Düzensiz Çalışıyorum Sorun Olur mu ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve patrayanist tarafından 23 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. patrayanist

patrayanist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,

Forumda ilk konum ve ilk mesajım. Bunun heyecanını yaşarken açtığım konuda forum kurallarını ihlal edecek bir şey yaptıysam şimdiden herkesten özür diliyorum.

Öncelikle hemen kısaca kendimden bahsedeyim ; 18 yaşındayım 1.73 boyundayım ve 54 kiloyum. ( Kilo alma ile ilgili forumdaki konuları takip ediyorum. )
    5 ay önce spor salonuna gidiyorum ( yaklaşık 2 ay gittim ) ama daha sonra bırakmak zorunda kaldım.
    Şimdilerde evde kendi imkanlarımla ( 5 kilo x2 dambıl ) tekrar spora başladım. ıPhone kullanıcısıyım ve " Karın Egzersizleri " adı altında bir uygulamayı takip ediyorum ( yaklaşık 3 gündür )

Program 1. Seviye'de başlıyor ve bu seviye 8 hareketten oluşuyor. Her hareket 30 saniye sürüp 2 hareketten sonrada 30 saniye dinlenme süresi veriyor.

Benim sorum şu ;

Çok az bir spor geçmişi olan ve zayıf olduğunu düşündüğüm bünyem var. Programın 8 hareketini 3 gün boyunca farklı saatlerde yaptım. İlk gün öğlen 15.00 gibi ikinci gün 17.00 gibi üçüncü gün ise gece 02.00 gibi yaptım. Özellikle gece yaptıktan sonra uyuyamama ve aşırı bitkinlik yaşadım. Bu şekilde dengesiz yapıyor olmam farklı saatlerde çalışıyor olmam sakatlıklara yol açar mı ? Gece 02.00 gibi yatıp öğlen 12.00 gibi kalkıyorum, bu sorun olur mu ?

Şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş