daha fazla kilo kaldırma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve asqk tarafından 22 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. asqk

asqk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar salonda 4 lü istasyon da vs 30 35 kg arası kaldırıyorum bunu 40 50 kg arasına çıkarmak için supplement tarzı bi öneriniz var mı pump da yapsın

2. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Ağır kaldırmak için supplement kullanırsan ömür boyu kullamayı göze alman lazım. İleride supplementi bıraktığında kaldırdıgın agırlı az da olsa azaltacaksn ve vücut şaşıracak , kaldırabildiğini kaldır ama hareketi tam yap nizami yap.

asqk bunu beğendi.
  3. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Suplement denmiş siz streoid bağımlılık yapara geçmişsiniz ??
    Bu kadar da kavram kargaşası yaratmayın ..

mericboss99 ve asqk bunu beğendi.
  4. asqk

asqk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    steroid aklımdan geçmedi değil açıkçası ama supplement olarak ne tavsiye edersiniz

5. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    ben streoid'den bahsetmedim? streoid bağımlılıktan öte zarardır. Vücut geliştirme de profesyonelsen supplementın gereksizz oldugunu dogal beslenme gbi olmayacağını bilmen lazım.Dogal beslenme günlük beslenmedır omur boyu alabilirsin ama supplementı omur boyu alamayabilrsin. Vücudunu alıstırmamak lazım.

6. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Fikrine saygi duyarim ama yanlis dusunuyorsun creatin nox vs. evet performasinsini arttirir ama bu agirligi kaldiran onlar degil kaslarin bunu unutma.mesela 1 ay boyunca performans icin supplement kullandin ve suan goguste 80 kilo ile calisiyorsun o ay sonunda o supplementleri biraktiginda 80 kilo kaldiramayacagin anlamina gelmez bu.ayrica profesyonel olupta supplement kullanmayan adam gosteremezsin bu supplementler zaten baslarda degil ileri seviyelerde devreye girer.olmussun 100 kilo soyle bana nasil tamamlayacaksin protein ihtiyacini ? illaki tamamlarsin orasi problem degil ama demek istedigim supplementler asil ileri seviyelerde daha fazla gereklidir.Adam akilli supplement tecruben olmadigini da fark edebiliyorum sonucta ben daha pre workout supplement kullanipta canavara donen,100 kilo kaldirirken aniden 120 kilo kaldiran adamlar gormedim ve bu zaten imkansiz bi olay.Bastada belirttigim gibi supplementle agirlik yukseltip biraktiginda sonme,eski hale donme durumu tamamen sacmaliktir iyi gunler..

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

nGzbyk ve ajn16 bunu beğendi.
  7. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53

Uşenmiştim yazmaya . Hislerime tercüman oldunuz sağolun:)

8. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    turkiyede boyle dusunceler varken biz daha bu sektorde cook geri kaliriz,adam bunlari okuyo sonra aa supplemente vucut alisiyomus,omur boyu kullanmak lazimmis,basladimmi birakamam vs. :D ''omur boyu kullanmak zorundasin'' bu nedir yaa bali mi cekiyoruz arkadas :D

frodobagins000 bunu beğendi.
  9. nGzbyk

nGzbyk Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Bir sup. hakkında daha yanlış bilgi veren arkadaş var, sokakta milyonlarcası var böyle neler anlatıyorlar umarım millet araştırmadan iş yapmıyordur. Şu sup. sektörünü artık öcü gibi göstermekten vazgeçin. Adam gibi ana öğünlerin yanına destekleyici olarak kullanıldığında kas gelişimine etki eder ama protein tozu kullanıyorsun diye 40 kilo kaldırırken 50 kiloya lop diye atlayamazsın böyle bir hayal kurma.

letsev bunu beğendi.
  10. aposmapos

aposmapos Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    en sağlıklısı zamana bırakmaktır diye düşünüyorum setlerinde piramit yöntemini uygulaman doğru olabilir bu sayede kasların daha fazla ağırlıklara alışmış olacak ve bir gün 50 kiloda 1 tekrar diğer gün 2 tekrar şeklinde artış gözlemleyeceksindir

mehmet2576 bunu beğendi.
  11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    makarnada suplementtir. çünkü işlenmiştir. kahvede dondurmada ... suplementlerin bağımlılık yapma özeliği yoktur içlerinde kafein tarzı şeyler olmadıkça.

12. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ne yani hocam simdi islenmis butun urunlere supplement mi diyecegiz ? suan kullandigimiz cogu urun zaten islem goruyor supplement supply den geliyor yani destek demek beslenmemizin yetersiz oldugu yerlerde devreye girer ama baktigimiz zaman makarna bizim zaten ana ogunumuzden birisidir.

13. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    whey protin takviyesinin nescafeden farkı yok. adıa destek de köstek de farketmez burda kafasını karıştıran arkadaşın zararlımı fatdalımı ve bunlar nedir in cevabını verdim. iştiğiniz 3ü1 arada neyse whey de o. yemeğine döktüğün tuz neyse kreatinde o.

senin ana öğünün makarna değil makarna ağacı diye bir ağaç veya bitki varmı? buğdaydır o ana öğünün darıdır vs. aynı wheyin süt tozu olduğu gibi.

14. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    hocam kusura bakma msjinda karsilastirmani gorunce asil bahsetmek istedigini anlamamisim evet katiliyorum da ilk okundugunda sanki whey kullanma nescafe kullan gainer kullanma makarna kullan creatin kullanma tuz kullan gibi animsadim dedim ne diyor bu adam :D sonradan anladim yaptigin karsilastirmayi :D

letsev bunu beğendi.
  15. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Kilo hacmini artirmak icin zaman lazim.Hafif agirlik uzun tekrar guclendirir.Agir kilo az tekrar buyutur.
    Saygilar.

kaskade bunu beğendi.
  16. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    hocam kusura bakmada hafif agirlik uzun tekrarla anca yerinde sayarsin.Ben agirlik yukseltecegim zaman agirliga gecerim 1-2-3 tekrar fark etmez dener alistiririm her antreman sonunda bunu yaparim mutlaka sonra bir bakmissin tekrarlar 6 olmus 7 olmus 10 olmus.diycegim odur ki hafir agirlik cok tekrar la anca yerinde sayarsin eline aldigin agirlik en azindan set sonunda seni bitirmeli...

letsev bunu beğendi.
  17. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    şu hafif ağırlık yüksek ağırlık işi çok konuşulur devamlı. bunun genel olarak bakarsak güç veya başka birşeyle alakası pek yok.. vücutaki her kas gurubu birbiriyle aynı makamda çalışmıyor. misal omuzlar ve kalflar düşük ağırlık çok tekrar ister ( düşük ağırlık görecelidir kişiden kişite değişir çok tekrar yapabilmektir amaç) o zaman gelişirler. bazı kas guruplarıda yüksek ağırlık ve max. zorlanma isterler bacak göğüs gibi.

nGzbyk bunu beğendi.
  18. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Makarna suplementir? beni çok şaşırttınınz ya bilginiz yok ya da bir yerden duydugunuzu söylüyorsunuz? suplementle doğal beslenme arasında cok fark vardır. Supplement kullanırsan uzun süre vücut ona alışır bıraktığında da ters tepkiyi vericektir az da olsa. Ama insan yaşadıgı süre boyunca zaten dogal besleniyor? hep suplementle gideremez ihtiyaclarını dolayısıyla bıraktığında etkisini görücektir. Buyrun deneyin.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Temmuz 2014 ---
    Suplement illa ki gerekiyor diyen arkadaşlar , bilgisiz olan benmiyim yoksa bilgili gibi konusan arkadaşlar mı ? siz biyolojik değere göremi hareket edyorsunuz yoksa mr.olimpia şampiyonlarının kullandıgını sandıgınız ürünlere göremi değerlendiriyorsunuz? şuan adını tam hatırlamıyorum mr.olimpia şampiyonlarından biri supplementler hiçbir zaman doğalın yerini tutamaz vücutcular sadece reklam amaclı o ürünü kulladıgını söyler demişti adını tam hatırlamıyorum.Sizde kendinizi bu şekil kandırıyorsunuz herhalde? bazı istisnai durumlarda suplement kullanılır ama nasıl ? beslenmeye pek zaman ayıramıyorsan kafi sıkıntı yok. Ama dogal beslenmeyle ve suplementle yapacagın vücut arasında fark olacaktır.Şöyle ki kendımden ve arkadaşımdan biliyorum %100 dogal yapılan vücut suplementle yapılan vücuda göre spora ara verildiginde daha gec soner hatta cok gec. Bilip bilmeden atıp durmayın yalnıs bılgıler vermeyin insanlara. kalkms 100 kilo dıyorrsun ınsan o kıloya erişsin o kılonun %90 ını kas yapsında sonra düşünsün nasıl protein ihiyacını gidereceğini. Duymak istediklerinizi araştırmayın tüm gerçekliliğiyle araştırın.

Son düzenleme: 27 Temmuz 2014
    mehmet2576 bunu beğendi.
  19. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Yazdigini iyi oku anlarsin orda karsilastirma yapiyor misal bebek mamasi neyse protein tozu odur,dogal besinlerden islem gorulerek o hale getirilmistir demek istiyor ayrica emin ol senden kat kat fazla tecrubesi vardir hele ki o en son omur boyu kullanmayi goze almalisin msjindan sonra letsev'e bilginiz yok demenize de sasirmadim dogrusu

letsev bunu beğendi.
  20. mrkaya

mrkaya Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    Ben bakanlıktan fitnes eğitmenliği belgesini aldım Besyo yu bitirdim özel antrenörlük yapıyorum kardeşim? beslenme konusunda 2.5 sene birebir eğitim aldım. Şunuda bil suplementler kalp krizine de yol açabiliyor. Şimdi diyeceksin vay efendim o kadar süre kullanıyorum tık yok. Bu tık olmayacagı anlamına gelmiyor :) o kadar kendine güvenen varsa doktora gideim bende suplement 1gr yok. Kullanan arkadaşla kullanmayanı benı denıyebılırız? doktor suplementlı daha ıyı derse eyvallah dıyecem?

Sayfayı Paylaş