Daha çok hacim için ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve axton tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar çok araştırdım fakat farklı farklı sonuçlar buldum.Çalışma iki farklı yapılıyormus çok fazla az setle bu kasları sıkılastırıyor vb , az çok set buda kasların hacimini arttırıyormuş.Sorum ise şu hangi kasta nekadar yapacağımı nerden öğrenmeliyim.Ben kol için hacim çalışması yapmak istiyorum.Elimdeki ağırlık 10 kg nasıl yapmalıyım ?

10 kere 4 set mi hacim için uygun yoksa 5 kere 8 setmi mesela.Bi türlü bulamadım sorumun cevabını.

2. Pilots_Do

Pilots_Do Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Izmir
    Tek tip antreman onermek dogru olmaz, ancak sunu bilmelisin ki, merkezi sinir sistemini yeterince zorlamazsan hacim konusunda eksik kalirsin. Bu da su anlama gelir; yuksek agirlik - az tekrar (Ornek: 6x5). Belli araliklarla program degisimi yaparak farkli tipteki kas liflerini calistirmak zorunda oldugunu da unutma.
    Beslenme konusu da cok onemli, ozellikle BULK donemlerinde aldigin kalori miktarini ve bu kaloriyi hangi kaynaklardan aldigini iyi degerlendirmen lazim..

3. kocbilgisayar

kocbilgisayar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşım hacim istiyorsan fazla ağırlıkla az tekrar yani 3 set 8-10 kere normal eğer kasları parçalamak istiyorsan yani belirginleştirmek istiyorsan az ağırlıkla çok tekrar yapmalısın hareketleri doğru ve yavaş yavaş yapmakta hacim için çok önemli

4. axton

axton Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul

Ben son zamanlarda çok fazla yağlı yemek yiyorum bunun bi zararı olabilirmi?
    2,5 ay önce 61 kg şimdi ise 70,5 oldum.

5. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    eğer hacim için çalışıyorsan,harcadığından fazla kalori alman şar.Bu arada yağlanmaktan korkma unutmaki kas kütlesini arttırmak yağı yakmaktan çok daha zordur

Sayfayı Paylaş