DİRTY BULKİNG TAMMAMİ DEVAMMİ

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve mrtylmz1 tarafından 3 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba dirty bulk yapiyoum kilom 83 boyum 175 sizce definasyona gireyimmi yoksa daha buyuyeyimmi saglam sekilde yaglandim fota atacagim gorursunuz zaten son bir soru daha kilo kaybetmeden yag yakabilirmiyim
    TXLW04_94.jpg HRBN10_922.jpg CWHI06_652.jpg

2. raquamsave

raquamsave Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    o yağ oranıyla definasyonda ölçü kaybetmemen imkansız en aza indirmek için forumdaki tecrübeli kişilerden yardım almalısın bence definasyona gir yaz yaklaşıyor

3. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Sana ölçü kaybetmeden yağ yakabileceğini ne düşündürdü merak ediyorum.

4. ReturnOldSchool

ReturnOldSchool Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlis anlama ama definasyona girince kollarin baya incelicek gibi duruyor pek kas artisi yasanmamis gibi bence karbonhidrati azaltip proteine yuklen ve agir calismalisin 2 ay proteini arttirip oyle defe girebilirsin def. Donemine girince elbette ölçü ve kas kaybi olacak bunu goze alip ona gore bulk doneminde yag degil daha cok kas artisi saglamayi hedefliyoruz

5. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Beslenmene dikkat edeceksin tabi ki bol bol kırmızı et,balık,yumurta,süt ürünleri,sebze kilonu kaybetmeden zaten genel olarak biliyorsunuzdur arkadaşlar :) beslenme konusunda kiloyu iyi tutmak lazım spor salonun da düzenli bir şekil vakit harcayacaksın egzersizler de ne kadar yeni hareket öğrenirsen çalışırsan dayanıklı bir şekilde vücudunu sıkılaştırırsın başarılar ;)

6. CowardGuy

CowardGuy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    dirty bulkta neler tüketiyosun ? günlük kalor iihtiyacın ne kadar

7. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Verimsiz bir bulk geçirmişe benziyorsun muhtemelen define olunca pek bir kas kütlesi kalmıcak vücudunda ek olarak çatlaklar oluşacaktır..

8. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Allah kahretmesin bende bu ' dirty talking tamam mı devam mı ' ne iş? diye sordum kendime, ta ki yorumları okuyana kadar :D Kilo kaybetmeden yağ yakamazsın, ölçülerinde bir miktar küçülme ve çatlaklar maalesef kaçınılmaz. Arkadaşların dediği gibi protein yönünden zengin besleneceksin, haftada minimum 4 hiit kardiyo yapacaksın ve basit şekeri hayatından tamamen çıkarıp, karbonhidrat ihtiyacının tamamını kompleks karbonhidratlar ile karşılayacaksın.

9. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Maalesef bulking dönemi özellikle amatör kişiler tarafından en yanlış değerlendirilen şeylerden biri gibi geliyor bana bu spor içinde. Eleştirme amaçlı değil bilgi olması açısında söylüyorum. Başlık sahibi arkadaşın spor yapan bir insan ile uzaktan yakından ilgisi olduğunu eğer bu siteye başlık açmamış olsa düşünmemizi gerektirecek bir emare yok. Bulking demek, hacimlenmek, kalınlaşmak demek alabildiğince kilo almak demek değildir. Vücut geliştirme adı üzerinde vücudumuza belli bir estetik görüntü kazandırmak için yapılır. Kişinin anatomisine göre ve boyuna oranla kas miktarı belli bir oranda arttırılarak görünüm olarak en yalın halin yakalanmasıdır.

Bulking dönemi bu formu oluşturmak için ihtiyaç duyulan kas kütlesini arttırmak için bazal metabolizma ve günlük aktivitenin toplamından fazla kcal alarak büyümektir. Fakat bunun bir sınırı vardır. Formun estetiği çok fazla bozulmamalıdır. Dirty bulking denilen olay ne bulduysam yedim, yağ oranına hiç bakmadım kas da büyüdü anlamını taşımaz. Sporcunun hedefine giderken estetikten normalde verebileceğinden biraz daha fazlasını vererek kas kazanma amacını ifade eder. Genelde ektomorf dediğimiz yapıda kilo almakta sorun yaşayan kişilerin kullandığı bir yöntemdir çünkü kcal astronomik miktarda arttırma zorunluluğu duyarlar. Bunu da lifli ve sağlıklı gıdalarla karşılamak iştahda probleme yol açtığı için kcal yüksek junk dediğimiz besinleri de diyete belli oranda eklerler.

Başlığın sahibi arkadaş zaten vücut yapısından da anlaşılacağı üzere yağ olarak kilo almaya çok elverişli bir anatomiye sahip. Bu durumdaki bir kişinin sene boyu sanki cutting gibi beslenmesi yeterlidir. Haftasonlarında yapacağı 2-3 serbest öğün onun yeterli kütle inşaası için ihtiyacı olan materyali sağlayacaktır.

Özetlemek gerekirse benim yukarıdaki gördüğüm görüntü bulk birinin değil, evinde oturan kilolu birinin görüntüsü. Bu halden define hale geçebilmesi için çok sert bir diyet yapabilmesi lazım. Bu da kişiyi hem metabolizmal hem de psikolojik anlamda çok zorlayacaktır. Düşen motivasyonla birlikte diyet ve spor devam ettirilemeyecek hale gelip kişi aşağı yukarı aynı görüntü ile ya sporu bırakacak yada önümüzdeki sonbahar seneye iyi bir cut yaparım tesellisi ile aynı yola geri girecektir.

Umarım yazdıklarımla başlık sahibini kırmamışımdır. Amacım asla kırıcı olmak değil, tam tersi hevesinin devamını sağlayabilmek için yardımcı olmak sadece.

azyzzman, lordsoth, Muhammed H. ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  10. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba kardesim ilgilendigin icin saol salondaki hoca proteini arttirip karbonhidrati azaltirsan ve kilonu sabit tutabilirsen kaslar beslenerek buyur yagda gider demisti oylede oluyo

11. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Senin genetiğinde bir sporcu nasıl dirty bulk yapar? Baştan aşağı yanlış, bulk yapmayı kesip acilen definasyona girmelisin, kas kütlesi kazanarak yeniden toparlarsın ama hala bulk yapayım mı diyerek çok yanlış yollarda olduğunu düşünüyorum, başarılar

12. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar hepinize tesekur ederim proteine abanıp karboyu çok azalttım ve kilo aldım ama yag biraz gitti belli oluyo

13. mrtylmz1

mrtylmz1 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim bu arada bi arkadasla girdik bulka oda benim gibi şuan definedeyiz onun vücudu full çatlak dolu bende bitane bile yok genetik heralde

Sayfayı Paylaş