düşük tansiyon problemi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve aburcubur tarafından 11 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aburcubur

aburcubur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    mrb.arkadaslar.ben 26 yasindayim,bu aralar düsuk tansiyon problemi yasiyorum.ozellikle spor salonunda agırlik kaldirinca basim dönmeye ve halsizlesmeye basliyorum sporu birakmak zorunda kaliyorum.bu konuyu aşmam icin ne yapmam gerek bilgisi olan bir arkadas varsa paylasirsa sevinirim.

Bora34 bunu beğendi.
  2. 8Alcatraz8

8Alcatraz8 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Takip yazdığın ve konu eski olduğu için cevabı senin mesajından alıntı yaparak vermek istedim.
    Öncelikle problemi iyi belirlemek gerekiyor. Kan basıncı(tansiyon) düştüğü için mi yoksa kan şekeri düştüğü için mi baş dönmesi yaşıyorsunuz? Hipotansiyonda baş dönmesi, halsizlik yaşanırken hipoglisemide de aynı şikayetler olabilir.
    Eğer kan basıncınız gün içerisinde de düşük seyrediyorsa ve antrenmana yeterli karbonhidratı alarak başladığınızdan eminseniz %6-8 lik sporcu içeceği tüketebilirsiniz. Sporcu içecekleri terleme ile kaybedilen mineralleri(özellikle sodyumu) yerine koymaya çalıştığı için iyi bir seçenek olabilir. Ancak sporcu içeceklerini 60 dakikadan uzun süren aktivitelerde öneriyoruz. Eğer antrenmanınız daha kısa sürüyorsa spor içeceği yerine antrenmanda tüketeceğiniz suya bir miktar tuz ekleyebilirsiniz.
    Ayrıca antrenmanda ne kadar terlediğinizi kontrol etmenizde fayda var. Kalın kıyafetlerle veya sıcak ortamlarda antrenman yapıyorsanız bu durum terlemeyi artıracağından terle mineral ve su kaybını da artıracaktır. Buna da dikkat etmekte fayda var.

4. Bora34

Bora34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende de ayni sorun vardi ictigim su miktarina bagli degisiklik gosteriyor idman saatine kdr az su tukettiysem bas donmesi gozlerin kararmasi halsizlik çokuyordu. Ama sbh uyandiktan idmana kdr gecen sure arasinda 2 lt fln su icmis olursam o sikayetlerim olmadi

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Düşük tansiyonu olan insanların limon, sarımsak ve acı biberden uzak durması gerekiyor., diye biliyorum.

Sayfayı Paylaş