Daha şişicem diye çekiniyorum.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve paranoyak tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. paranoyak

paranoyak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Boy:181
    Kilo:87

Gögüs ve göbek yağlı.

Salona yeni başladım ve ağır,az tekrar vucut çalışıyorum ardından yarım saat kardiyo yapıyorum,fazlaca ter atıyorum fakat sorun diyet.

Onu nasıl yapıcam kafam karıştı.

Vucut için sık sık yenmesi gereken protein kaynakları yağsız dana eti,tavuk eti bunların hepsi kalori.

Bunları yersem daha fazla şişmezmiyim? Hadi yemedim o zaman kas gelişimi nasıl olucak?

Kafam karışık.

2. Nemes

Nemes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yag yakmak istiyorsan cok tekrar az agirlik yapman gerekiyor, bunun farkindasin degil mi?

3. paranoyak

paranoyak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Onu okudum az ağırlık çok tekrar,

Ama benim istediğim aynı zamanda kas yapmak.76 kiloydum yaklaşık 1 sene önce ve çiroz gözüküyordum,sadece kardiyo ve diyet yapıp aynı duruma düşmek istemiyorum tekrar.

Onun için hem 80 kilo civarına düşüp hem de kaslarımı kuvvetlendirmek istiyorum.

Çoğu yerde definasyon sırasında kas kaybıda yaşanır diyor,şimdi azcık kasım var onu da mı kaybedicem.

Dediğim gibi kafam karıştı.

4. paranoyak

paranoyak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Önce vericez sanırım bu kiloları sonra sıfırdan tekrar başlıcaz.

Sabırlı olmak gerekiyor.

Kendim sordum kendim cevapladım sanırım.

5. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    hocam yiyeceklerini dedigin gibi yagsız tüketirsen böyle bir problemin olmaz az yag alıp bol protein ve karbonhidrat alabilirsin bende yaglıyım ve 70kiloyum 2ay öncede aynı kilodaydım yag oranım düstü ama kilom aynı yani vücudumda kas ve et olarak duruyo ;)

6. paranoyak

paranoyak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 haftadır yağ yok,kola,baklava,ekmek vs yok.

Yediklerim genelde şunlara benziyor;

Sabahları yulaf ezmesi,yumurta beyazı,haşlanmış tavuk,haşlanmış yağsız et,balık,diyet süt,meyve(muz hariç),salata ve gunde en az 10 kere arayla yiyorum.

Az önce geldim salondan, yarım saat vucut 5*12 (kol gögüs omuz)
    25 dakika kardiyo (koşu) yaptım.
    Akşam yemekten sonra yine yarım saat daha hızlı tempolu yürüyüş yapıcam.

Her yerde definasyon sırasında kas kaybı yaşanır yazıyor.Az ağırlık çok tekrar ile kaslarınızı biraz daha koruyabilirsiniz diyor.(Kas arttırabilirsiniz demiyor) Bu yüzden.

Mantıken ya tam diyet yapıcaz,yediğimiz şeylerin yağsız da olsa miktarını azaltıcaz kilo vermek için ya da kas için kalorisi,, miktarı önemli değil bol bol protein alıcaz.

Mesela şu an karnım aç,dolapta haşlanmış tavuk var gidip yersem kas için,yemessem göbek için faydalı.

Cloud Hocam siz nasıl çalışıyorsunuz? Kardiyo yapıyor musunuz?

Son düzenleme: 27 Mayıs 2009
  7. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    yaklaşık 1aydır bende tatlı,şeker çay'ı bile şekersiz içiyorum tuz'u cok fazla tüketmiyorum yani yemeklere ekstra olarak katmıyorum unlu mamulleride hiç yemiyorum günde 1-2dilim ekmek sabah kahvaltısında onun dışında yedigim yiyecekler sizinle aynı (yumurta beyazı,haşlanmış tavuk,haşlanmış yağsız et,balık,diyet süt,meyve)yine dediginiz gibi bende çok sık az az yemek yiyorum en son yemegimi saat 5civarı yiyorum sonra antreman dinlenme zaten iştahım olmuyor bazen meyve veya salata yiyerek günü kapatıyorum.

