Daha Ağır Kilo Basabilmek İçin......

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zuul tarafından 20 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

1. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Benim ve tahmın ettiğim bir çok sporcu arkadaş bu konuyu çok merak ediyordur.
    Bench press olsun,Barbell Curl,Military Press,Leg Press,Push down's olsun o olsun bu olsun bu hareketler'de belli bir kiloda sabit kaldıysak atıyorum bench press'de 50 kiloyu 2 3 aydır çalışıyorsak bunu arttırmanın bir yöntemi yada daha farklı bir çalışma şekli varmıdır ? set sayıları olsun tekrar sayıları olsun yada buna benzer bir çalışma stili varmıdır acaba.
    Çünkü ben Baya bir süredir neredeyse 3 aylık bir süredir Bench Press'de 70 kilonun üzerine çıkamıyorum,çıkamadıkcada göğüse hacim kazandıramıyorum :cry:

Yardımcı olursanız çok sevinirim.......

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Daha ağır girmek gelişme anlamına gelmez eger kilo artmıyorsa vucudunun çekirdeği şuan kaldırdığın kiloyla orantılıdır adelendeki çizgiler kalınlaştıkça agırlıklarda buyur.

senin yapman gereken zaman çünkü vucut gelişir ve bir noktada takılır insanlar burada paniğe kapılıp olmadık işler yaparak gelişimini engellersin biraz zamana bırak ve kafayı takma

3. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Tmm hojam.Öyleyse aynı sistemde çalışmalarıma devam edim.takmamayada çalışırım.Hızlı Cevap için çok sağolun....

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Flexor'un dediklerine katılıyorum, kaldırılan kilolarla gelişmenin birebir orantılı olduğunu söyleyemeyiz ancak bazı zamanlar olur insan egosunu tatmin etmek, yanındakilere iyi görünmek ve kendini daha güçlü hissetmek ister. Böyle zamanlarda benim önerim powerlifter tarzı çalışma prensibini benimsemek. Powerlifterlar muazzam kilolar kaldırırlar, bunu da kendilerine has çalışma biçimlerine borçludurlar. Bunun için yapılması gereken; tekrar sayısını 1-6 arası yapmak. 6-5-4 veya 6-5-3 piramidi yapılabilir ve devamlı çalışılan kiloların artması gerektiğini unutmamak lazım. Ayrıca tekrar sayısının azalmasının yanı sıra set arası beklemeleri uzatmak, powerlifter ekolünün en önemli özelliği. Bekleme süresi 2-4 dakika arası olmalı, insanlar 3-4 set yaparken 1 set yapmak ilginç kaçabilir ancak güçlenmek amaç. Zorlanınca cheatingden de kaçınmamak lazım, cheating yapa yapa basılan kilolar bir sonraki idmanda düzgün formda basılan kilolara dönüşebilirler. Bence 1 yıl içindeki zaman dilimlerini göze alırsak herkes en az 1-2 ay bu şekilde çalışmalı çünkü bu tarz ile insanın 1RM (1 tekrar maksimumu) gerçekten çok yükselebiliyor ancak dikkat, sakatlık riski yüksek bir antrenman şekli, eğer dirsek bilek vs. ağrısı varsa yapılması kötü sonuçlar doğurabilir.

5. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    +1

Bazen daha ağır kaldırayım derken, hareketi yanlış yapanlarda oluyor. Buna da dikkat etmek gerekiyor...

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    flexor güzel bir noktaya temas etmiş.aslında sen bunu bir sorun olarak görüyorsan sorunun nedenlerini de araştırmalısın.bundan 1-2 sene önce bende bu konuda tıkandım.ve neden lerini araştırdım.zayıf bölgelerimi göz önüne aldım.aslında konu çok derinde ben bench press için yaptığım araştırmanın sonuçlarını seninle paylaşiym.
    1-ön omuzumun zayıf olduğunu fark ettim.bunun bench gücümü etkilediğini düşündüm.o zamana kadar hep enseye press girerken military press e terfi ettim.hem omuzlarım genişledi.hemde hesaplarım doğru çıktı.
    2-dumbbell yana açışların iyi göğüs geliştirici olduğunu öğrendim.( arnoldun kitabına )bu egzersizin üstüne çok düştüm.
    3-100-80 kg da bileklerimin acıdığını hissettim.üst bileklerimi güçlendirmeye başladım.
    4-triceps idmanlarımda oynama yaptım.triceps idmanalrında dar-bench press yapmak ( göğüs versiyonu değil_triceps versiyonu) bench kilomu %20 artırdı desem yeridir.hem bilek çalışmak hemde triceps idmanlarında dar bench ve ağır kglarda pushdown yapmak ciddi kg lar altına girmeme olanak sağladı.
    5-burası sana alakasız gelebllir ama bacakların güçlü olurda ayaklarını yere sağlam basarsan bu da bench de ki kg yükseltmez ama dengeni sağlar.

-göğüse hacim kazandırmak için süpersetleri deneyebilrsin.
    -eğer bench kg artsın diyorsan bence göğüs idmanında 6 set bench çalış.ilk3 set artsın son 3 set ağırlığı azalt.etkili bir yönetmdir.
    -yarım tekararları deneyebilirsin.ağrılığı atm göğsüne değdirerek 50kg basıyorsan yarım tekrarlarda 60-70kga çıkabilirsin,
    -negatif tekrarlar göğsünü güçlendirecektir.
    -ağırlıklarını mutlaka 10kg şeklinde artır....
    -

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Hem fikir olduğunuz için teşekkurler bu ve benzeri olayları tıp dilinde araştırmanın yanı sıra deneme yanılma yöntemi ilede çözülebilir fakat deneme yanılmalar size zarar verir biz antrenörler bu gibi olayları denediğimiz için dinlerseniz buyuk bir adım atmış olursunuz ama yinede bende deneyip yanılayım derseniz o sizin takdiriniz

8. Zuul

Zuul Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İlaçcı
    Yer:
    SAMSUN
    Arkadaşlar yazdığınız yazılarınızdan ve bilgi birikimlerinizden ötürü hepinize ÇOK teşekkür ediyorum.Bilgilerinizi inanın göz önünde bulundurarak çalışacağım,sanırım kendi eksik noktamı biliyorum *Trizepslerim* Çünkü bu bölgeyi bazen es geçiyorum (amannnn bügün bunu değilde bunu çalışim dediğim çok zaman oldu) Sistemli çalışacağım bundan sonra,çok çok sağolun

Sayfayı Paylaş