Düşük KH diyetinde Antreman öncesi ve antreman sırasında KH alımı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ADANALI1980 tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar 3 gündür düşük KH diyeti yapıyorum, KH sadece kahvaltıda yediğim yulaf..Gündelik işlerde bir sıkıntı yaşamadım henüz fakat haliyle antremanda 20ci dakkada eksikliği hissediyorum.. şekerim düşüyor.. Antremanda hareket ve set aralarında azar azar su içerim genelde.. suya yarı yarıya enerji içeceği eklesem diye düşündüm fakat bir forumda , yağ yakımını engelleyeceği için hemen antreman öncesi ve sırasında KH alınmamasının gerektiği şeklinde bir yorum okudum.. Yorum ve varsa deneyimleri duymak isterim :) tşk

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenman öncesi karbonhidrat almana gerek yok, hatta yağ yakımını desteklemek için kahvaltıda bile almasan olur. Antrenman öncesi protein ve kaliteli yağ ağırlıklı beslen, antrenman sonrası ilk öğün bir miktar karbonhidrat al, sonra bir öğünün daha varsa yine protein ve kaliteli yağ kullan. Bu şekilde güzel sonuçlar alabilirsin. Antrenmanda ilk zamanlar halsizlik olabilir ama zamanla alışacaktır. Bir hafta dene en azından.

ADANALI1980 bunu beğendi.
  3. Boşnakoğlu

Boşnakoğlu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Karbonhidrat kullanılacaksa bunu için en uygun zaman antrenman öncesi ve sonrasıdır antrenman öncesi karbonhidrat almazsan gerektiği gibi ağırlıkları kaldıramazsın ( hafif olsa bile ) ve günlük alacağın karbonhidrat miktarı örneğin 100 gram diyelim bunu 3 e böl sabah 30 antrenman öncesi 30 antrenman sonrası 40 gram şeklinde al

ADANALI1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş