Damar sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jkrauser tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. jkrauser

jkrauser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.Benim karşıma yeni bir sorun çıktı.65 kg civarı %13 yağ oranına sahiptim.Sonra yağ verip %10 un altına kadar düşürdüm tam olarak ne kadar oldu bilmiyorum.Şu an tekrar %11 e çıkardım bicepsimdeki damar çatallanmıştı ve hala eski haline dönmedi.Göğüs bölgemde hafiften damarlanma vardı o da tam olarak geçmedi.Bunlar sürekli burada mı kalıcak yoksa tekrar %13 e çıkardığımda eski hallerine mi dönücekler bilgi verebilir misiniz?
    Bir de şöyle bir sorum daha var.Örneğin bir kişinin yağ oranı %12.Bu adam yoğun bir kardio antremanı yapmaya başladı ama yağ oranını aynı düzeyde tuttu.Damarlanmasında bir değişiklik olur mu aynı mı kalır?Yani genetik mi bu olay?

2. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    onları bilmem fakat damarların belirginliği %75 genetiktir geriside çalışınca çıkmaya başlıyor

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    adale buyudukçe onu besleyen damarlarda buyur ve genişler. ancak yağ oranı dusuk ve yağ tabakası ince birindede damarlar belirginleşir. birde bu yağ oranı dusuk kişi ağırlıkta çalışıyorsa zaten belireceklerdir. olay normal yani. kaybolsunlar istiyorsanız bir miktar kilo almanız gerekebilir.

4. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Genetikte damar olmadığı için hiç bir tane çıkaramadım ben.Sen haline şükret kızlar damarlı kolları daha çok seviyorlar.Sadece bicepsin orda 1 tane damar var bende ne kadar çalışsamda çıkmıyor :D

5. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Genetiğin %75 etkilediğinden emin değilim. Bir çocuk vardı geçende damacana su getirdi evime. Yaşı en fazla 18-19'dur, zayıf birşey. O ince kolları harita gibiydi, damar fışkırıyordu resmen. Tek işi apartmanlara damacan su taşımak sanırım... Bence onun yerinde kim olsa o damarlara sahip olabilir, ama daha az ama daha çok..

6. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    ozpirik %75 genetik olduğundan bende emin değilim fakat böule bir konuyu başka forumda görmüştüm o bilgiler doğrutusunda yazdım bana kalırsa damar işi %20 genetik %30 alkol ,alanlarda çalışmasalar bile çok damar çıkıyor %50 ise güzel bir çalışma sonucu gibi geliyor......

7. jkrauser

jkrauser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yok anlatamadım sanırım şimdi örnek vererek anlatayım.örneğin ben damarlı değilim.%15 yağ oranım var.yağ verip %8 e düştüm ve damarlı oldum.Tekrar %15 yağ oranına çıktım.O damarlar yine eski haline döner mi yoksa dönmez mi?

8. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    yağyı yaktıkca deri geriliyor.sadece kas ve damarla temasa geçiyor. Alacağın yağı , damarı kaybetmek istediğinde yerden alırsan kaybolur sanırım ama sadece göbekten alma şansında var.

9. jkrauser

jkrauser Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım biraz bilgisiz bir yorum oldu bu :). yağın nerde depolanacağı zaten genetik hangi birimizin kolunda tabaka tabaka yağ var ki damarsız olsun. çoğu sporcunun (damarlı, damarsız) kollarındaki yağ tabakası nerdeyse aynı incelikte ve yok denecek kadar az.

10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben yorumu yukarıda yapmıştım. adaleyi çalıştırınca o damarlar onu beslemek için genişleme yapıyorlar. aslında en kucuk damarlara kadar genişleme sozkonusu. kan buyuk bir tazyikle bolgeye pompalanınca damarda buyuyor haliyle. bu yuzdendir ki bu sporu duzenli ve dengeli yapanlarda kalp damar sorunları yok denecek kadar azdır. ancak bu damar genişlemesi bazı olaylarada gebedir. kılcal damarlar bazen patlarlar ve onemsiz kanamalar yapabilirler. ancak bundan dolayıda o bolgede odem şişlik vb. deri altı olusumları gozlenebilir bazen. boyle etkileride duyuyoruz. saygilarimla ...

11. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    olay genetik damar kalınlıgı ve kandaki düzeyle alakalı damarları ince ve kansızlık olan birinde yag oranı ne kadar düşük olursa olsun darmarları fazla gözükmez veya kılcal damar gibi gözükr
    o bölgeyi çalıştırınca damarlara kan pompalanıyor ve hücre ölümleri olusuyor bu yüzden set arası düznleniyor . damarları kilo alarak bir kısmını kaybedersin ama damarların kalın ise ve kansızlık sorunu yok ise damarların kolay kolay kaybolmaz zaten yag oranın düşük ise çalışmadan bile damarlarını görebilirsin.

12. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    bicepsin ordaki damar çatallaştı derken gözükmeye başladığını mı kastettin?

Sayfayı Paylaş