daha ağır çalışma+ protein tozu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve awesome tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. ben body de ilk ayımı doldurdum. haftada 3 gün çalışıyordum. artık hocama ben hafta da 4 gün çalışcam(p.tesi çarşamba cuma cumartesi) dedim.şimdi burada ilk sorumu sormak istiyorum. iki gün arka arkaya çalışmış olcam sizce bunun zararı olurmu? hocam bana bu 4 günlük idmanda iki farklı program uygulayacak. ayrıca hocam dedi ki programın ağırlaşcağına göre protein tozu alman şart oldu dedi. sizce 2. aydan protein tozu almalımıyım? ve son olarak şunu eklemek istiyorum. oku dolayısıyla günde 3 öğün yiyebiliyorum.spor günleri ise bu 4 oluyor.ama öğre yemeğim makarnaa oluyor ve spordan sonra pilav üstü biftek yiyorum. sizce beslenmeme nasıl katkıda bulunabilirim ya da bu yeterlimi? protein tozu da ek olarak almalımıyım? sorunlarımı sabırla okuyan arkadaş ve hocalarıma şimdiden teşekkürü borç bilirim..

2. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    haftada 4 gün çalışmanın bir zaarı yok üst üste çalışmanında bir zararu yok sadece üst üste aynı bölgeyi çalışmamalısın mesela bugün göğüs çalıştıysan diğer gün omuz çalışırsan bir zararı olmaz yani çalıştırdığın kas grubu en az haftada 2 gün dinlenmeli antreman sonrası pilav üstü biftek iyi bir seçim bol proteinli ama sadece o yetmez gündüzleri kahvaltıdada bol proteinli şeylerle beslenmen gerekir örneğin yumurta süt peynir gibi ve tabiki diğer öğünlerindede bol proteinli besleneceksinki kas olarak kg alabilesin bunlarla ilgili bütün programları forumun beslenme bölümünden bulabilirsin
    normalde 5-6 öğün yiyebilseydin günde sana protein tozu almana gerek yok diyecektim ama günde 3 öğün beslenme ile vucudunun protein ihtiyacını karşılayamazsın
    yani vücut ağırlığın kaç kg ise onu 2 ile çarpıcaksın çıkan sonuca göre protein almalısın
    örnek: 75kgx2=150gr protein hergün vücut ağırlığının 2 katı protein almayı başarabilirsen extra protein tozuna gerek kalmaz ama senin beslenmen ile yani günde 3 öğünle bu gramı tutturman mümkün değil o yüzden toz almalısın
    dip not: vücut bir öğünde maksimum40gr protein alabiliyor diye biliyorum yani bir öğünde proteine yüklenip atıyorum 80gr protein yersen bunun yarısı sana yağ olarak dönecektir

awesome bunu beğendi.
  3. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bence 3 ay doldurmadan supplement kullanma. clubberfree arkadaşımız protein olayını açıklamış. Bunu 3. ay sonuna kadar yumurtayla destekle günde en az 6 yumurta beyazı ye (tabi bir kerede değil gün içine eşit dağıt 2 şer 2 şer). 'programın ağırlaşcağına göre protein tozu alman şart oldu' lafı ise çok saçma bana öyle geliyor ki hocan bunu ticari çıkar için söylüyor.

4. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yalnız ben beslenmemi pek yeterli bulmuyorum. bazen kahvaltımı bile doğru düzgün yapamıyorum. ve yemek saatlerim bazen aksayabiliyor.buna rağmen kilo alıyorum ama kendi düşüncem bunun maksimum olmadığı. sizce protein tozu alsam beslenme duzensizliğim uzerıne bi parca da olsa artı kazandırabilrmi?

Sayfayı Paylaş