D.wolf ' tan kareler.............

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve D.Wolf tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    arkadas barbell curl yaparken cekeym seni dedi , bende tamam dedim, o an öyle cıkmış, göğüsteki tek sıkıntım cok ta olmasada iç göğüs tür...

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    birde göğüslerm zaten cogu insandan daha üstün, genetik avantajım var diğer insanlara göre...göğüslerim tshirt giyince görmek istemezsin:)....

3. ghosttr

ghosttr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    izmir
    Hafif Bulk duruyorsun biliyorsan yağ oranın nedir? Ayrıca
    Boy?
    Kilo?

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bulk değilim....şu anda 80-81 kg arasıyım...boy:1.78 m
    offseason kg mım:87-88 kg...

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Bulksın ama temiz bir bulk, karın kasların belirgin, heralde yağ oranın yüzde 15-16 civarında, resimlerde daha ufak görünmen, definisyonun olmamasından, ama bu normal Orhan, hacim döneminde, yada definisyona odaklanmadan zaten daha yağsız olman gerekmiyor. Önkol ve biceplerin güzel, üst göğüs ve ön omuzların çok daha iyi olabilir.

Göğüs içi çizgilenmen, alt göğüslerin çok iyi, pozu yanlış verdiğin için harika göğüslein ön plana çıkmamış, yan göğüs pozunda omuzu geri plana çekip göğsü çıkarman lazım, bu da yan omzu aşağı çekmekle olur. Görüştüğümüz zaman sana vakum yapmasını da göstereceğim.

Sırtın göğüs, biceps ve omuzlarına göre geri, ama kötü değil, çok geniş olabilir ve kalın olabilir, arka omuzların güzel, bu pozda bicepleri daha iyi kasabilirdin. Anladığım kadarıyla sen biraz çekiş adamasın, arka omuz-bicepler-önkollar güzel ama ön omuz-triceps daha geride, tabii göğüsler istisna, itiş ağırlıklı oldukları halde gayet güzel gelişmişler.

Göğüs-biceps, bulk olduğun halde karnın durumu çok güzel, trapezlerde gayet uyumlu.

Olayı bitiren bicepler, ama tricepleri geliştir, komple kol yapabilecek bir adamsın, biceplerin arkasına saklanma, böyle güzel çatın var, kollar yanda serbestken kollarını asıl gösterecek olan kas triceps, bacaklarıda çalış, kalflar Orhan bizi çalışmıyor diye ağlamışlar resmen, vücudunun genel gelişiminde azıcık, minnacık nasiplenmişler, onları cidden çalışsan eminim seni utandırmayacak bir hacim ve şekilleri olur.

Gelelim önerilere;

Üst göğüs-ön omuz-triceps-sırt

Biceps çalışma bile, bicepse verdiğin enerjiyi çok ağır sırt idmanlarına.
    Bench Press'e verdiğin emeği çok ağır ayakta military press ve incline press'e.
    Bol geniş tutuş barfiks yazıyorum, ters tutuş barbell rowing 100 kg ve üzeri çalışman lazım.
    Kesinlikle bacak idmanı, 12-15 tekrar bile kabulum.
    Triceps için bol bol dips, ağırlık ilaveli dips, patlamaya hazır bir fizik.
    Biceps çalışmaman konusunda ciddiyim, haftada en fazla 1 kere o da az setli koruma idmanı, tüm enerjini sırta ver bicepsten.
    Göğüstede enerjni üste ve omuza kaydır derim.

Başarılarının devamını dilerim.

D.Wolf bunu beğendi.
  6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    :)karasan abi, tam tersi aslında benim tricepslerim cok iidir, tam tersi bicepslerim rezalettir burda kötü cıkmışlar....triceplseirm hatta patlayacak konumda şu an:)...sırtım geniştir, ama yeternce parçalı değil, omuz başlarım da ii, ama tam tersi yne arka omuz çalışmam genellikle:)...göğüste cok hardcore çalışırım, birde sırtta...
    anlaşılan triceps pozu farz oldu:)...bari eskilerde birkaç foto ataym karasan abi de yanlış anlaşılmasın...

