Dana Jambon

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emre9 tarafından 5 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. emre9

emre9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben dana jambonla öğün sayı mı arttırmak stiyorum ama içine ne katıyolar katkı maddesi bilmiyorum kipadan sorduğumda protein %20 yağ %2-3 arası imiş pişirmeden de yiye biliyosun salamın yağ oranı % 14-18 olduğu için cazip değil katkı maddelinden çekiniyorum kanser riski vb... kilosu 21 ytl ama safi et protein direkt ye...

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ürünlerin arkadalarında besin öğeleri olur.. oradan kalori protein yag vs.. bakabilirsin..
    ayrıca ürünlerin arkasında içindekiler olur.. oradan da kanserojen yapay koruyucuları görebilirsin..
    böylece sorunun cevabına ulaşırsın.

3. emre9

emre9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    dökme usül satıyolardı tezgah arkasından etiketin yarısıda kopuktu yarıya kadar satmış kesip kesip ama bakacağım mutlaka biyerlerden jambon % 3 yağlıysa yenebilir bence

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ne kadar yağ olduğunun pek önemi yok, önlemi olan aldığın yağın kalitesi. Mesela fındığın yüzde 60'ı yağdır. Ama ne yağ! Şimdi yüzde 60miş gibi inanılmaz bir oranı olduğu için fındığı yemiyecek miyiz? Elbette hayır.. Aksine fındık ve benzeri ürünleri(bolca olmasada) tüketmeliyiz. Seninkide aynı mantık, yağsız diye sırf proteini yüzünden birşeyi tercih etmemelisin, ton balığında ne yağ, ne karbonhidrat var, onu tercih et bari.

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    dana jambonun üretim şeklini hiçbirimiz bilmiyoruz. malasef ben et ürünlerinde arkadaki değerlere güvenmiyorum. çünkü üretim sırasında doğru düzgün "et" koyulmayan "et" ürünleri var. bunlarda da nasıl oluyorsa protein oluyor yine.. yani tamamen firmanın üretimi nasıl yaptığına bakar..

6. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Pınar hindi ve tavuk jambon ile hindi fümeyi oneririm yag oranları %1 ile %2 arasında değişiyor fiyatlarıda 3-3.5 ayarası tam 150 gr bir ogunluk paketler

Ben kullanıyorum yarım paket + sut saat 11 de ideal oluyorlar bence istersen bir pakette yiyebilirsin tabi sana kalmıs dietine kalmıs

7. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    hindi fümenin tadı çok kötü ben pek beğenmedim şahsen. protein oranı ne kdar yüksek olsada tadı kötü bence.

8. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    sayın arkadasım işlenmıs hıc bır et urunu yemenı tavsıye etmem ozellıkle .salam sosıs ve sucuk ,defalarca dergılerde yazdı.içlerınde kanserojen maddeler var.ve içindekı yaglarda kalıtesız.gıt al guzelce yagsız etını tost makınasında ızgaranı yap yagsız ye dogal varken işlenmıs nıye..
    saygılar.

9. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    polonez in tavuk jambonunu denedim tadı çok güzel 100g ında 1g yağ var. Ancak schwarzxxl'ın dediği gibi ne tarz et kullandıkları belli değil. Göğüs eti olduğu yazıyor ancak mutlaka başka şeylerde ekleniyordur. Ama bi süre sabah kahvaltımı şenlendiricek :)

Sayfayı Paylaş