Dalga geçip güldüm ama ya doğruysa !

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Axe tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    adamların kaldırdığının 10 katını arnold baba kaldırıyor
    hiçte kısalmışa benzemiyor
    belki aşırı baskıdan kıkırdaklar 1-2 cm küçük gösterebilir ama oda barfiksle eski haline gelir

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    evet ya benim korkum soran yanlış bilgilenicek böyle konuya hakim olmadan boş konuşanlar yüzünden hayır örneklerde gösterdim kardeşim sen diğerlerine bakma örneklere bak sadece bu yeter yinede dediklerimi unutma ayakta hareket yapma ve kemikleri baskıya sokma

3. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    AkrepHan, helal kardeş sen badiy buldingi çözmüşsün. 2. cilt ne zamana?

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ben öğrendiklerimi ve DOĞRU olanları yazdım dediklerimin aksini iddia edecek bir makale bulursan yayınla dediklerimin hepsini yutarım ama yeterki boş konuşma!

5. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hoca fazla atmış bencede öyle birşey söz konusu değil. Ama fazla kilonun altına girilirse boyun uzamasına "etki" yapabilir sadece ;)

AkrepHan bunu beğendi.
  6. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    ya ben sana yaşadıklarımı söyledim daha ne diyeyim yani eskiden beri yazıyorum foruma kimin boş yazıdığı msj sayılarında saklı bul bakalım.. neyse kişisel soruna dönüştürmek istemiyorum eğer devam etmek istersen face adresleri verilen konudan ekle konuşur anlaşırız..
    ama boyum 5cm kısaldı belde boşluk varsa böyle şeyler oluyor doktorun verdiği stretching(googledan bakarak yazdım evet) kağıdı hala duruyor. tedavi oluyorum yani yok VİCUT patlarmışta :D geçiniz

7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kaç kere söyledim hala daha söylüyorum ve söylüyeceğim bilimsel olarak boyun kısalması diye bir şey yok sende bel boşluğu dediğin bilmiyorum ama sanırım bi rahatsızlık linkini ekledim istediğin her türlü kanıt,belge ne istiyosan göstereyim.

Sağlığı düzgün her bireyde (14 yaşından büyük olmak kaydıyla 14 yaşından küçüklere önerilmiyor sorumluluk alamam) şu geçerlidirki bodybuilding bazı hareketler dışında BOY UZAMASINI ENGELLEMEK BİR YANA DURSUN YARDIMCI OLDUĞUDA GÖRÜLMÜŞTÜR. bende kendimden örnek veriyorum bende boyum uzadı 3 ayda 1.5 cm. BİLİNÇSİZ YAPILIRSA ŞINAV BİLE YUKARIDAKİ ARKADAŞ GİBİ SAKATLANMANIZA NEDEN OLABİLİR

boyunuz kısalması olayı ise sağlığınızda problem yoksa tamamen safsata yukarıdaki arkadaşın sanırım bi rahatsızlığı var kemikten ötürü o yüzden laf anlatamam kafasına koyduysa anlamaz ama tekrar tekrar söylüyorum body boy kısaltmaz baskı hareketlerini yaparsanız durdurabilir ama KISALTMAZ

boş mesaj mesaj sayısnda saklı benim mesajlarıma bakarsan görürsün neyin en olduğunu ben hep soru tarzı mesaj yazdığım için ve sürekli cevap bulduğum için mesaj sayım çok. ayrı bi zamanda tüm MESAJLARINI TEK TEK İNCELİYECEĞİM. boşmu mesajların dolumu bakacağım ama bu forumda benim kadar vakit geçirmiş olamazsın gece gündüz forumdayım sürekli bişleyler sorup öğrenme çabasındayım ve aynı çabadaki arkadaşlarımı böyle bilinçsiz insanların yönlendirmesi saçmalıktan öte değil

Son düzenleme: 14 Mayıs 2012
  8. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Boy sürekli kısalmaz sadece eklem yerleri birbirine tam geçer buda eklemlerimizi güçlendirir ve boyumuz geçiçi süreliğine kısalır.