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvah eyvah formdan mı düştüm nedir, gözlerime güvenirim oysa.
    Omuz başları ayrı birşey, zaten önden genişliğin çok güzel, yalnız resimlerde tricepse dair cidden bir ipucu yok, ki sende zaten triceps pozu vermemişsin.
    Ben anlamadım bu işi, deyim yerindeyse biceplerin arkasına saklanmışsın.
    Sırtın geniş ama yeterli değil, sendeki çatıyla bu sırtın çok farklı olması lazım.
    Çevrendeki alt seviye sporcuların yorumlarıyla kendini değerlendirme hızın azalır, biraz şakayla karışık olacak ama ciddiyette var.
    Biz dersek çok iyidir triceps ya da omuz başların, salondaki dünkü çocuklar değil.
    Seni görmek farz oldu, olmadı senle bir güreşelim, fazla özgüvenli gördüm seni, fazlası iyi değil onu da demek zorundayım.

ammun bunu beğendi.
  8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hehe..yok estagfrullah karasan abi, özgüvenimin fazla oldugu nerden cıktı anlayamadım:)...ama görünce anlarsınız:)....benm kendimi tasvir edişim şöyledir:..göğüs fazla belirgin, tricepsler neşe kaynagı vücudumun, damar eksikliği vücudumda, omuzlar estetik katar, sırt pek belli olmaz, ama anlayan anlar...bacaklarım kötüdür..az kalf vardır...karın kaslarım iidir, fotolarda kötü cıkıyr ne yazık ki.....çok agır kaldırmam antrenmanlarda, nizami kaldırışlar benm için daha cok önemlidir:)))...

9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bunla eski fotolarım umarım tricepslerim hakkında biraz bilgi saglamıştr size...

10. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yağ oranının yüzde 15-16 civarı olması imkansız..Yağ oranı en azından yüzde 12'nin altına düşmeden karın kasları ortaya çıkamaz..Fotolar alelacele çekildi ışık oyunları yok..Buna rağmen six-pack ortada..Bulk görünüm yanıltıcı olabilir karasan ancak etrafta göbekle gezinip bulkum diyen adamlar da var:)
    Saygılar..

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Cappi neye göre imkansız?
    Yağ oranı herkesin vücudunda dengeli olarak dağılmaz, çektireceksin bacak fotoğraflarımı bana, bacağıma baktığında yağ oranımın yüzde 13-14 olduğuna yemin edersin ama %20 civarında, aynı şekilde biceplerimde belirgin bir damarlanma var ve karın kasların belli oluyor ama enteresan bir şekilde belim çok kalın.
    Böyle uydur kaideleri nereden çıkartıyorsunuz?
    Eniştem hele bel ve karın bölgesinde yağ var ama kalfları müsabık bir vücutçu kalfı gibi, çizgilenmiş durumda, paramparça, herkesin yağ dağılımı farklıdır, kas kütlesi fazla olduğu zaman %15 yağ oranı çok fazla görünmeyebilir.
    Ki yanılmış olabilirim, gözlerimde yağ analiz cihazı yok ama bence %12'den fazla yağ miktarı.
    Şunu da unutmayalım, daha önce de belirttim, forumumuzdan sevgili Lada Samara %12 civarında yağ oranına sahip, her spor salonunda bulunan dandik ölçüm cihazlarına göre yağ oranı %6, yani gerçek bir yağ ölçümü ile dandik makinaların ölçümleri çok farklı sonuçlar çıkartabilir.

12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yağ oranım cok fazla olduguna inanmıyorum, çünkü akşam 7 den sonra asla karbonhidrat tüketmem ve bunu son 1 yıldır yapmaya çalışıyorum aksatmadan...zaten definasyon dönemimdeyim hala ve 7 kg verdim...kas olarak belki cok az ölçü kaybetmişimdir...ama sanmıyorum çünkü agırlıklarda bir düşüş yok daha da artış var...neyse yag oranım acıkcası beni pek ilgilendirmedi şu ana kadar çünkü ben daha cok estetiğe bakan biriyim bu sporda.. bol bol streching yapmaya çalışırım....benim antrenman düzenim tamamıyla kendime aittir..kendi anatomimi tanımak biraz uzun zaman aldı, ama gec olmadı...o yüzden iyice araştırarak, kendi programlarımı kendim yaparım, beslenme düzenimi de kendim planlarım...kısacası , yalnızca kişi kendi vücudunu tanıyabilir...

