Damball gogus press

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve B3RkOvi tarafından 16 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Damball gogus press yaparken damballlari ice dogru ceviriyorum sizce yapiyormusunuz ?
    Salonda gormustum sanirim gogusu dolduruyormus ben ozelikle bench pressten sonra 3 set olarak giriyorum.

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bench press ardından ikinci defa aynı bolge uzerınde yogunlasmışsın.içe doğru yaptığın çevirme esnasında yanlış yazıyor olabilirim ama coracobadialis etki altına giriyor.bunun yerıne dumbell fly esnasında aynı çevirmeyi uygula fakat bu çevirme .eyrek açıdan fazla olmazsa konsantrasyonuda kaçırmamış olursun.

3. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    ben senin dediğin hareketi tahmin ediyorum ama öyle bi hareket yok. bizim salondada bakıom bazen 1 2 kişi yapıo türklerin icadı galiba. bench press yap yada dumble press yap sonra da 3 set açış yap. yanı kanı pompala sonra dağıt gögüsün için yeterli olacaktır...

4. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Üst üste iki press girip bir açış yapmak yerine bir press-bir açış-bir press-bir açış yapmanızı tavsiye ederim.Üst üste yapılan bench press ve dumbell bench press fayda sağlamaz,hemde gereksizdir.

5. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bende internet sitelerinde baktim bu hareket hicbir yerde yok sanirim arkadasin dedigi gibi Turk icadi :)

Ama normal dalball press yapincada hareketi kaciriyorum dengeyi saglayamiyorum.

Andre hocam o zaman programi soyle yapabilirmiyiz ??

Bench 12 8 8 6
    Fly 12 8 8 6

Include Press 12 8 8 6

6. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Bench Press------------ 4*12-10-8-6
    Dumbell Fly------------ 4*12-8
    Incline Bench Press---- 4*12-10-8-6
    Incline Dumbell Fly----- 4*12-8

şeklinde olabilir.

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Dumbell ları içe doğru çeviriyorum derken avuç içleri birbirine bakacak şekilde çeviriyorsan bunda bişey yok, ama avuç içlerini tam geriye doğru yüzüne bakacak şekilde çeviriyorsan bu yanlış ;) . Dumbell bench press bence nefis bir egzersiz hatta hafif girilen ilk bir veya iki set bench ve incline bench yerine dumbell press yapanlar var.

8. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Centaur avuç içleri birbirine bakacak şekilde yapiyorum.Ama sadece kaldiriken indiriken yine normal gogus press tutusu olarak tutuyorum ama kaldiriken avuç içleri birbirine bakacak şekilde kaldiriyorum.
    Umarim anlatabilmisimdir garip oldu biraz :)

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

İyi anlattın B3RkOvi nickinin yazılışı zor sana kısaca Berkoviç desek olmazmı :) ? Herneyse konuya dönelim vallahi diğer arkadaşlar ne düşünür bilmiyorumda bunu bende bağzen yapıyorum :oops: , esas şöyle yapıyorum her tekrarda değişik basıyorum bir düz, bir çevirerek hatta eller birbirine döndürerek kaldırıp öylece indiriyorum sonraki tekrarda yine çevirerek düz kaldırıyorum sonra düz indirip, yine birbirine döndürerek kaldırıyorum vallahi doğrusunu söylemek gerekirse bende benden başka yapanı görmedim kesin faydalıdır yaparsan iyi olur diyemem ama mahsur görmüyorum ve şahsen arada bir yaparım ;) .

10. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Cevabı Video'da

Arkadaşlar cevabı çok ayrıntılı olarak video'da..

Kısaca söylemek gerekirse incline dumbell press'te (sehpa 60 derece olsa dahi) göğüsü izole etmek için kürek kemikleri birbirine doğru geriye çekilir, göğüs öne gelir ve el içleri hafifçe birbirine dönük olacak şekilde dumbell tutuş şekli sağlanır, ayrıca dumbell ı aşağı indirirken de dirsekler tam 90 derece olacak şekilde kıvrılır, omuzdaki stresi azaltmak amacıyla daha aşağı indirmemek gerekir...

Kaynak : http://www.bodybuilding.com/fun/glasscut3.htm

Video'yu izlemeyi unutmayın...

Saygılarımla...Bol sağlıklı ve mutlu günler...

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bence çok iddialı olmuş..tamam açış,press tekniğide tavsiye edilen bir tekniktir ama fayda sağlamaz yada gereksizdir gibi açıklamalar doğru değil..belki tavsiye etmiyorum olabilir..ben 8 hafta uyguladım ve çok güzel etkisini gördüm..vücuttan vücuda değişiklik göstermeyen konular vardır ama bu değişiklik gösterir.

12. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0

bende soyle yapiyorum diez

Mesela bench giricem ama o anda salonda partner yok yada iyi konsantre olamamissem daha dogrusu beni tatmin edememisse 4 set benchten sonra 3 set damball gogus press giriyorum (ilk mesajda anlattigim sekilde).

13. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Bu bir iddia değil.

Üst üste aynı bölgeye press yapan örneğin dumbell press-bench press yapan kişilerle,ınchline bar press ve bench press yapan kişiler arasında farklılıklar vardır.Biri diğerinden daha hızlı bir gelişim göstermiştir.Burada aynı bölgeyi defalrca çalıştırmak çok yanlış bir durumdur.Eskiden bazı bodyciler 6-7 setli tek hareketler yaparlardı.Böyle olunca daha çabuk gelişeceklerini sanarlardı ama halbuki tam teris bir durum söz konusu.Hatta steroid kullananlarda bile.

Burada ona bakarsan aynı bölgeye 3 press üst üste girip gelişende var.Halbuki böyle yapmasa emin ol daha fazla gelişecektir.Bunları teorik olarak söylemiyorum,bunların hepsini yıllardır kişilerde gözlemliyorum.

14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    katılmıyorum..burda asıl anlatılmak istenen şu olmalı..vg.de sistemli çalışmak esastır..açış-press tekniği yeni icat edilmiş bir yöntem değil ve tabiki benimde uyguladığım bir yöntemdir..ama açış press sistemine ara verilip press-press tekniği kullanılarak (sadece göğüs kasları demiyorum) vücut şaşırtılabilir..buda dünyada onlarca örneğini görebileceğimiz bir sistemdir..dünyada birçok sistem kabul görmüştür buda biridir..benim itirazım faydasız ve gereksiz lafına.. dediğim gibi "tavsiye etmiyorum" kullanılabilirdi..

frank mcgrath amatörlerin örnek alabileceği bir pro..örnek programı aşağıdadır..bunun gibi 10larca program bulunabilir..faydasız lafına tekrar karşı olduğumu belirtmek zorundayım..
    Day 1: Chest
    Incline Barbell Press: 4 sets x 12-6 reps
    Flat Dumbbell Press: 4 sets x 12-8 reps
    Incline Dumbbell Flyes: 3 sets x 12-8 reps
    Dumbbell Pullovers: 3 sets x 12-10 reps
    Cable Crossovers: 4 sets x 15-12 reps

üzüldüğüm şey şu :? ..herzaman savunduğum bir sistem olan press-açışın aleyhinde yazı yazıyorum malesef..ama sebebini anladın tabiki..diğerleri de faydasız olmadığı için tabiki :idea:

15. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Kasi sasirtmak adina benchten sonra dambil press girilebilir bazen bende oyle yapiyorum (bir onceki mesajimda belirtmistim)

Bench Press
    FLY
    Include Press
    Pullover
    en iyisi bu bence. Bu arada bizim salonda include fly yapacak sehpa yok.Normal include presste dambil ile fly yapanca saga sola carpiyo :D o yuzden hic include fly yapmadim hayatimda

16. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    incline press
    fly
    flat bench press
    pullover şeklinde olabilir tabiki..incline fly yapabilmeni isterdim..bir anönce sehpa aldırmaya bak salon sahiplerine ;) :)
    başarılar..

17. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Faydasız kelimesini aslında yanlış kullandım.Uzun süreli yurtdışı ziyaretlerinden dolayı Türkçemin bozulduğu bir gerçek.

Press-Press yöntemi tabiki fayda verir.Zaten bir önceki mesajımdada 3 tane press yapan şahsiyetin gelişme kaydettiğini yazmıştım.Ama bunun yerine press-açış hareketleri her zaman daha makuldur.

Tabiki arada böyle şaşırtmalar yapılabilir vücuda.Ama bu sefer de set sayısın fazla olmaması gerekir.Yani üst üste bench press-dumbell press ya da ınchline bench press-ınchline dumbell press gibi.

18. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında bu konu bence gereksiz bir tarışmaya dönüyor.

Herkes kendi tezini savunabilir.Herkes kendi istediğini yapabilir.Hatta siz bu iki sistemide deneyin.Hangisinden daha çok verim aldığınızı o zaman anlarsınız.

19. GoDDy

GoDDy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    benim programımda bench+dumbell press ikiside farklı hareketler zaten biri göğüsleri yana doğru genişletir diğeri içten doldurur. d.pressi kanattan dar tutuş ile açtığınız zaman göğüsleriniz yana doğru değilde içten dolgunlaşır iki hareketinde ayrı özellikleri var o yüzden herhangi bi sakınca yoktur tam tersi faydası vardır :)

20. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    bende ne zaman 3 press art arda girmeye başladım gögüsümde antreaman sonrası müthiş kas ağrıları ve gelişimi oldu , katılıyorum sana

Sayfayı Paylaş