Damacana İle Çalışabilirmiyim ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve snopy2303 tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. snopy2303

snopy2303 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 15 kol gücümü arttırmak istiyorum ve elimde sadece 4 kiloluk tek adet dambıl var ve bu bana inanın yetmiyor şınavı denedim 3 4 aylık wushu eğitimi aldım fakat bi işe yaramadı ağır işlerde çalışanların kolları falan güçlü oluyo benim bildiğim şimdi şunu diyorum 2 adet 10 kiloluk damacana alsam bunları sürekli kaldırarak havaya atıp tutarak vs... kollarımı güçlendirebilirmiyim ?

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    dambul kaldırır gibi kaldır daha pratık cozum kova al içini kum doldur damacana paramaklarını kesebilir
    yada kapı barfıksı al

3. brhmcr

brhmcr Guest

Sen gel bir dambıl seti al.

4. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    olmayacak bişey değil aslında.1 metre pürüzsüz düz bir sopa bul oklava gibi üstüne bantla barbell curl falan yap.Bende deneyeceğim :D

5. snopy2303

snopy2303 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar param olsaydı zaten dediğinizi yapıp bi dambıl seti alıcakdım param olmadığı için bu tür bişey olurmu diye sormak istedim sadece cevap veren ve vericek olan kişilere teşekkürler..

6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Tabii ki düz bir sopa (mümkünse demir) ucuna eşit olarak bağlayacağın her türlü ağırlık senin için bar vazifesi görecektir. İki ucuna bağladığın ağırlıkların eşit olduğuna ve sağlam bir şekilde sopaya tutturulduğuna emin ol. Pek çok hareketi bu basit barla yapabilirsin.

7. sthammer

sthammer Guest

alternatif seçenekler ne olabilir, sırt çantan mutlaka vardır ve içine ağır bir şeyler koyup zamanla arttırabilirsin sayıyı vs vs. örnek:
    [YOUTUBE]SeGvVtNvgGA[/YOUTUBE]

pek çok bölgeye vurur özellikle triseps ki kolun 3/2 sini oluşturur. Dips'te olabilir https://www.youtube.com/watch?v=nx9gVDCnT84

letsev ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    örneğin şu resimdeki hareketide yapabilirsin evde sırt çalışması için sağlam bir sopa bul iki koltuk arasında yapmaya çalış şınavı zorlaştırabilirsin sırt çantasına ağır bir şeyler koyarak tabi internette var şınav çeşitleri var bulup onlarıda yapabilirsin mekikte çek kovaya kum doldurma iyi fikir ancak bez ile tutacağın yeri sarki böylece avuç içi zarar görmesin

letsev bunu beğendi.
  9. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Hiç uğraşma git bir dambell seti al dostum böyle sakatlanırsın bişeyleri göze almak istiyorsan al damacanalarını ama bence gerek yok

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Hiç yoktan iyidir ama dikkat et sakatlanma

11. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar damacanayla antremanmı olur bi deneyin oluyormu :)

12. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Damacanaya gerek yok, sadece vücut ağırlığıyla yapılan hareketler işini görür.

Barfiks çekebileceğin bir bar bul sadece.
    Şınav ve barfiksin 1001 çeşidi var üst vücudu komple çalıştırabilirsin bu 2 hareketle, 2 adet 5 kg dumbbell ile de biceps,yan omuz vs gibi ufak kasları izole olarak çalıştırırsın istiyorsan valla ben arada düşünüyorum salona ara verip sadece vücut ağırlığıyla devam edeyim diye çünkü gerçekten verimli şekilde çalışılabiliyor.

Kol gücün de emin ol artar, barfiks zaten bilekleri ve kavrama gücünü çok güçlendirir.

Programları da hazır bekleme, youtube videolarından , forumlardan vs araştır kendine göre bir program çıkar, bu şekilde kendin araştırıp bulursan bilgin de artar, hevesin de artar.

Şunu da ekleyeyim, sadece kol çalışarak kolun 1 birim güçleniyorsa, kol + komple vücut çalışarak 2 birim güçlenir, sadece kol yapma yani.

Son düzenleme: 21 Ekim 2012
    snopy2303 bunu beğendi.
  13. raiko

raiko Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İçi boş profil demir boru bulabilirsen çimento ile 2kglık salça tenekesinden 5kglık dumbell ve 2 adet 5 kg lık yağ tenekelerinden de 10kglık bar yapabilirsin.

Oklava sopa gibi aletler kırılır saplanır bir yerine mazallah.

14. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    biraz offtopic olucak ama illa halter veya dumbell yapıcaksanız bilgi olarak bulunsun, 2 adet 5 kg yağ tenekesinden 10 kg halter yapılamaz özgül ağırlıkları farklıdır 1 metreküp beton yaklaşık 2400 kilodur,1 metreküp su yaklaşık 1000lt çeker,hacim küçüldüğünde oranda küçülüp aradaki kg farkı azalır ancak yinede sıvı yağ tenekesini betonla doldurursanız halter olmasını istediğinizden çok daha ağır olur, bu şekilde halter yapacaksanız buna göre hesaplayarak yapınız ki işinize yarasın :)

spor yapılır mı konusuna gelince ise tabi ki yapılır vücut ağırlığınızlada çalışabilirsiniz, gerektiğinde forumda dumbell la tüm vücut çalışma programı var onu da yapacağınız iki adet dumbell la birlikte uygulayabilirsiniz kolay gelsin..