jimraynor bunu beğendi.
  13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    %15 çok fazla bir yağ oranı değil, ama %12 falan ise gerçekten (bence değil ama zaten dediğin gibi rakamlar değil görüntü önemli), tek eksiğin bronzluk, beyaz ten vücuttan çok fazla şey götürür.
    Yapay bronzluk sağlayan kremleri de deneyebilirsin, denemedim ama eminim doğala yakın renk verenler vardır, güneşlenmek çok matah bir olay değil bu zamanda malum koskoca Reg Park bile cilt kanserinden öldü ;)

14. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    maalesef bu da yanlış:S, ben beyaz tenli, değilim, ışık beyaz oldugu için, dışarıdaki güneşin de etkisiyle beyaz tenli cıkmışım...

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sonunda kızdırmayı başardın beni, eeee, o zaman az bekle, düğün telaşını atlatayım adam gibi resimlerini ben çekecem senin, bu ne ya, benimde bir ünüm var, o yanlış bu yanlış, seni ele almak lazım.
    O makinayı da atın artık, manastırdan çıkmamış keşiş gibi beyaz gösteriyor esmer adamı, kaslarıda azaltıyor, ne biçim bir lanetmiş bu...

16. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    karasan abi, inanki dediklerimde herhangi bir yanlışlık yok...aslında fotoların akşam çekilmesi lazım ..o zaman dışarıdaki güneşi kapatabliriz en azından...ama önemli değil ya...zaten millet bakıp geciyor::)...daha fazla foto belki ileride koyarım....

17. george_bush

george_bush Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi bir noktaya gelmişsin tebrik ederim.yalnız triceps konusunda karasana katılıyorum,bicepse göre daha geri duruyor,sanırım pozlardan. bu arada beslenme ve idman rutinin hakkında biraz daha detay verirsen sevinirim.başarılar..

D.Wolf bunu beğendi.
  18. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    resim koyup yorum istiyorsun. yapilan yorumlara yanlis deyip resimden öyle cikti diyorsun. senin sorunun apayri yerde güzel kardesim. Dinleyip kabul etmeyi ögrenmen lazim. yoksa yerinde sayarsin. Karasinin yaptigi yorumlara resimlere bakarak tümüne katiliyorum.
    yanlissa eger ya düzgün resim koy, ya da salona yapilan yorumlara 12 yasindaki cocuk gibi tepki verme.

selamlar

Tantrick, ammun ve Maesta bunu beğendi.
  19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    beslenme rutinim şu şekilde..

09:30 kalkış ve 10 yumurta beyazı(2 sarısı ile birlikte) + çinko + c vitamini + multivitamin...
    11:00 200 gr pişmemiş lifli makarnayı haşlatıp(tuzsuz) + 250 gr light göğüs(haşlanmış) ile birlikte yemek...yanında 500 ml maden suyu(sade olmalı)..tercihen kınık marka maden suyunu tercih ediniz..mineral oranı en yükske maden suyu piyasadaki...
    13:30 - 500 ml light süt( pekmez + bal katabilrisniz) + 3 muz ...
    15.30 - 16.30 antrenman
    16:30-18:00 500 ml elma suyu + 200 gr dardanel ton balıgı + 150 gr pişmemiş makarnayı haşlanmış halde yemek..
    19:30 250 gr light göğüs haşlama..en az 300 ml maden suyu ile alınır..
    21:00 7 yumurta beyazı (1 sarısı ile birlikte) + 100 gr light kaşar..
    22:30 8 yumurta + 200 gr yoğurt(tercihen pınar light yoğurt)..
    sonra yatış ta 4-5 yumurta + b vitamini + çinko...
    benim beslenme rutinim böyle..belki basit ama ben olduka doğal yapıyorum bu sporu...umarım işine yaramıştır...

george_bush bunu beğendi.
  20. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bir kere uslubuna dikkat etmelisin... ben böyle tavırları kaldrıacak insan değilim dikkat et yanlış adama çarpma...
    öncelikle resimler kötü onu kabulleniyorum , ama benimde belli başlı saatlerim var uygun olan spora gitmek için...ve bu öglen saatlerine denk geliyor...foto çektirince de maalesef dışarıdan ışıgı almamak imkansız gibi ....ama merak etme bunlar bile bazı şeyleri göstermeye yetmiştir kanımca...sonucta bu işten anlayan yorumunu yapabilir...teşekkürler...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş