DİYET BESLENME PROGRAMI

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Erman Başak tarafından 26 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Erman Başak

Erman Başak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba ben 3 haftadır diyet yapyıorum ve hergün sabit olarak aynı şeyleri yiyorum 17 yaşındayım bana yardımcı olurmusunuz
    Sabah: Azcık Lor peyniri 4 tuzsuz light zeytin 2 dilim çavdar ekmeği 3 yumurta beyazı yeşil çay
    öğlen: Elma Ve Altınbaşak 1 paket
    akşam : bir tabak kepekli makarna light yoğurt 2 kaşık ve arada bir light ton balığı veya tavuk haslama
    Akşam Spordan Önce Yİyorum Gitmeden Spordan Sonra İse 1 elma muz veya mandalina YiYORUM Yardım Edermisinz Teşşekür Ederim :) 111 Kiloydum Ve Hala tartılmadım 1 ay sonunda tartılıcam ağır idman yapıyorum diyet konusunda biraz yarın ederseniz sevinirim teşşekür ederim :)

2. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Uyguladigin dieti unut. Simdi hemen bazal metabolizma hizini hesapliyorsun sonrasinda günlük aktiviteni de ekleyip alman gereken kaloriyi buluyorsun. Bu senin gün icerisinde kilonu koruman icin gerekli olan kalori. Sonrasinda bu kaloriden 300-500 daha az alarak kendine güzel bir beslenme programi olusturuyorsun. Ondan sonra burada tekrar konusuruz üzerine.

Unutmadan internette bir cok site var bu hesaplamalarla ilgili. Bunlar %100 sonuclar tabiki vermeyecektir fakat baslangic icin iyi bir adimdir. Burayi deneyebilirsin. http://******/hesapla.html daha pratiktir. Sadece kendi statlarini girmen yeterli. Gerekli hesaplamayi kendisi yapar.

Sayfayı Paylaş