Dünyaları yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Core tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar haftanın 6 günü yediğim yemeği sizlerle paylaşmak istiyorum. Eksik varsa görüşlerinize açığım:
    Boy 1.98
    Kilo 93

Kahvaltı: (8:30)
    -4 Yumurta
    -Yoğurt
    -Bal
    -Bir dilim ekmek
    -Bir bardak taze sıkışmış portakal suyu

Aralarda ceviz, süt

Öğlen: (1:40)
    -Yarım tavuk (piliç)
    -Pilav
    -Yoğurt
    Spor: (3:30)
    Spordan sonra 1 ölçek whey protein

Spor çıkışı 1-2 adet ton light ton balığı

Akşam yemeği: (7-8 arası)
    -Yemekte ne varsa proteinli, mercimek, bonfile, balık vs.
    -Yoğurt
    -Yeşil salata

Yatmaya 1-2 saat kala 100-200 gr tavuk göğüsü ve yoğurt.

Nasıl arkadaşlar sizce başarılı mı? Bir yanlış, gözden kaçırdığım nokta var mı?

2. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    Öncelikle yazıcaklarım size karşı yanlış anlaşılmasın beslenme ve diyetetik okuyorum o bilgilere dayalı yazıcam. öğlene kadar çok şeker alıyosunuz onca portakalın şekerini sıkma dahi olsa, ya bal ile portakal suyu arasında seçim yapmalısınız. Sabah bana kalsa cevizi balı sütü yulafla karıstırıp yemeniz hem daha doyurucu hemde şekerden daha az almış olursunuz... Yatmaya 1 saat kala yemek yemeyin(ama 1 bardak az yağlı veya yağsız süt içebilirsiniz veya yoğurt az yağlı ama yoğurtta hemen sindirelebilen bir şey değildir) zaten aksam proteinini almışınız yani tekrar tavuğa gerek yok. gece geç saatte yatma hem acıkmazsınız tekrardan hemde daha fazla uyursunuz en az 8 saat kadar uyumanız en doğrusu olur.
    En önemliside kişisel önerim imkanınız var ise 1 haftalık yicek olduğunuz besinleri önceden hazırlamanız bu sayede düzenli bir şekilde beslenmiş olursunuz beslenme zevkli ve kolay hale gelmiş olur.SAYGILAR

muratcan.biceps bunu beğendi.
  3. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    Söyledikleriniz gayet mantıklı şeyler bu konu hakkında bilgili olduğunuz belli, derslerinizi aksatmıyorsunuz anlaşılan :D Zaten stoğumu pazartesi günü yapıyorum sonra kafam rahat :D alışverişi tek günde bitirmek gerçekten insanı çok rahata sokuyor. Aldığım besinler yeterli diyorsunuz yani sağolun. Peki off günlerimde ne yemeliyim? Spora gitmediğim günlerde? Yine bu şekilde mi beslenmeliyim yoksa farklılıklar yapmalı mıyım?

4. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    spordan önceki öğle yemeğindeki yoğurt ve pilavı özellikle karbonhidratı çıkartıp yerine şahane bir salata koyabilirsiniz.Hatta ton balıklı bol sebzeli bir salata öğünüzün yerine gelebilir.Ama genel olarak söylemek gerekirse aklınızda ne yediğinizin(Hangi besin ne içeriyor) listesi mutlaka var buna denk olan besin değerleri çerçevesinde, yemekleri farklı şekilde kombine edersiniz.Alışverişe gittiniz de yerken hoşunuza giden besinleri alıp eş değer şekilde öğünlerinize katarsanız yemek yerken de sıkılmazsınız her gün aynı şeyleri yemek sıkıcı olabilir.Derslerimi aksatmıyorum :) üzerine ailemde 2 tane daha diyetisyen olduğu için derslerim hep rahat oluyor :) Benim tek sorunum Türkiye'de değilde Kıbrıs'ta olmam her gıdayı uygun şekilde ve fiyatta bulamıyorum.

5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    kubilay dogru yere parmak basmış bende ilk postu okudugumda aynı şeyi düşündüm.kilo sorunu varsa veya definasyon gibi bir düşünce(bende olmasa bile yapıyorum) pirinci beyazdan siyaha veya bulgur vb. daha kompleks karb.lara yönlendirmek bence daha faydalıçsaygılar

6. Core

Core Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    18
    yağ oranım %9-10 arası bir şey amacım zayıflamak değil daha çok hacim kazanmak.

muratcan.biceps bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş