Dünya masraf boşa mı gidiyor? Lütfen yardım....

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SrPennywise tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. SrPennywise

SrPennywise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir, Turkey
    Arkadaşlar selam,

Tam bir buçuk aydır bu sporla uğraşıyorum. VG ci değilim amacım biraz kas kütlesi ekleyip fit görüntü sahibi olmak. Takıntımda karın bölgesi ve vücut yağ oranım...Boyum 1.82 Spora başlarken 71 kg idim şimdi 72 kg oldum... Zaten biraz kilo almak istiyorum ama kas kütlesi olarak. Vücut yağ oranım 12.4 tü spora başlarken bugün baktım 13.7 olmuş... :(

Benim kadar düzenli beslenmeye çalışan üstüne düşen var mı bilmiyorum... Herşeyim dakik ve yediklerime çok dikkat ediyorum. Kollarım,göğsüm,omzum sadece 1cm artmış bir ayda öncelikle bu normal mi?

Dünya masraf derken mutfak masrafından bahsediyorum. Herşeyi forumlardan internetten sıkı araştırarak güzel bir beslenme programı yaptım. Vücut yağ oranım düşeceği yerde artması beni baya bi demotive etti :(

Bu yağ takıntım için yardımcı olamazsınız biliyorum :) ama bu beslenme programının nesi yanlış bana söylermisiniz? Neden kg alırken çoğu yağ olmuş listeden neyi çıkarayım kafayı yemek üzereyim sanki herşey zaman,para emek boşa gidiyor gibi hissediyorum. Lütfen yardımcı olun... Lütfen...

Hayatımda kesinlikle abur cubur,alkol, fast food, yağ, kızartma hiçbişey yok...

Sabah Öğünleri :
    Bazı günler 4 haşlanmış yumurta beyazı + 2 kepek ekmek + 40gr yarım yağlı peynir + 1 domates
    Bazı günler 5 yumurta akı + yulaf 4 tarçın lı pankek
    Bazı günler 5 yumurta akı + peynirli omlet + 2 kepek ekmeği

Öğle :
    Bazı günler 150 gr tavuk göğsü + 100 gr esmer bulgur + 100gr light yoğurt
    Bazı günler 100 gr kırmızı et + 100 gr esmer bulgur + 100gr light yoğurt

Akşam :
    Bazı günler ton balıklı veya tavuklu salata
    Bazı günler 150 gr tavuk göğsü + 100 gr esmer bulgur + 100gr light yoğurt
    Bazı günler 100 gr kırmızı et + 100 gr esmer bulgur + 100gr light yoğurt
    Pazar günleri 1kg fırında levrek

Ara öğünlerde :
    Hergün 150 gr yulaf lapası + bal ve muz ile tatlandırılmış
    Hergün 2 elma ve 2 havuçtan oluşan taze sıkılmış meyve suyu
    Hergün 400ml light süt
    Bazı günler konserve sardalya 100gr

Bu menü hiç şaşmıyor 2-3 günlük yemeğimi yapıp kapalı kaplarda saklıyorum buzdolabında...

Burada ne yanlış arkadaşlar Lütfen yardımcı olun....

2. SrPennywise

SrPennywise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir, Turkey
    Bu arada protein tozu da kullanıyorum... HardLine 3 Matrix .... Spor öncesi ve sonrası 2şer ölçek 70gr protein ediyor... Spor olmayan günlerde sadece 2 ölçek....

3. Rodwell

Rodwell Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
  4. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Hergün 150 gr yulaf lapası + bal ve muz ile tatlandırılmış
    Hergün 2 elma ve 2 havuçtan oluşan taze sıkılmış meyve suyu....

Direk sıvı fruktoz içiyorsun, vücudun en çabuk yağ olarak depoladığı şeker çeşidi.Ara öğünde aldığın yulaf bal muz 3 lüsüde enerji deposu amacın yağ yakmak gereksiz karb alma.Yüksek miktarda gluten içeren bulgur yerine esmer pirinç tüket.Light ürün tüketme ayrıca her öğünde süt ürünü alma. Saygılar

thekinger bunu beğendi.
  5. SrPennywise

SrPennywise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir, Turkey
    teşekkür ederim... esmer pirinç bulamadım hiçbiryerde.... yulafı çıkarayımmı hayatımdan? ara öğünde ne tüketeceğim... yine tavuk mu?
    bana deseler ben üç öğün tavuk pilav yerim sıkıntı yok...

yeterli mi sizce tavuk et ve pilav tüketmek?

6. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenman şiddetine göre kısabildiğin kadar kısmalısın, güçten düşme tabiki. Daha yenisin meyve bal gibi besinleri kısıp idman şiddetini arttırman yetecektir.

7. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    karbo yu kisma, eger sert idmanlar cikariyorsun karbo yu daha da fazla al. Senin kilo zaten düsük. Kilo almaya bak.

8. JohnnyB

JohnnyB Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Adam gümüşhaneye nasıl giderim demiş, sen onu boşver tokat daha iyi memleket yazmışsın. Güzel..

boraatay bunu beğendi.
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Amacın ne anlamadım. Yağ yakmaya mı çalışıyorsun kas yapmaya mı? Yağ yakmaya çalışıyorsan zaten bu kadar zayıfken neden buna çalışıyorsun ve neden ölçü alamamaktan şikayet ediyorsun? Zaten yağ yakımı sırasında ölçü alamazsın ki, sadece başlangıçta kaslarda az bir hipertrofi olur, sonra o da durur. Eğer amacın kas yapmaksa yağ oranının artmasından neden şikayet ediyorsun? Yağ oranı artmadan kas yapmak için ince kalori takibi yapman lazım ki bununla bile yağ oranın hala biraz artacaktır.

Aynı anda hem yağ yakayım, hem ölçü alayım istiyorsan bu gerçekçi bir hedef değil. Şu anda yediklerinden yağ yakımını hedeflediğini çıkartıyorum, amaç buysa ölçü alamamak veya az almak normal ve amacın buysa bu zayıflıkta başka bir amaç edinmen iyi olacaktır.

Ne yiyeceğinden daha önemlisi ne kadar yediğin, kaç kalori aldığın, kaç gr protein aldığın. Bunlara odaklan, gerçekçi olmayan beklentilerden uzaklaş ve en az 5-6 ay yağ oranını önemsemeden kas kütlesi edinmeye çalış (önemsemeden dediysem obez ol demiyorum tabi).

wrestler bunu beğendi.
  10. SrPennywise

SrPennywise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir, Turkey
    tamam teşekkür ediyorum.... kas kütlesi almak istiyorum ancak yağ oranım artmasından korkuyorum sonuçta yağ çok olunca karın da bir şey gözükmez yanlışmıyım ? kalkıp omuz göğüs kol yapıpta göbekte kas çıkarmadan olmaz... % 10 altına düşmek lazım diyen var kasın gözükmesi için....

11. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Yağ oranını bu kadar ayrıntılı nasıl ölçtün ?

12. fullcontrol

fullcontrol Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    türkiye crimea bulgaria hungaria
    boyle boşa kürek çekersiniz kas kütlesi artırmak yağlanmaktan geçer bunu hiç bir zaman unutmayın

Sayfayı Paylaş