Dünyanın en psikopat hayvanı sizce hangisi????

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve FleXoR tarafından 7 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Kaplanmı? Timsahmı? Yoksa dev fillermi??? Hayır bal porsuğu :D

Dünya üzerindeki bütün canlılar mantıkları doğrultusunda kendinden büyük hiçbir hayvana ilişmezler ama bu deli kendinden kat kat büyük timsahları leoparları pitonları püskürtüp bi damla zehiri ile fili deviren kobraları kıtır kıtır yiyo :D:D:D

İşte size internetten bal porsuğu hakkında baz yorumlar:

-iteratürde "the meanest creature" olarak anılan manyağın oğlu. bu mahlukat günde 80 km yürüyerek, önüne çıkan herşeyi yer. belli bir yuvası yoktur, bulduğu kovukta uyur. sadece çiftleşmek için karşı cinsle bir araya gelir, ve işlem gerçekleştikten sonra yine yalnız takılmaya devam eder.

balı çok sevdiği ve derisinin kalınlığı arıları tınlamamasına yol açtığı için adına "bal porsuğu" denmiştir fekat bal ne ki, arı ne ki, iblis kobra bile yer. yediği sırada kendisini zehirleyen kobrayı, zehir etkisini gösterene kadar dişler, sonra bir süre kendinden geçer, ayılınca dürümüne kaldığı yerden devam eder.

ayrıntılı bilgi ve *** kurusunun neye benzediğini görmek için bakınız:

http://www.honeybadger.com

-bu manyağın tek düşmanı aslan, kaplan gibi büyük kedilerdir. suratından ısırılsa bile yılan zehiri etkileyemez bunu. her türlü zehire bağışıklığı vardır. her şeyi yiyebilir. sinirlenirse karşısındaki hayvana her ne olursa olsun dalar.

-görüldüğü yerde koşarak uzaklaşılası hayvan. bu nasıl dayanıklılık, bu nasıl yok etme yeteneği. zaten kafasının üzerinden başlayarak kuyruğuna kadar devam eden beyaz bölge vahşi görünüşünü daha da pekiştiriyor.

-binlerce arının içinde bulundugu kovana bal sevdası ugruna kafasını sokabilecek kadar piskopat bişeydir bu..
    ayrıca en sevdigi hayvanın bal porsugu oldugu insanlar tanıyorum ben..

-engerek tarafından sokulduktan sonra bir kaç saat baygın kalmış sonra engereği yemeye devam etmiş eşsiz yaratık..leopara kafa tutup, galip geldiği -püskürttü resmen leopar kaçtı "delimidir nedir" edasıyla- bir bölüm belgeselini izlemiş biri olarak, bir maskot seçmem icap ederse hiç zorlanmayacağım hayvandır.

-1 metrelik timsah ve 3 metrelik pitonları avlayabildiği söylenir
    demek ki bunların da dişilerinde çanta merakı varmış
    öte yandan bal değil arı yemeyi sever bu amcalar
    larvaların besin değeri göz önünde bulundurulursa aslında günde 80 küsür km yürüyüşlerinin de primitif bir sabah koşusu olduğunu söyleyebiliriz

-hayvanlar aleminin bitirimi.kobraya , zehirli afrika arılarının kovanlarına, ite çakala saldırması bir şey değil büyük kedilerin avlarına dadanan hayvandır.bir belgeselde şöyle bir şey izlemiştim.bir leopar büyükçe bir hayvan avlayıp ağaca çıkarıyor diğer hayvanlar yemesin diye ; kendisi de su içmeye gidiyor.bir grup bal porsuğu gezerken artık kokusundan mı nedendir bilmem ağacın üstündeki avı fark edip , inceden tırktıklamaya başlıyorlar .leopar geri dönünce bunları avın üstünde basıyor ama bunlar bir şey olamamış gibi leopara el kol yaparak ve akıllı ol gibisinden sesler çıkararak ortamdan uzaklaşıyorlar.bu olayları izleyen bir sırtlan ise ammann ben arada kaynamayayım diye fırlayıp kaçıyor.leopar yine bir süre avdan uzaklaşınca bu bal porsukları yine dadanıyor sonra leopar yine gelip bunları kovalıyor ; bunlar yine ağır ağır , el kol yaparak olay yerinden uzuyorlar.

