dambıl setım yeterlimi sizce

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve halterman tarafından 16 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    selamlar yenı dambıl setı aldım agırlıkları dambıllar 15 kılo kadar halterda var bunlar yeterlimi acaba halterde dambıl bırlestırınce 30 kıloya cıkıyor bu ıyı bır vucut ıcın yeterlimi sizce:confused:

Ekli Dosyalar:

2. Tigertugi

Tigertugi Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    6kg dambıl ilede güzel vücud yapanlar var sen yeterki doğru antreman metotları ve dogru şekilde beslen

halterman bunu beğendi.
  3. mavzer95

mavzer95 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Fazlasıyla yeter bence bende 15 kgvar

halterman bunu beğendi.
  4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    yeter...hele başlangıç için gayet iyidir...

halterman bunu beğendi.
  5. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    5 6 ay sonra 2 tane 10 kiloluk plaka alırsın, 50 kiloya tamamlarsın.

halterman bunu beğendi.
  6. AmericanHistoryX

AmericanHistoryX Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Ağırlığın ne kadar olduğundan ziyade, doğru hareketleri doğru şekilde yapabilmen önemli. Mesela bench press için evde ki bir şifonyer'den yardım alabilirsin. Bu tarz ince ayrıntılara dikkat edersen, zaten zamanla ihtiyac duydukca ek kilolar alıp, ağırlıkları arttırıcaksındır.. Bu da bir yere kadar vücut yapmanı sağlar. Ama Eğer daha önce hiç bir salona gitmediysen, bence öncelikle bir kaç ay salonda başla. Hareketleri yapış şeklini ve etki noktalarını hissetmeyi öğren.. Ve eğer düzgün bir salon ise, bence bırakma. Çünkü kasların gelişebilmesi için zamanla şaşırtman. Yani farklı hareketler girmen gerekir. Mesela dumbella yaptığn şeyleri bir dönem kablolarla yapman gibi. Her neyse, şuanda en önemlisi şu. Eğer bu spora evde yeni başlıyacaksan, bu forumu biraz yalayıp yutman gerekiyor. Çünkü bölgesel olarak kasların gelişim sistemleri değişebiliyor. Göğüs kasları daha iyi gelişmesi için daha ağır kilolarla zorlamak gerekirken. Omuz kaslarında da gerilimi kaybetmemeye dikkat etmek gibi. Neyse, sanırım fazla uzattımm.. Kısaca, Kolay gelsin, Başarılar :)

halterman bunu beğendi.
  7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İyi bir vücudun ne kadar iyi olduğuna bağlı yeterli olup olmayışı ama o ağırlıklar başlangıç için güzel 4x12 mesela 5 kg 2 dumbell hareketleri yapıyorsan onu zaman geçtikçe 10 kg 15 kg artırırsın.Bu gelişme senin için önemlidir.Gelişebilirsin tabi bence şimdiden başla böyle bir konu açman bilen hatalı ağırlığın 5 kg lik dumbellarla sınırlı olmadığına göre gelişme olucak önemli olan düzenli çalış , hareketleri doğru yap ve beslenmene dinlenmene dikkat et.

halterman bunu beğendi.
  8. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    tesekkürler yararlı bilgileriniz için kardesim vucud calısıyor salonda ve ordaki hocanın verdigi bir programı uygulamıstım bir ay daha sonra da bu forumdaki evde dambıl programını uyguluyorum sımdılık o programda baya zorluyor beni gunde ıkı kas gurubu calıstıyıroum sanırım 1 2 ay böyle devam edecegim beslenme duzenım hiç yok sadece sorun bu bendeki umarım bu dambıl seti işimi görür şimdi gögüs 25 kg giriyorum 4X12 ser beni baya zorluyor kollarıda 15 kg kaldırıyorum 4X12 tabı bu agırlıklar 1 2 ay sonra benı zorlarmı bılemem 10kg lık plakalar almayı dusunuyorum arkadasın dedıgı gıbı ..

boyum 176
    kilom 85
    kilom 4 ay önce 70 75 arasındaydı

Son düzenleme: 19 Mart 2012

Sayfayı Paylaş