Dışardayken en sağlıklı ne yiyebilirim?tavsiyeleriniz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alterpunk tarafından 2 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. alterpunk

alterpunk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şu anda bb yapıorum ama bi taraftanda mide kısmımda yağlanmalar olduğu için ciddi şekilde diyetimede dikkat ediyorum mesela yağı sıfırladım,şekeride nerdeyse bitirdim sadece çayımın şekerini kesemiyorum :) şimdi her zaman ewde olmaıyorum ve dışarda yemek yemek zorunda kalıyorum,dışarda en sağlıklı ne yiyebilirim diyetimi sarsmıcak şekilde?şu anda ewde ekmek kullanmıyorum onun yerine kraker kullanıyorum,3haftadır yürüyüş yapıyorum bundan sonra yavaş yavaş koşmayada başlıcam hatta imkanım el verirse yüzmeye gitmeyi düşünüyorum
    tavsiyeleriniz nelerdir dışarda yiyeceklerimle ilgili ewde ekmeği kestiğim için dışarda ekmek yediğim zaman kendimi kötü hissediyorum :) çok tuhaf bi his suçluluk hissi resmen :)
    şimdiden herkese teşekkürler

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    eger dısarda yiyeceksen ve secım ımkanın varsa ilk tercıhın balık ve beyaz et urunleri olsun.. bunun dısında sote veya kızartma yiyecekler yerıne ızgara, buğulama ve haslama yiyecekler ilk tercıhın olsun..
    gelelim ekmek meselesıne.. ben senın yerınde olsam kraker yiyecegime kepekli siyah ekmek yerdım.. cunku hem kalorisi düşüktür hem de besin degeri yuksektir.. ayrıca glisemix endeksi beyaz ekmege gore oldukca dusuktur ki bu sana uzun sure tokluk hissi verecek ve karbonhidratın yaga donusme ıhtımalını azaltacaktır..
    ayrıca zayıflamak istiyorsan sana önerim aksam 4 5 saatlerınden sonra karbonhidrat alımını mumkun mertebe azaltman hatta tamamen kesmendir..

3. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Sahsen dısarda yamak yiyeceksem sıralamam su
    Izagara ürünler ; tawuk / balık / et sıralaması ile
    Salata : eger mukunse extra sos icermeyen, sadece az zeytinyagı sirke ve limon ile yesillik filan olabilir
    Tatlı: yok
    Icecek: 1 bardak LIGHT kola
    ekmek: 5-6 dilim yerim en az sıralamaya gelince; kepekli yoksa cavdar yoksa tahıllı yoksa beyazz ekmek....

Nescafe filan iceceksen: light sütle yapılmasını rica edebilirsin
    cay sekeri, tatlandırıcı kullanmıayı dene istersen

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    tadlandırıcı bir cok seker bazlı ürüne alternatif olabiliyor.. özellikle cay ve kahveyi tatsız içemeyenlere.. ancak hersey de oldugu gibi bunda da abartmamak lazım.. sizin sınırınız ne kadar tadlandırıcı konusunda? 5 kucuk tableti gecmemek lazım heralde gunde?

Sayfayı Paylaş