Ben 10dk koşu bandı 10dk bisiklet'e biniyorum.onun dısında agırlık çalışması yapıyorum biraz göbek var olabilir keyfimi bozmuyorum zamanla üstesinden gelinemicek bişey yok bence.

Birde bence herşeyi cok kafana takma ara sıra canın isteyince kendini mukafatlandırabilirsin ;)...

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    10 öğün yemek nedemek yahu sen baya şu yemek olayını gözden geçir 3 ana 3 ara öğün yesen kafi .birde daha 1 haftadır baklava,ekmek,kola yok felan demişsin sanki eziyetmiş gibi bunlar yersen zati ömründen bir şey beklem 50den sonrasını zor görürsün. şekeri sadece sabah ve antreman sonrası kullan.gece karbonhidrat alımını azalt.birde kas kaybetmekten korkma nekdar kas yapmış olablirsinki kaybetmekten korkuyorsun. cardio sürelerini aşmazsanda kolay kolay kas yakmazsın zaten

Son düzenleme: 27 Mayıs 2009
  9. paranoyak

paranoyak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Valla Letsev Hocam,
    Öğün sayısını fazla yapmazsam acıkıyorum bir de kan şekerim düşüyor.

Yalan yok baklava,kola,iskender vs, eziyet..Ben Türkiye'de 40 ı göreceğimden şüpheliyim.

Ama seçim yaptım artık.Ya güç ve vucut ya da baklava.

Sağolun tavsiyeleriniz için.

10. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    oncelıkle sunu soylemelıyım kı programınız da bırcok eksık var ve yetersız

kılonuzun en az 2 katı proteın alın buda sızın ıcın 180gr eder

karbonhıdratlarıda kompleks alın (bulgur-yulaf-pırıc) karbonhıdratların cogunu ant once kı ogunlerde almya calısın

3 ana 3 ara ogun yapın

yatmadan once mutlaka lor peynırı yada caseın proteını alın

karbonhıdrat almassanız emın olun saglıklı ve duzgun kılo veremessınız

az agırlık cok tekrar defınasyon ıcın sart degıldır bunu unutmayın bu sadece bır gorustur(ben defınasyon donemınde bulkta kı kadar olmasada agır calısmaya devam ederım)

hergun kardıyo yapmaya gerek yok 1 gun agırlık ant 1 gun kardıyo sekılınde devam edın kardıo surenızı o gun 1 saate cıkarabılırsınız

agırlık ant sonra mutlaka uzum suyu yada sekerlı su ıcın bu kas kaybını onlemeye yardım eder

gunluk 1500-1700kcal nın altına ınmeyın ama bunun ustunede cıkmayın

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Siz daha yeni başlamışsınız ve en sağlıksız ve yapay olan işlenmiş olan adeta uyuşturucudan pek farkı olmayan cola,baklava, gibi aşırı şeker ihtiva eden besin maddelerini tüketmemeye eziyet diyorsunuz. Bence öncelikle bu yaşam tarzına bir daha göz atın.

İnanın bana doğru beslenme ve doğru idman teknikleri ile 70 yaşında kaya gibi olmamanız işten bile değil. Geçen yıl avrasya koşusunda 88 yaşında bir koca çınar ile beraber koştuk.

Sizin lezzet sandığınız ve size keyif veren besinler sizden neleri çalıyor bilseniz keşke.

Bu çağda sigara uyuşturucu neyse, şekerde odur. Benim şahsi görüş ve dusunceme göre kesinlikle şeker paketlerinin uzerine tıpkı sigarada olduğu gibi şeker sağlığa zararlıdır yazılmalı.

Yanlız tıp biliminin en buyuk handikapı işte budur. Hazır içecek ve yiyecek sanayinin büyük paralar hükmetmesinin sebebi ise sağlık için asla beş para etmez urunleri insanlara yedirerek sağlıkları ile oynamasıdır.

Tabi sağlıksız yaşayacağım, ileride surunecem diyorsanız eyvallah.

Ama inanın bana baklavadan ve coladan öylesine doğal lezzetler varki.

Bunu anlamanız için işlenmiş gıdalardan vazgeçmeniz şart.

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bunun gibi bir cok baslik forumda mevcut. Lutfen forum kurallarini okuyun, baslik acmadan once arama yapin.

saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş