Düzelirmi Düzelmezmi ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Yela WOLF tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Yela WOLF

Yela WOLF Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Arkadaşlar

Forumda daha yeniyim ve bugün Fitness'a başladım sizlere bir sorum olacak.
    Kamburluk ( Tıp dilinde kifoz ) denilen bu lanet şey Fitness yaparak düzelirmi ? Eski vücuda kavuşurmu ?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Düzelir. İngilizce biliyorsan şunu bir oku: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=162043393
    Bilmiyorsan özet:
    1- Her günün her anı duruşuna dikkat et, omuzları geriye at.
    2- Yatay sırt hareketlerin ekstra önem ver. Bunlar, facepulls, reverse flies, pendlay row, dumbell row ve cable row. Programında bunlara muhakkak yer ver.
    3- Göğüs egzersizlerini azalt veya tamamen kes. Yeni başladığına göre tek bench press yeterli, başka ekleme yapma. Her yaptığın göğüs hareketi için 2 yatay çekiş hareketi yap. 1:2 oranını koru.
    4- Verdiğim linkteki videoyu izleyip bu strecthing hareketlerini her gün birkaç defa uygula.

Bunun yanında ön omuz hareketlerini de duruşun düzelene kadar boşver (front raises).

Şuradaki programa başlamanı öneririm: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=159678631 Bu programda zaten yukarıda yazılı oranlara uyuluyor (zaten ilk attığım linkteki bilgileri yazan adamın programı).

3. Yela WOLF

Yela WOLF Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.An itibariyle başlıyorum umarım düzelir ve güzel bir görünüşe sahip olur.

doxux bunu beğendi.
  4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Eskiden bendede vardı pc başında oturmaktan sonra düzeldi .Barfiksinde çok iyi etkilerini gördüm sırtına çok önem ver .

Sayfayı Paylaş