Düzenli Egzersiz yaptım ve...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve unal19957 tarafından 20 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. unal19957

unal19957 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar 5 ay önce boyun fıtığı olmuştum ve gerçekten ciddi ağrılarım vardı.Dayanılmaz boyun omuz ve sırt ağrıları.Doktora gittiğimde bana anlattığı:Omurlar arası diskin yerinden çıkarak sinirime değdiği bu yüzden boynumda ve o sinirin takip ettiği omuz ve sırt bölgesinde ağrı oluştuğuydu.C6-C7 omurlarının kaymış olduğu ve bu yüzden diske fazla yük bindiği bu yüzden çok yavaş iyileştiğini anlattı.O bölgedeki kasları güçlendirdiğimde kasların tekrar kayan omurları düzelteceğini ve fıtığımın tekrar eski haline döneceğini ve bunun yapılan egzersizlerle mümkün olabileceğini söyledi.Yani iyileşebilmesi için diskin üzerinden yükün alınması gerekiyordu.Zaten fizik tedavi merkezinde yapılan traksiyonun temel mekanizması buydu.
    Doktorumun bu denli ayrıntılı ve güzel anlatması çok hoşuma gitmişti.Bende önce kendi kendime düşündüm ve anlattıkları bir hayli mantıklı geldi ve kendime dedim ki bu ağrıları çekmek istemiyorum.Egzersizleri yaparken sabırlı olucam ve hiç aksatmayacağım diye söz verdim kendime.

Şimdi tedavinin aşmalarına ve sonuçlara
    1. İlk 15 günün sonunda ağrılarım % 60 oranında azaldı
    2.1 ayın sonunda bu oran % 90lara çıktı.Ayrıca boyun ve omuz bölgesinde kulunç denilen tıp dilinde de fibrozit dediğimiz şişlikler büyük ölçüde yok oldu.
    3.45.günde ağrım sıfırlandı uzun süreli sabit durduğumda ufak tefek ağrılar oluyordu sadece
    4.Sabit durduğumda da ne ağrı ne sızı hiçbirşeyim kalmadı ensemde omuzumda sırtımda hiçbir fibrozit kalmadı tamamen gevşesi kaslarım.

Şuanda sadece koruma amaçlı egzersizlere devam ediyorum 3.ayda doktor kontrolüne gideceğim.Ama şuanda eskisi gibiyim mutluluğum tavan yapmış durumda

Bu konuyu açma nedenim insanları bilgilendirmek.Kendinize inanın başarabilirsiniz...

u​

2. furkanfurkantopcu

furkanfurkantopcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne yaptığını da diyeydin

Sayfayı Paylaş