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    doğru söylüyorsun zaten bizim konumuz kalıcı olan boy kısalması ona kalırsa yukarıda bahsedildiği gibi sabahları daha uzun oluruz 2 3 cm uzar kısalır bunlar doğru

10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Benim bir iddiam yok fakat bence yüksek ağırlıkla squat yapan birinin boyu kısalabilir bence sonuçta haltercilerin bile genelde boyu belli.

11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    duh güzel arkadaşım bak yarım sattir kaç mesaj yazıp anlattım :D elimde derman kalmadı tüm yazdıklarımı ikişer kez okusaydın boy kısalmasının kemik erimesi hariç imkansız olduğunu anlardın hatta halterin Bile boya etkiyapmadığını söyleyenler var ben buna pek katılmasamda boyu kısaltma diye bir şeyin olmadığını açıkça dile getirdim boy uzaması durabilir oda squat,deadliftle üst vücut leg pressle bacakların uzaması durabilir çünkü direk kemiği sıkıştırıyor baskı var gözünüzü seveyim bir daha bir daha yazdırmayın bana :)

Solwied bunu beğendi.
  12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    düz mantıkla ve bızdekı 3 tane kısa boylu haltercımız var dıye halter boyu kısaltmaz asla

bakılırsa kılo arttıkca yanı sıklet ne kadar yuksekse boyda artıyor 120kg bır adam zaten halterde 160 olmaz

kısalma soz konusu bıle degıl

sadece su olabılır mesela agır yuklerde uzama yavaslar ama kısalmaz boy

squat yapan adamın boyu neden kısalsın

ben hayatımda bır cok spor yaptım bunlardan agır olarak halterde vardı halter sporuna basldıgımda yasım 14 boyum ıse 1.68 dı tam 3 yıl yaptım lıseler arası brıcok yarısmada boy gosterdım sampıyonluklarım oldu yurdısında okurken basladıktan 3 yıl sonra bır sakatlık gecırdım ve tum hevesım kactı v.g sporuna basladım yasım 17 boyum ıse 1.76 ıydı su an kı boyum 1.84 ve yıllardır halter ve vucud gelıstırme yapıyorum omuzum sakatlanana kadar da powerlıftıng calısıyordum

asla sorun yasamadım boy konusunda :)

fakat dedıgım gıbı ergenlıkte 18 yasına kadar (20 olsa daha guzel olur) squat benzerı egzersızler kıloyu gecmese ıyı olur mesela kılo 80 ıse 80 ın altında yapın ama mesela leg ex-leg curl yapın tabıkıde asla sorun olmaz :)

13. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Danny boy Dostum bence çok haklısın :)

Danny Boy bunu beğendi.
  14. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    beyler ben bu spora başlamadan boyum 1.81 di 1 yıl gibi bi süre oldu başlayalı su an boyum 1.76 gerçekten inanamıyorum leg press squat bazen yapıyorum moralim çok bozuk acaba nedeni nedir cidden korkmayada başladım..

15. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler boy kısalmaz.Duruş bozulur ya da boyun uzaması durur.

16. Hugh Jackman

Hugh Jackman Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bence o adamlar bi spor ayakkabı ile ölçtürmüştür birde çıplak ayakla ondan olsa gerek ben ortalama 2 senedir uğraşıyorum bu işlerle testesteron hormonu bile kullandım çoğu takviyeyi çok fazla ağırlık altına girdim birçok kez

ben şahsen kendi bedenimde herhangibi bir kısalma hissetmedim bu güne kadar
    ayakkabı ile 180 eskidende 1.80 idi ayakkabı ile şimdide şahsen bende bi fark yok

bence bu korkular yersiz şeyler siz çalışmanıza bakınbench_O

17. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    hangi spor salonuna gidiyorsun