Danişmalik sorunlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 8 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar. Size birden çok sorum olacak. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Ben 18 yaşında body ye büyük hayranlık duyan bir gencim. 1 sene evvel 4 aylık bir spor geçmişimden sonra öss nedeniyle spora bir sene ara verdim ve şimdi tekrar başladım yaklaşık 2 haftadır devam ediyorum. Tahmin edeceğiniz üzere geçen sene kaldırdığım ağırlıkların hiçbirini şimdi kaldıramıyorum (daha gücümü toplayamadım) . bu sporun en zorlu mücadelecilerinden biriyim. Birçok fiziki engelim var. Öncelikle ekzomorf yapıda olduğum için ince bir vücut yapım var yani anlayacağınız üzere vücudum çok dar. 1.80 boyunda 70 kilo olmama rağmen inceliğim yüzünden çok zayıf gözüküyorum. Güvercin göğüs dediğimiz şekil bozukluğuna bağlı göğüs rahatsızlığım var. Göğsüm asimetrik, bir kemiğim dışa bombeli , göğüs kafesim dar ve alt göğüs kavramı bende yok. Daha bitmedi, bu rahatsızlığın doğurdu sonuç olarak hafif bir kambur görüntüm var yani tam dik durmak için aşırı bir efor sergilemem gerek (ki buda zayıf olan sırt kaslarım nedeniyle olmuyor). Tüm bu zorluklara rağmen 4 ayda iyi bir gelişme kaydettim. Omuzlarım biraz yükseldi, göğsüm azda olsa şişti ve kollarım çok güzel bir hal aldı. 4 ay boyunca sadece weider amino 2200 kullanabildim. Şuan onu bile alamıyorum . malum üniversiteye başlayacağım öğrenci fakirliği şimdiden geldi çattı J Ama illaki bir şey kullanmam gerekirse maddi imkanlarımı zorlayabilirim. Şimdi size hedeflediğim vücut yapısını söylemek istiyorum. Lütfen sizde buna uygun bir program, beslenme düzeni ve supplement önerin. Noksanlarımı tekrar edeyim : vücudum çok dar , omuzlarım dar ve düşük, sırt kaslarım çok zayıf kamburlaşmama neden oluyor, göğüs kafesim dar ve alt göğüsüm hiç yok.
    Bunları düzeltmek için önümde minimum 5 sene, paramı ayırıp kullanabileceğim supplement, imkanım dahilinde besleneceğim yiyecekler ve asla bitmeyecek olan Azmim var. Cevaplarınızı bekliyor saygılarımı sunuyorum..
    bench_Obench_Obench_Obench_Obench_Oweightlifterweightlifterweightlifterweightlifterweightlifterweightlifterweightlifterdumbellllsdumbellllsdumbellllsdumbellllsdumbellllsdumbellllsdumbellllsdumbelllls

2. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum

Sayfayı Paylaş