düzenli öğün olarak whey tüketimi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 12 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Hesapladım 1 scoop optimum whey 2 ytl ye geliyor.24 gr protein var bir scoopta.Bir kutu da 155 scoop var.Ben 310 a aldım 10lbsyi.Ton balığı yesek 1 kutusu 3-3.5 ytl içinde 21-22 protein var.Süzdürmesi falan var. Evde değilken en ekonomik whey oluyor.Tavuk şiş yesem minimum 6-7 ytl tutacak bir öğün.Okul olduğu için her dakka yiyemiyoruz.Tavuk ve ton u da herkesin ortasında çıkartıp yiyemem.Arkadaşlarımda sağ olsunlar.Bana karşı sabırlıydılar yok orda yiyemem burda yiyemem muhabbetlerinden dolayı.Günde 150-160 gr kadar protein tüketiyorum.2-3 scoop unun whey olması sorun yaratır mı ya da iyi değil midir?

2. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    genelde 2 ölçeğin üzerine çıkılması tavsiye edilmez, proteini ne kadar farklı kaynaklardan alırsan o kadar yararlı olur. O yüzden 3. ölçek whey ton balığının yerini tutmaz.

3. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    mümkün olduğunca zaten 3. yü tüketmem herhalde çok ekstrem bi durum olursa.Mümkün olduğunca ayrı kaynaktan tüketmek tabi ki en iyisi ama benim merak ettiğim uzun vadede whey in etkisi ne olur.

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence bünyemizi sindirme yeteneğini zayıflatır. Ben başka bi başlıkta da yazdım. Maddi imkanım iyi olsa wheyi daha az tüketirdim. Ayda 3-5 kere falan. Sonuçta wheydeki protein bütün aminoasitleri ihtiva etmez. Tavuk kırmızı et balık eti hububat yumurta falan da yemeli. Sırf whey olmaz. 3 öğün wheyde gereksiz, ama senin durumundaki gibi öğle arasında okulda mokulda olanlar tüketsinler tabi. Su gibi içebililirsin ne de olsa.

5. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    maddi imkanım iyi olsa ayda 3-5 kere tüketirdim demişsin de, sabah ve özellikle antreman sonrası gibi vücudun acil bir şekilde proteine ihtiyacı olduğu zamanlarda ne kullanmayı düşünüyorsun ?

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    konu ile direkt alakali degil ama whey siz de bu spor yapilir, olmayinca dunyanin sonu degil, sergei nubret at etiyle yapmis o vücudu, bilmeyenler acsin baksin fotolarina ... whey yoksa oturur ızgarada pismis az yagli kirmizi et yersin gayet de iyi gelir...

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Acil acil de neymiş ben profesyonel değilim öyle 105 kg kas yığını olmak gibi bir hedefim asla olmadı.

Şimdi on bin yıllık insanlık tarihinde insanlar acil olarak proteine ihtiyaç duyduklarında gidip bi GNC Shoptan Whey Protein alıpta tüketmediler. Ben bu spora doğal başladım doğal olarak sürüdürüyorum. Whey bile doğal olmasına rağmen bana yüzde 100 doğal gelmiyor. Doğadaki proteinler bir bodyciyi asla coleman gibi yapamaz ama onu gayet sağlıklı ve gelişkin tutmaya yeter bir de artar artanlarla bir kaç kişi daha gelişim gösterir....

Bir çok antrenman sonrası whey alıyorum şimdi bunu itiraf ediyim demiyim sonuçta whey almıyorum demedim, imkanım olsa whey almam dedim. Ben bu spora ilk başladığımda antrenman sonraları hoşaf suyu falan içerdim :) protein değil glikoz alırdım :) sonra da gider et met yerdim antrenman sonrasındaki 2 saat içerisinde. Ben hiç whey kullanmadan 13 kilo almıştım çoğu da kastı ama biraz göbek yapmıştım. Şimdi ki aklımla yine whey kullanmayacak olsam bu sefer yağ tüketimini kısıtlardım sonuçta wheyin avantajı çabuk sindirilmesi ve yağsız olmasından başka nedir ki? Doğadan alabildiğimiz proteinlerden yetiyor arkadaşlar ben kendimden biliyorum.

Öyle aman aman vücut erimez iki dakka whey almazsanız. Ben şu anda yağsız bir protein kaynağı olarak, ucuz ve pratik oalrak gördüğüm için whey kullanıyorum. Whey "w"sini duymadan önce günde 10 yumurta beyazı yerdim. Yani ben VG yapacak birisi için asla ve asla wheyi şart görmüyorum. Yağ yememeye dikkat ederek protein kaynaklarından faydalanırsa yine yeterli olacaktır.

Ama kim profesyonel olmak veya "sınırları biraz da olsa aşmak" istiyorsa wheye sarılıyor.

Whey almayınca kimsenin kası erimiyor Overlord ben kendimden biliyorum. Yeter ki bilinçli bir sporcu olsun.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2008
  8. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    ben de dediğine katılıyorum wheysizde yapılabilir, ama wheysiz kazancın 100se wheyle bu 120dir bu kazançta kayda deyer bir kazançtır. Bu nedenle bence whey şart, tabi nasılsa whey alıyorum diyerekt etten, yumurtadan kısarsan o zaman kazancın tekrar 100e düşer ama daha hesaplı bir 100dür. Benim düşüncem bu...

9. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Tabii ki, burada birleşiyormuşuz. Whey ile görünüş ve gelişim açısından daha verimli sonuçlar alınıyor. Ama bugün bilim bize sürekli whey alırsak neleri kaybedeceğimizi tamamen söyleyemiyor.

Sonuçta whey akıllıca kullananlar için çok faydalı bir buluş. Biliçsizce sarılanlar ise aynı derecede faydalı mıdır tartışılır.

Wheyi şuna benzetiyorum nasıl ki bir silahı kendini savunmak için kullanıyorsan iyiyse, saldırmak için kullanmak o kadar kötüdür ya da ne bileyim bilgisyarı işte fayda için kullanıyor güzel şeyler yapıyor dengeli kullanıyorsak bu iyidir ama tutupta boş boş işlerle ömrümüzü bilgisayar başında tüketiyorsak bu iyi değildir. Whey kullanımı da böyle bence.

10. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    gaddarkemal, whey sana doğal gelmiyorsa, ton balığının da gelmemesi gerekir, sonuçta haşlanıp, paketleniyor, yumurta zaten yapay yemle beslenen tavuktan çıkıyıyor.

supplementlere kötü etiket yapıştırma huyumuzdan acilen vazgeçmeliyiz. whey, kırmızı et kadar kalbe zarar vermez, ton balığı gibi cıvık yağlı olmaz, yumurta gibi kolestrolü de yükseltmez, süt gibi de gaz yapmaz.

ben şu an 88 kiloyum, almam gereken protein miktarı 180 gr. ben bunun yaklaşık 120 sini whey den alıyorum ve bunun en sağlıklı yol olduğu konusunda da çok iddialıyım.

11. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Aytosh, birincisi konserve gıdaların sağlıklı olduğunu bugün bu şekilde benden öğrenmeni istemezdim.

İkincisi yumurta genetiğiyle oynanmamış doğal bir besindir. Evet yemler suni ama o suni dediğim yemler de sonuçta don lastiği değil yine mısır yine buğday.... Ayrıca tavuk eti değil ama tavuk yumurtasında bugün bilinen bir arıza yok. Yani tavuk eti eskisi kadar doğal değil ama yumurta eskisi kadar doğal....

Senin kafanda gidersek yakında bilimkurgu filmlerindeki gibi haplarla falan besleniriz heralde... Kırmızı et kalbe zarar verebilir, ton balığı yağlı olabilir, yumurta kolestrolü yükseltebilir ve süt de gaz yapabilir... Ne yapalım yani? Yemeyelim de gainerlera, wheylere, haplara mı dadanalım? Bunları da yiycez mecbur olduğumuz için wheyde alacağız. Ama mecbur olmasaydım dediğim gibi wheyi ayda 3-5 kere alırdım. Kırmızı ete hemde yağlı yerine abanırsan kalbini yorarsın, abanma. Ton balığının yağını süsmezsen tabi yağlı olur, süz. Çok sayıda yumurtayı sarısıyla yersen kolesterol normaldir, sarısını değil beyazını ye ben bundan zarar gören duymadım, ne kolestrolüymüş o? Süt de gaz yapıyormuş? Sanki piyasadaki bir sürü whey yapmıyor??? Sanki whey dediğin "mucize" sütten başka birşeyden üretiliyor...........

Whey sunidir arkadaşım saydığın herşeyden de daha sunidir. Ayrıca ben öyle kötülemedim, kullandığımı da söyledim. Pratik, yağsız, kolay sindirilebilir ve ucuz olduğu için alıyorum dedim daha nasıl övebilirdim ki wheyi ? Ama olmazsa olmaz değildir, bu kadar da basit.

Bilgisiz yorum yapmamak lazım. Tamam benim görüşlerime karşıysan da biraz daha mantıklı yönler bulabilirdin itiraz ederken.

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bunlar forumda birçok başlıkta konuşulmuş konular..sadece whey ile yada tipi neolursa olsun kutu protein ile beslenilmesi kısa vadede sorun olmaz ama bunu beslenme alışkanlığı haline getirmemek lazım..

ton balığı ile whey'i bir tutmamalıyız..ona kalırsa doğal hiçbir şey yok..
    whey türü proteinler doğal olarak beslenmenin yanında destektir yani ektir..sindirimleri hızlıdır..sindirim organlarına yükü fazladır..amino asit profilleri hayvansal diğer proteinlere göre farklıdır..

daha öncede konuşulduğu gibi yarısını tozlardan yarısını doğal hayvansal proteinlerden karşılamak iç organlarınızı, metabolizmanızı, sindirim ve boşaltım sistemlerini düzenli tutacaktır..

sizin tüketiminiz günlük 160 gr. da 24*3 yani 72 gram ve bu yarısı eder..ben bunda sorun göremiyorum..

Coleman Trebor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş