Düzenli Beslenme Konusunda 2 önemli Soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 2 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler size benim açımdan önemli olan 2 önemli sorum var
    Öncelikle sorulara geçmeden önce beslenme programımı yazıyım
    Haftanın her günü 400-500 gr civarı tavuk gögüs yiyorum 2.5 - 3kg ediyor haftada
    Endomorf tipli olduğum için karbonhidratı az tutuyorum mümkün olduğunca ( bu bende enerji düşüklüğü yapıyor ama yapcak bişi yok )
    karbonhidratları mı da sabah 1 tam buğday ekmeği ve öğlen ve akşam olmak üzere gün içinde 9-12 yemek kaşığı arası bulgur pilavıylan yapıyorum bunlar kaç gr ediyor emin değilim
    Sabahlarıda düzenli olarak 5 yumurta 3 beyaz 2 tam şeklinde
    Sorularıma geçiyorum
    1)Bende bu beslenmeden midir ? bilemiyorum ciltte derilerim soyulmaya başladı önce sağ işaret parmağımda başlamıştı bugün lavabo da dikkatimi çekti genital bölgem de de ufak ufak başladı soyulmalar bunun nedeni olarak genel de çinko eksikliğinden dolayı diyorlar bunun için ise Kabak çekirdeği yenmeliymiş kabak çekirdeği çok yağlı olduğu için başka bir alteratif biliyor musunuz ? ben vitaminler.com da 2-3 tane günlük 15 mg çinkosu olan multivitaminler buldum onlardan birini alsam sorun olur mu ?

2)Yaklaşık 1 aydır var düzensiz olarak yemeklerden sonra her gün değilde 2-3 günde bir geğirme oluyor sürekli tutamıyorum da evde olduğum için fazla dert olmuyor ama dışarda başıma gelmesinden korkuyorum bunun sebebi ne olabilir ? beslenme düzenimle bir alakası var mı ?

Sayfayı Paylaş