-sanırım kafasında tek düşünce var...

- ben şunu bir yiyeyim

Walla sizi bilmem ama ben çok sevdim bu hayvanı :D

Alıntıdır: Eksisozluk http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=bal+porsugu

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Haziran 2008
    qwerttytuopas, KD, djburakgs ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    :)..flexor hocam porsukların cok kalın derileirnin lduklarını biliyordum, hatta cok iyi yüzdüklerini de belgesellerden görmüştüm..bunların metabolizmaları inanılmaz hızlıdır gerçekten...FleXoR hocam, bence bu hayvanı sevmenizin nedeni, istisnai bir canavar olması yani cok güçlü olması, çünkü benim düşünceme göre siz daha cok güce ve endama , hacime önem veren birisisiniz ve onun gücü etkilemiş demek ki sizi:)....ama yinede doğa üstü bir varlık...

3. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    ben bu manyak hayvanı biliyorum.Psikopat kelimesi bunun için az kalır.Youtube da görüntüleri var.Kobrayla dövüşüyor kobra bunu sokuyor sonra bu arkadaş bir yarım saat kadar bayıldı sonra hiçbirşey olmamış gibi kalkıp kobrayı yedi.Olamaz böyle bir hayvan muhakkak izleyin:)

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    sevdim keratayı...bravo. o cüssede o cesaret. zaten önemli olanda cesaret ...cesaret ile güç de birleşince tadından yenmez bence...

5. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    İnsanla bu yoğinin karşılaşmasını merak ediyorum. Acaba insanın cüssesinden çekinip leopara el-kol hareketi yaptığı gibi bize de "sttrrrrrr lennnn, gözüm görmesin seni, insan oldun da adam mı oldun" falan derse ne mutlu. Mümkün olduğu kadar fiziksel temasa geçmemek lazım anlaşılan. Bizim köydeki porsuklar inanın çok efendi. Dik dik bakıyorlar sonra çekip gidiyorlar. El-kol hareketi bile yapmıyorlar :D

6. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    pekı bu hayvanı ıraka bıraktıklarını bulıyormuydunuz ?

7. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    ben sunu yiyeyim.. hhHHAHahha abi koparttin beni :D:D:D

8. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bir rivayete göre çelikyeleksiz dışarıya çıkmak yasakmış ırakta. Amerikan Askeri kurşunu için değil; bu meretin dişleri çeliği delemesin diye :D Tank'ın bile tekerine çomak sokar bu :D

9. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Allah karşılaştırmasın kendisiyle. :)

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Haziran 2008
  10. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Son düzenleme: 8 Haziran 2008
  11. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    malesef oradaki halkın çelık yelegi yok !
    keşke hatırlasaydım yaa sıtenın ısmını bı ajans dı hatta cogu kısıyı
    parcaladıgını amerıkalıların ozellıkle gece bıraktıklarını soyluyorlardı
    hatta resmıde wardı oldurmuslerı ellerınde tutuyorlardı

gercı nasıl oldurduler anlamadım ama ;)

12. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben navra olsun diye söylemiştim. Gerçekliğine dair hiçbir bilgim yoktu. Yani tamamen uydurdum ben bu yazdıklarımı. Gerçekliği olduğu bilseydim kesinlikle böyle bir şey üzerinden espri yapmaz, yapılmasını da hoş karşılamazdım.
    Keşke linkini bulabilseydin...

13. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    biliyorum önemli değil
    özellikle bizim halkımızın ıraktaki zulum karşısında ne kadar hassas oldugunu herkez bilir...

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Haziran 2008
    salvadore_xp bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş