Düzensiz egzersiz yapımı.. Ve sonucu :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve abseto tarafından 1 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle kendimi tanıtayım :) 16 yaşındayım. Boyum 1.65-75 (yıllar önce ölçtiüm en son :Dd ) kilom 57-61 arası değişiyor. Arkadaşlar ben yaklaşık 1.5 yıl önce muay thai kursuna gittim ancak ulaşım sıkıntısından dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Evde boş durmak da bana uymiyacağından kendime 10 kg (evet yanlış duymadınız heralde 9. Sınïfta almıştım) dumbell aldım. Tabi başta 1 kez bile kaldıramıyordum :D ve barfiks için kapıya asdılan bir alet var çok kullanışlı :D onu aalmıştım. Ve o zamandan beri asla yememe dikkat edmedim. Uyku düzenime dikkat edmedim. (Örneğin Yarın sabah 6 da okul için kalkcam :Dd ve az önce çig köfte yedim yattım :)) nese egzersiz olarakda kafama göre çalıştım. Yani bazen haftada bir canım sıkılır dumbell kaldırırım degişik şekiller denerim :D ama barfiks ve şınavı daha fazla yaptım ( ort. Alsan günde 10 olmaz kafama göre bi gün 15 sonra 1 hafta ara sonra bi 50 tane :DD ) sadece sınav ve barfiks sayısını arttırmak için öylesine gecerken barfiks çekiyodum mesela. Ama tabi zaman geçti. (Hâla öyleyim doğrusu :( ) nese ama ilginçtirki buna rağmen kaslarım hala iyi durumda :D yani normalde yağ oranından dolayı six packler gözükmesede biraz çalışsam veya kassam belli oluyorlar. (Tabi yemekler sağolsun alt 2 kısım pek belli değil) nese merak ettiğim ise normalde kilo almam veya boş ceset gibi olmam gerekirken ( yaşam tarzıma göre :D ) neden böyle ? Yani övünülcek birşey değil ama sorumsuzum ondan da salonlara gitmekden biraz çekiniyorum. Evde düzenli spor yapsam herhalde baya iyi hale gelebilirim dimi ? (Ne demek istediğimi anlamışsınızdır umarım. Vücut tipleri oluyo ya hemo bilmmene felN :Dd kusura bakmayın pek bilgim yokta benim vücudumdan kaynaklï birşey mi yani ? )
    Yarın resim yüklerim :) normal ve çalışıncaki halim olcak şekilde. Uzun yazdım biraz kusura bakmayın :)

2. Barış Demir

Barış Demir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bence evde yeterli ekipman varsa (dumbbell ve bir sehpa bence yeterli) düzenli şekilde her kasını çalıştırabilirsin tabi vücut ağırlığınla yapacağın egzersizler de var. Bende senin gibiydim, yağ oranım çok az olduğu için vücudumu iyi sanıyordum. Taki barfikse kalktığım güne kadar :) Anlattığın kadarıyla yağ oranın zaten az beslenmene ve antremana önem vermemene rağmen aynı benim gibi benimde yağ oranım 8-10 arası gidip gelir hiç çıkmaz üstüne. Bu tamamen metabolizmanla alakalı hızlı çalışan bir metabolizman var aldığın kalorileri vücudun çok çabuk bi şekilde yakıyor bence bu bir avantaj senin için bunu fırsata dönüştürebilirsin. Ama uyku ve beslenmene dikkat etmessen, olmicak hiç bi şey hatta yaşın ilerdekçe kötüye gidecek diye düşünüyorum. Ben de profesyonel değilim ama okuduğum şeylerden öğrendiğim bi şey var ki disiplinli olmak özellikle besin ve uyku düzeninde çok önemli. Onları düzene sokmadığın sürece hiç bi şey olmaycak...

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    ... yok yağ oranım az olduğundan değil ya :D yani azdır elbette yine de vücudum çok da öyle incecik değil hatta normal diyebilirim. Ve yani benim hiç bi zayıf arkadaşımda baklava yok :D ve barfikse kalktığım gün dedin de ben çok rahat yapabiliyorum tabi düzensiz ama .. :D
    yani merak ettiğim sonuçta disiplinli değilim :( ve çok da düzenli çalışmama rağmen nasıl kaslar belirginleşebilir ? yani dediğim gibi zayıflıktan gözükmüyor. Benim gibi hatta benden zayıf olan ama böyle olmayan bir sürü arkadaşım var. resimde de var. dediğim gibi öyle çok fazlasıda yok ama yani bu kadar bile yata yata olması değişiğime gitti :D Bide sonradan farkettim de resimde çok belli değil ama normalde biraz daha belirgin :D

Ekli Dosyalar:

4. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Yaşının vermiş olduğu avantaj var. 20 yaşını geçtikten sonra yemene icmene dikkat etmemeyi sürdürürsen ne kadar kolay yağ bagladigina sasirabilirsin.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Ya iyi diyorsunuz haklısınız da ancak benim sorum başka :) ben nasıl kas çıkabiliyor diyorum ? Veya yaşıtlarım da niye yok :) kilo almama değil kası soruyorum yanı :)

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Kas antrenman ile çıkar.

Tanrı Türk'ü korusun.

7. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Genetiğin güzel. Anlattıklarından çıkarttığım sonuç bu. Değerlendir:)ve mutlu olmaya devam et

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    :D :D iyi diyosunda antreman yapmıyorum desem ? yani 2 dk üzerinde çalışmıyorum anca geçerken mesela canım sıkılır 5 10 barfiks öle :D yani yoksa hiç prof çalışmıyom. ve reis değerlendir diyosunda ne olcakki :( kuvvet lazım bana kası salla :D gösteriş sevmem :( en azından tanıdığım kişilere karşı çok alçak gönüllü davranırım :D (buraya bakmayın burda biraz da sanal olunca :D :D )

9. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Değerlendir derken, spora başla. Millet 1 senede güçlenirse sen 6 ayda yaparsın

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    peki sağolun :) pek niyetim yok okuldan sonra git gel felan çok yorar :D disiplin sıkıntı... tabi yinede evde çalışırım. (son zamanlar da muscle up olsun sonra amudda şınav çekme olsun felan öyle hareketlere ilgi duydum nedense sadada :D )

Secretsoul bunu beğendi.
  11. Rasimss

Rasimss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Eskilerr

abseto bunu beğendi.
  12. abseto

abseto Üye

Beğenileri: