Daha Fazla Acemi Soruları

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Pretended tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Pretended

Pretended Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Antrenmanlarımın 3. haftasındayım. Şimdilik 3 sorum olacak:

1- Futbol oynamayı çok seviyorum ve maç içindeki nefes kapasitem gelişsin, topa basayım, kapayım, ileri geri sürekli oynayabileyim ve bunu da 1 saatlik halısaha seansına yayabileyim istiyorum. Vücut geliştirmek adına başladığım bu antrenmanların bu yönde bir yararı olur mu yoksa nefes geliştirmek başka antrenmanların işi midir ? (Yaşım 28)

2- Kendini zorlamaktan zevk alan biri olduğum için yeni başlamış olmama rağmen sınırlarımı test etmekten geri kalmıyorum. İki defa aynı şey olduğu için soracağım: Dumbbell curl yaparken 7.5 kg'liklerle zorlana zorlana yaptık tekrarları. Hareket sonrasında şişen kolum neredeyse öyle kaldı, kaskatı kesildi.

Sıradaki bir harekete geçtiğimizde ise, o kasılıp kalan kollar, normalde zorlanmadığı ağırlıkları kaldıramaz oldu, çünkü kasılan kol gevşeyemiyor ki dinlenebilsin.

Bu normal midir ? Bu sertleşmeyi yaşayacak kadar zorlamamalı mıyım yoksa bunun bir zararı yoksa bu ağırlığı kaldırmaya devam mı etmeliyim ? Hocamız (55 yaşında bir kocakurt) bir şey demedi ama hem meraktan hem de 2. bir görüş için sizlere sorayım istedim.

3-

Diyetim:

Sabah:
    4 haşlanmış yumurta
    Tam tahıllı müsli + 0.25-0.5 kg süt

Öğlen:
    Çorba, etli sebzeli yemek, makarna/pilav, cacık/tatlı/meyveden oluşan tabldot yemek

Antrenman olan günler antrenmandan 1 saat önce:
    Bir dilim beyaz ekmek
    100 gr. tavuk

Antrenmandan (akşam) hemen sonra:
    1 muz

Antrenmandan yarım saat 1 saat sonra veya antrenmanın olmadığı gün akşamı:
    200 gr. tavuk

Yatmadan önce de 5-6 ceviz şeklinde.

a) Bu diyetin eksikleri/yanlışları var mı ? (hocaya danıştık, sizden 2. görüş bekliyorum)

b) Haftasonu falan evdeyken insan bir şeyler falan seyrederken bir şeyler yemek içmek istiyor, ciddi bir yağ problemi olmasa da bel çevresini eski haline getirmeye çalışan biri için, çerez niyetine ne yer ne içersiniz ? Hiç keyif alamayacak mıyız artık spora başladık diye bir dizi/film seyrederken ?

Teşekkürler.

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

1- Sprinter çalışmalarına göz atmanızı öneririm onların antreman sisteminde bu şekilde çalışmalar mevcut forumda araştırma yaparsanız sprinter çalışmaları ile ilgili konular mevcut .

2- Kası gereğinden fazla zorlamak sakatlıklara yol açabilir haraketi nizamı şekilde 5 kg ile yapıyorsanız 7.5 a çıkıp destekli yapmanıza gerek yoktur 5 kg ile nizami yapın ama kendiniz yapın.

3- Kilo almaya yönelik çalıştığınızı farz ettiğim için bu linke bakarak yeni bir liste oluşturun ( tavsiyedir ) https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-kilo-almaya-t64163.html

Yazılarımın tamamı tavsiyedir uyma zorunluluğunuz yoktur .

Başarılar ....

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş