Daha irileşmek istemiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ratatuie tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Ratatuie

Ratatuie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar 3. ay bitti benim istediğim tabiri caizse plaj vücudu sırt omuz trapez kanat bunların daha ilerlemesini istemiyorum ne yapmam lazım tamamen çalışmayı kesmek mi yoksa en hafif kilolarla haftada bir kez falan yapılmalımı?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çalışmayı kesersen kasların söner yağlanır vücüdün diye dusunuyorum. ama aynı seviyete kalmasını bende bılmıyorum bılen arakdaslar umarım yazarlar.

3. Ratatuie

Ratatuie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler yanıt için benim trapez aldı başını gidiyor anlam veremiyorum trapez çalışmadığım halde aşırı büyüdüler akşamları boyun ağrısı bile yapıyorlar sırtında daha büyümesini istemiyorum açıkçası kambur olup çıkıcam :)

4. AlwaysOnDiet

AlwaysOnDiet Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık çalışmasıyla birlikte kardiyoya ağırlık verirsen irileşmeden fit bir vucüda sahip olursun.

5. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Sırt kasların geliştikçe kambur olmazsın merak etme, aksine dik durmanı kolaylaştırır. Ayrıca 3 ayda ne kadar "irileşilebilinir" çok merak ettim.

YesiLZeytin bunu beğendi.
  6. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    sanırım siz 3 ay daha çalışsanız müsabık olarak podyumlarda görücez. 3 ayda nasıl bir gelişme yakaladınız daha fazla gelişmek istemiyorsunuz !!
    3 ayda yeni başlayan birisi haftada 3 antrenman= 3 ayda 36 antrenman. zaten bu 3 ayda vucut yeni yeni adaptasyon kazanır...

7. Ratatuie

Ratatuie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kedime göre irileştim arkadaşlar sakın bu irileşmeyi sizin hayalinizdeki vücutlarla kıyaslamayın ben öyle iri vücutları sevmiyorum hoşuma gitmiyor.

8. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Sen kendi ağırlığınla çalış o zaman. Şınav barfiks mekik dips yap.

9. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    şu anda çalıştığın ağırlıkları arttırmazsan gelişmen cok yavaşlayacaktır birsüre sonrada duracaktır tabii haftalık antrenman sayını set ve tekrar sayını değiştirmeyeceksin ;)

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bence bide sabit bir program kullan hiç değiştirme. Değişsen antreman sistemleri kasları şaşırtarak büyümeyi tetikliyor. Ayrıca düşük tekrar yerine 4x15 gibi bir sistemle çalış. Ne biliyim bide antreman öncesi 30 dakika kardio yap. Aslında forumda araştırsan nasıl gelişileceğini tam tersini yap :D

11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Definasyon yapman lazım işte...Hafif ağırlık ve çok tekrarlı setler. Yağsız ürünler ye,karbonda az tüket,cardio yap kaslar meydana çıksın diyeceğim de --> ama 3 ayda kas olmaz ki düzgün.

O kadar yetiyorsa sana bırak sporu,3 ay sonra sönsün kaslar,gene 3 ay yaparsın.6 ayda 3 ay spora git yani sen,benim aklıma bu geldi :)

12. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    olmayan şeyin definasyonu nasıl olacak onu anlamadım:)

birde başlık sahibi arkadaş madem yapdın 3 ayda istediğin iriliğe geldin daha ileri gitmekden korkuyorsun evde yat diycem yağ alıcaksın:D sahile in koş diycem 3 aylık vücudunu bitireceksin :D en iyisi daha fazla gelişmeden şınav mekik çek fazla abartmadan yanlız, arnold felan olursun mağlum:D dıkkat et.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:03 ----------

veya manita idmanı yapabilirsin. bu idman sistemi için set aralarını fazla tutarak salondakilerle laklak yapmak çok önemlidir. ciddi şekilde motivasyon kırıklığı ister. gaza getiricek şeylerden uzak dur ( asitli içecekler, rocky müzikleri, salondaki posterler vs;))

13. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    iyi bir vucut yaptıysan beslenmen de ona göre iyidir demektir. Şuanki antreman, beslenme programınla irileşiyorsan, k.hidrat ve protein alımını biraz düşürmen lazim sanırım.. (ek bir beslenme programı uygulamıyorsan bu dediğimi esgeçebilirsin)
    antreman programını sabit tuttuğun zaman zaten gelişmen çok aza inecektir bir süre sonra.

14. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Ya 3 ayda ne kadar irileştin de daha fazlasını istemiyorsun anlamadım.. Hani bazı yeniler söyler ya " Ben fazla irileşmek istemiyorum yaa brad pitt kadar falan olsam yeter" diye ; 3 ayda o bile olmaz yani.. Senin idolün jim carey falan heralde :D

goff me bunu beğendi.
  15. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    izole hareketlere yönel antreman sayısını düşür vs vs

16. Ratatuie

Ratatuie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler arkadaşlar cevap için arkadaşlar 3 ayda vücut olmaz ama ben kendi kriterlerime göre iri vücut yaptım protein tozuda kullanıyorum 72kg mım günde 190gram protein rahat alıyorum karbonhidrat sırf sabah alıyorum antremanlarım düzenli diyetteyim zaten hep hiç yağlı tuzlu şekerli yemiyorum cevap veren arkadaşlara teşekkürler zaten yaz geldi ara verip tatilde evde dumbelllar ile çalışıp bol bol yüzüğ koşucam.

17. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    fotoğraf koymanı rica edebilir miyim,hakikaten merak ettim 3 ayda ne kadar irileştiğini?spora başlamadan önce de kaslı ve bulk bir yapın olduğunu umuyorum öbür türlüsünü hafsalam almıyor.

18. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dostum eğer amacın fit bir vücut ise ki benimde yaklaşık öyle fit bir vücut idi amacım sonra amacımdan saptım kalınlaşmak istedim, irileşmek istedim şu an kollarım 42 cm fakat küçük geliyor. daha çok daha çok istiyor. bu spor böyle...

sana önerim;

antremana koşu ile başla 15-20 dk terleyerek orta tempoda koş. sonra cardiyo hareketleri yap. kardiyo süresini uzattıkça küçülürsün. hiç ağırlık kaldırma. cardiyoya ver kendini kütlen daha da küçülecektir.

19. Ratatuie

Ratatuie Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    2 tane trapez ve sırtı gösteren foto çektim hemen poz vermekten pek anlamam kusura bakmayın lütfen yorumlarda seviyeli olsun arkadaşlar öle çok iriyim falan demedim kendimi çok iyi görüyormuşum gibi yazanlar varda 3 ayda yaptığım vücut bu protein tozu kullandım 1 aydır çok düzenli besleniyorum benim sıkıntım sırtımın büyük durması ve trapezler trapezler belki fazla büyük değil ama dahada büyüycek diye korkuyorum ağrı yapıyorlar arkadaşlar şuanda bile trapezlerimde ağrı var doktora gitmeyi düşünmeye başladım açıkçası. Kanatlarda hiç yoktan iyidir :) göğüs eksiğim var ağırlık veriyorum göğüse ama yavaş gelişiyor ortasınıda tam kesmek istiyorum ama sanırım zamanla oluyor o.

böyle işte arkadaşlar benim gözümde iri vücut bu :) ben bradd pit tarzı pilaj vücudu tarzı bişeyler yapmak istiyorum.Bu arada göğüsün ortasındaki sivilceler ağda yapayım dedim yarıda bıraktım yapmayı düşünen arkadaşlar bir daha düşünsün :) sırt fotosunda kendimi baya diktim dümdüz oldum normal dururken aslında kambur gibi bir çıkıntı tarzında gözükyor hoşuma gitmiyor.

Berkthagar bunu beğendi.
  20. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    böyle sorulara uyuz oluyorum irileşmek istemiyormuş iştesen de irileşemezsinki kolaymı okadar bu işler.insanlar ömürlerine veriyor bu işe sende dalga geçergibi irileşmek istemiyorum diyorsun.merak etme irileşmezsin ben 3yıldır yapıyorum irileşmedim canını sıkma

Sayfayı Paylaş