Son düzenleme: 23 Ekim 2012
  15. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    tabiki hiçbiri bir dumbell setinin yerini tutmaz ama arkadaşımın abisi 2.5 Lt lik cola şişelerine çimento ve kum doldurarak süper dumbellar yaptı :) barbel içinde büyük zeytinyağı tenekelerini kum ve çimento ile doldurdu eşit olarak ayarladı ve inşaat demirini yerleştirdi demirin elini kesmemesi için sert bir süngerle kapladı tenekeleride kırmızıya boyadı baya baya kendine set hazırlıyor şuan 1.5 lt lik kola şişeleriyle yapıcak Türk aklı değimi :D

16. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Bu konuda Rinkushichi Adlı üyeye katılıyorum Bence Damacana Senin için en son yöntem olmalı Bence Kaldıki 15 Yaşındasın 20 kg gibi ağır yüklerin altına girmene gerek yok 4 kglık dumbellların yetmemesinin sebebini anlayamadım ne kadar güçlü olursan ol zaten onlar geliştirmemezlik gibi birşey yapmaz senin geliştirmemesinden kastın o dumbellar ile fazla tekrar yaptığın ve bu fazla tekrarın atık seni sıktığııdır.Buradaki tüm fikirleri göz önünde bulunduracaksın tabiiki öyle karar vereceksin ama ben kendi görüşlerimi yazayım sana Damacana yı nasıl tutarsan tut içindeki sıvı olduğu için bir dengesizlik yaratacaktır atıp tutma dediğin olayda katılara oranla sıvı olduğu ve boşlukta bulunduğu için Potansiyel enerjisinden dolayı sana her geri dönüşünde farklı bir ağırlık verecek bu değişkenlik seni sakat bırakabilir Belkide senin için bir dumbell seti alma zamanı gelmiştir diye düşünüyorum !!!
    Gelgelelim Bir diğer yönteme Güzel ve Dengeli bir vücut oluşturmak istiyorsan zaten birkere Vücudun kendi ağırlığıyla yapılan egzersizleri yapacaksın barkfiks,Sınav,mekik vb.
    bunların yetmeme gibi Bir Olasılığı Zaten yok misal şu linkteki programlara bir göz at sınırlarını zorla sonra yorumlarını bekliyorum http://forum.donanimhaber.com/m_36468363/tm.htm

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:49 ----------

Ahh Unutmadan Bir Ekleme Daha Yapayım Yok Benim arkadaşım böyle yaptı yok abim şöyle yaptı yok sende öyle yap Gibi Afedersiniz Ama Cahilce Yönlendirmeler Olmuş Arkadaşım O kadar Bu sporun hastasıysan Gidip bir salona yazılırsın zaten değilsen bile Bu çimento imiş,yağtenekesi imiş,damacanaymış ,oklava flnmış haha :D Bunlarla Uğraşıncaya kadar Gider Bir Dumbell seti Alırsın
    Ha Eğer İllaki Bu diğer Sorumsuzca Dalga Geçercesine Yapılan Yönlndirmelere Uyacağım diyorsan Sana Tavsiyem Git Bir İnşaatta Çalış Olur Hem cebine 3-5 para Girer Hem o Malzemeleri Aramazsın ha ?
    Arkadaşlar Lütfen Sorumsuzca Saçma Sapan Yönlendirmeler Yapmayalım Böyle Güzel ve Tecrübeli insanların bulunduğu Bir Forumda,Toplulukta Ayıp Olmuyormu ?

17. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    adamın hevesini kırmayın... bugün damacanayla yarın dumbella... yarın salonda...

bizde zamanında evde ne bulursak kaldırdık...

kaldırı dostum kaldır... bunlara bakma sen... şimdi benim yazımı alıntı yapıp çok bilmiş cevaplar vericekler. ben napıcam bakmıcam bile...

18. napolyon79

napolyon79 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Çorlu
    aynen dostum ne bulursan duzgun calısmak sartıyla kullan derım.. zararı olmaz hem farklı kas gruplarını calıstırmısta olursun,ztn sadece dumbell kullanmakta hatalı bence farklı kombınasyonlar denemek lazım..
    bence hiç şevkini kırmadan devam et zamanında bende cok kaldırdım damacasından torbasına :D
    başarılar dilerim ;)

19. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    böyle şeyler motivasyon verir. "lüx" insanı sıkar. zor koşular muhteşem bir motivasyon kaynağıdır bence avantajını kullan bu durumun. sadece vücut ağırlığınla bile kendini gelişirebilirsin. içine kum dolduracağın kovalarla biceps çalışablirsin, triceps için sadece vücudunla veya evdeki ağır herhangi bir çizimle çalışacağın hareketler mevcut. omuzlarını damacana ile çalışabilrisn. duvar şınavı tehlikeli olsada bunun gibi hareketlerlede. yani bunlar seni daha konsatre ve motive eder diye düşünüyorum. diğer arkadşaların zahmet edip gösterdiği hareketleride uygula. içine ağır cisimler doldurduğun çantayla çekeceğin çeşitli şınavlar göğüsün her gölgesini mükkemel çalıştırır 2 koltuk arasına koyduğun bir süpürge sapıyla gösterildiği şeklde ters barfix çekmen sırt kaslarını geliştirir evde veya parkta barfixerle sırtını yine mükkemel çalıştırırsın abdominal kaslar için zaten herşey lehine. zorlaştırmak istersen rline 4-5 ağır kitap alıpta yaparsın mekik hareketlerini. kolay gelsin..

Son düzenleme: 24 Ekim 2012
    snopy2303 bunu beğendi.
  20. gurkooo

gurkooo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede iş görür.Kimi almak ister,kimi alır kullanamaz.Mesela Bizim evde dumbel denen şeyi bulmak işkenceden öte.annem sağolsun.maddiyattan ayrı ev ortamıda önemli

Sayfayı Paylaş