Düzgün beslenildiği takdirde evde antrenman

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Can3522 tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Can3522

Can3522 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar dünde konu acmıstım bugunde aynı şey başıma geldi salonda çalısınca mide bulantısı kusma baş dönmesi göz kararması oluyor .. yüksek tansiyonum var..
    Hocam ona göre program yazdı ama bugun yine aynı oldum...
    Düzgün beslendigim takdirde evdede istedigim vücuda ulasabilirmiyim ? çok fazla bir şey istemiorum zaten oyle abartili birşey

evde halterim dumbellarım mevcut..

Yaş 17 kilo 81 boy 1.88 lütfen cvevap yazın

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Nasıl bir vücut istediğine bağlı bende evde çalışıyorum şuana kadarki gelişimimden memnunum bu işte gerçekten profosyonelleşmek istiyorsan evde bir yere kadar salonda düzen oturtman lazım ama manken oyuncu tarzı iyi bir vücut azmedilirse evdede yapılır . Önemli olan elindekileri kullanabilmek gerekli ekipman varsa birde güzel bir programla hedeflerine ulaşabilirsin. Nerde olduğunun hiçbir önemi yok . Önemli olan ne yapmak istediğin .

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ben de evde çalışıyorum. aslına bakarsan belli aşamaya kadar ev çalışması yapılabilir. ama deneyim kazandıkça ve belli aşamaları katettikçe, yeni yeni ihtiyaçlar başgösteriyor. dambıl kısa bar uzun bar, çalışma sehpası barfiks demiri derken, bi bakmışsın z bara ihtiyaç var, bir bakmışsın çalışma sehpası kaldırdığın yükü kaldırmıyor, hoop 200 kilo kapasiteli yenisi. sonra plakalar yetersiz kalıyor.
    yani kendi deneyimlerimden hareketle şöyle bir liste çıkarabilirim. 7-8 ay deneyimden sonra en az 3 çift kısa bar, uzun bar, z bar, en az 200 kilo kapasiteli çalışma sehpası, barfiks demiri, 1-3-5-10 kilolardan toplam en az 100 kilo plaka. kardiyo ya da ısınma için bisiklet. bunlarla tahminim 2 yıl rahat bu iş yürür.

4. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Insan yeter ki inansın evde de oluyor hem de 10 numara. Gördüm ki evde çalışan tek ben değilmişim :) 56 kg halter+dumbell setim var, göğüs yayı var kapı barfiksi var ve yetiyor bana. Salona giden supplement takviyesi alan ve benden iyi beslenen çoğu insandan iyi olduğumu düşünüyorum (egoistlik için söylemiyorum, bu spor evde de olur yeter ki siz isteyin) Salonda hareket alternatifi fazla çeşitli makineler felan var ama bulunduğum ilçede spor salonu yok mecbur evde takılıyoruz. Halter seti (yanında iki kısa çubuk olan) işini görür. Göğüs önemli diyorsan bench sehpası al kapı barfiksi sana kalmış. Kilo vermek istiyorsan da koşu bandı (aslında tavsiye etmem gerek yok o kadar para vermeye)
    Bol şans.

ArnoldBody ve powerdream bunu beğendi.
  5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ben yazmis oldugun etkilere takildim,sonucta bu yasadiklarinin salonda yada evde yapmanin bir etkisi olmucak ayni hareketleri ve ayni ritmi evde yapsan ayni yan etkileri yasicaksin fakat bana sanki bu yazdiklarin yemek yedikten sonra antreman yapmak icin yeterince Zaman vermiyormusda o yüzden bu yan etkileri görüyormussun gibime geldi,ac karna yada miden bosken antreman yapmayi dene bu etkilerin bicogu ortadan kalkicaktir.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Kasım 2014 ---
    Biraz karisik yazmisim,yani yemekten sonra 2-3 Saat gecmeden antreman yapma.

columbu, Balboa7 ve egemennn bunu beğendi.
  6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yemekten 2 saat sonra spor yapılabilir densede bende mide bulantısı oluyor 3 saat sonra yapmak daha iyi

Bekci bunu beğendi.
  7. Can3522

Can3522 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Soyle bir durum var evde mide bulantim tutsada en azjndan ilgimenecek kisilr var

8. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    Profesyonel sporcular gibi bir vücut sahibi olamazsınız ama her haliyle spor yapmış belli bir oranda kendini gösteren düzgün bir yapıya kavuşursunuz.

9. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    @Bekci yazacak birşey bırakmamış, evde vücudun her türlüsü yapılır yapılmasına da antrenman esnasında bu reaksiyon varken ne salonda ne evde spor yapamazsınız, eğer sofradan kalkıp antrenmana başlıyorsanız doğal ama durum böyle değilse sebep ne bende merak ediyorum, takipteyim.

Bekci ve Balboa7 bunu beğendi.
  10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    salonda yada evde çalışmak önemli değil vg sporu dünyanın en zor sporu bu spora aşık olmak lazım ilk önce yoksa dünyanın en iyi salonunda olsanızda yapamazsınız

powerdream, Akay ve Bekci bunu beğendi.
  11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    2 saat banada yetmiyor,beklemeye vaktim olmazsada yemek işini antreman sonrasına bırakıyorum.

12. powerdream

powerdream Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Bende evde antreman yapıyorum. Salonda yapıyordum hem maddi hemde zaman sorunları nedeniyle eve 60 kg döküm plakalr.uzun ve kısa barlar,bench sehbası aldım çok güzel antreman yapıyorum. Fazla ağırlık kaşdoracağım zaman ev arkadaşalarımdn yardım istiyorum. Ama salon geçmeişi ve spor geçmişi olduğundan ve bu forumda çok şey öğrendiğimden dolayı hareketler olsun beslenme olsun doğru yaptığımın inancındayım.
    Senin sorununa gelince bulantı kusma mide doluyken üstüne vg yaparkn zorlanma nedeniyle olur aynı şekilde baş dönmeside olur. Ama tansiyonunu ölçtürdüğündn dolayımı yüksek tansiyon teşhişi koydun yoksa baş dönmesi ve bulantıdan dolayı yüksek tansiyon var dedin onu anlamadım.

KutsalSpartacus bunu beğendi.
  13. Can3522

Can3522 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    2 SENEDİR TANSİYONLU BİRİSİYİM O ANDAN SONRA HİÇ BİRŞEY YAPMADIM ZATEN ADAM AKILLI HATIRLAMIYORUM BİLE TAM OLARAK .. AMA SÜREKLİ TANSİYONUM YÜKSEK HERGÜN NEREDEYSE

Sayfayı Paylaş